Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudok kezdeni, ha a...

Mit tudok kezdeni, ha a szomszédok még éjjel 2-kor, hajnal 6-kor is zörögnek, dobálóznak valamivel?

Figyelt kérdés
Most költöztünk új albérletbe és sajnos már az első éjszaka megtapasztaltuk, hogy a szomszédság nem épp a legnyugisabb fajta. A párommal általában 11-éjfél körül fekszünk le és 8 körül kelünk, de ez a rendszer teljesen felborulni látszik, mivel valamelyik szomszédunk (nem tudjuk megállapítani, hogy oldalról, vagy alulról jön-e a hang), éjjel 2-kor még folyamatosan járkál, pakolászik, zörög, csörög. Sőt, hajnali 6 körül is arra riadtam, miután nagy nehezen sikerült elaludnom, hogy valami nagyot borult éppen. A probléma elsősorban az, hogy mi minden hétköznap megyünk dolgozni 9-re, szóval legkésőbb éjjel 1 órakor már szeretnénk aludni, hogy legalább 7 órát tudjunk pihenni normálisan. Mit lehet ezzel kezdeni? Ha megtaláljuk, hogy ki az, szóljunk neki, hogy zavar minket, amit csinál? Vagy milyen szakemberhez tudnék fordulni ezzel kapcsolatban, aki felírna valami altatót/nyugtatót? Én amúgyis extra érzékeny vagyok a zajokra, már előre görcsölök, hogy hallani fogom a szomszédot elalvásnál és alapból idegesen, feszülten fekszem le emiatt. Hosszú távon ez nem működhet, hogy kialvatlanul megyek be dolgozni...

2020. jan. 6. 09:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Társasházban ezek vannak, ezt vagy megszokod vagy elköltözöl kertes házba.
2020. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent nem tudsz tenni. Ha kiderül ki az, akkor szépen megkéred, hogy kevésbé legyen hangos. Ha nem változik semmi, akkor füldugó éjszakára. Pár száz ft-ért lehet kapni.
2020. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tudom, csak az előző albérletünkben pl. csendben voltak a szomszédok éjjel, pedig az is társasház volt. Onnan csak azért jöttünk el, mert nagyon sokat emelt a tulaj és már nem tudtuk volna rendesen kifizetni.
2020. jan. 6. 09:26
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Èn is azt hiszem ez nem a szomszéd hibája, hanem ház hibája.


Egy társasházban bizony a szomszéd zörög, és azért mert mászkál vagy pakolászik nem ö a hibás, ezt bárki megteheti.

2020. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%

Először próbálj meg velük beszélni, ha nem megy, akkor fel kell őket jelenteni, csendháborítás miatt. A pihenéshez jogod van. ne te gyógyszerezd magad mások nemtörődömsége vagy hülyesége miatt.


Az más eset, ha a szomszéd nem tehet erről (mert pl. pszichiátriai eset vagy valami egyéb problémája van). Ebben az esetben jobb volna a magad gyógyszerezése és az előre görcsölés helyett azonnal egy új helyre költözni, ha albérletről van szó.

2020. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsó hülyeséget írt. Az nem csendháborítás, hogy valaki hajnali kettőkör mászkál a lakásában, vagy mosogat, pakolászik. Lehet az a szomszéd éjszakai bagoly, ilyenkor aktív, és nappal amikor ti dolgoztok akkor alszik. Az sem csendháborítás, hogy valaki hajnalni 5-6 órakor pakolászik, mászkál, mert a legtöbb ember aki reggel 6-7- re megy dolgozni az hajnalban kel.

A falak vékonyak, így akaratlanul minden zaj áthallatszik.

De nézd a jó oldalát. A mi szomszédunk este 9 órától full hangerővel hallgatja a tuktuk zenét hajnali 3-4 óráig. Ezt nevezhetjük csendháborításnak, de semmit nem érünk el vele. Hibába hívunk rendőrt, nem jön ki.

2020. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Mi is uj lakásba költöztünk,régen téglában laktunk szinte semmi zaj nem volt

Most uj építésü nem tudtuk ennyire hitvány a hangszigetelés szerintem spóroltok

A lényeg hogy az alattunk lakó feljött 3 nap után szépen szólni hogy mindent hall este próbáljunk meg óvatosabbak lenni.

Lehet hülyen hangzik de azóta nagyon odafigyelünk erre

Nem járunk dübörögve,reggel 5 kor kelek nagyon csendben készülök el

Azt mondja h most alig hall valamit és megköszönte h figyelmesek vagyunk.

Elhiszem hogy jogunk van este reggel ejjel is maszkalni de szerintem ha megprobalunk figyelni a szomszedokra sokkal nyugodtabb életünk lehet.

Attol hogy en 5kor kelek nem azt jelenti hogy az alattam élőnek is 5kor van ébresztő.

Ő sem,en sem tehetek rola hogy ennyire rossz a hangszigetelés

Ugy oldottuk meg hogy felvettunk egy olyan eletritmust ami kevesebb zajjal jár.

Odafigyelünk a járàsunkra,ha netán este 11 kor jut eszembe h elfelejtettem kivasalni a melos ruham ovatosan teszem le a vasalodeszkat mert tud koppani,megprobalok csendesebb lenni.

Ahogy reggel.es teljes mertekben hozzaszoktunk.

Mar fel sem tunik h mennyire ovatosan élünk,hogy törekszünk arra ne koppanjanak dübörögjenek dolgok.

Ezen mulik szerintem egy jo kozosseg.Egymasra vagyunk utalva,ha kicsit figyelmesebbek lennenk a masikkal kevesebb ilyen kerdes lenne.

Normalis szomszedok kellenek ahhoz h ez müködjön,az igaz.

Lehet kérdező hogy az elözö lakó is azért költözött el mert nem birta tovább.

Azert egy probat megér hogy beszélj velük.

2020. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki nem képes a kultúrált együttélésre lehet tenni ellene.

Igaz hogy macera de vagy elköltözöl vagy megbolondulsz.

Mindenkinek joga van ahhoz is h a lakását otthonként tekintse.

Mi anno költöztünk,fél évet birtunk ki.Egyszerübb volt csak bérlők voltunk

de ha saját lakás lett volna nem hagytam volna a dolgot

Rendőr ismerösöm szerint nem vagyunk kötelesek eltürni az állandó trappolást dübörgést kopogást.

Birtokvédelmet kell kérni,igaz sokáig elhúzodik,de pl felmérik a zajszennyezést is

Megvan szabva dezibelben mennyi lehet a zaj merteke

Ha ezt az allando dübörgés kopogás meghaladja egészségkárosító hatása van.

Szubjektiven nincs meghatározva mi számit zajnak de sok esetben ha valaki évekig ugy él mindennap hogy nem tud pihenni sajnos kifog hatni az egészségére

Ezt a szálat érdemes megtámadni.

Én azt mondom érdemes megpróbálni ha nem birjátok.

Nekünk elég volt fél év,50 kilorol 46 kilora fogytam.

Majdnem ráment a házassàgunk az állandó stressz miatt.

Reggeli 4 töl hajnali 1-2 ig a felettünk lakot hallgattuk.

Nem voltak normálisak azóta hogy eljöttünk ki is rakta őket a főbérlő.

Az utánunk lakó patáliát csapott es az apja rendőr volt.Tudták hol kell támadni.

Elmennék egy ügyvédhez és megkérdezném mit tehettek.Ha a költözés nem opció nálatok.

Nem vagytok kötelesek eltűrni az állandó éjszakai zajongást.Ezt jobb ha tudod.

2020. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Megértelek. Mi is nemrég költöztünk új albérletbe, és hamar kiderült, hogy van pár deviáns szomszéd. Én is ugyanilyen érzékeny vagyok a zajokra, zaj márpedig van, éjszaka is (rendszeresen dübörögnek, csapkodnak, a falat verik), úgyhogy nem volt mit tenni, szereztem be füldugót. De a hosszútávú megoldás a költözés lesz, már amennyiben az ember jót akar az idegeinek. Kezdeni nem nagyon lehet ezekkel semmit. Ha értelmesek, akkor esetleg lehet beszélni velük, de nálunk például nem ilyenek. A 7-es hozzászóló előtt meg le a kalappal, ritkán olvasni ilyen dicséretes hozzáállást. Kár, hogy nem ők a szomszédaink. :D
2020. jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Tegnap vettem füldugót a patikában, az éjjel kipróbáltam és viszonylag jó volt, elalvásnál sokat segített kiszűrni a zajokat, de éjjel az egyik kicsúszott a fülemből valahogy, aztán fél 3-kor ismét egy borulás zajára riadtam fel... Komolyan nem tudom megérteni mit lehet tevékenykedni egész éjszaka. Ráadásul tegnap este mostak, aztán valami nagyon nem stimmel a mosógépükkel, ugyanis este fél 11-kor rázkódott az egész lakásunk és olyan hangja volt a centrifugának, mint egy ütvefúrónak. A többi szomszéd nem is értem, hogy bírja ki ezt. Előttünk egyébként maga a tulaj lakott itt cirka 10 évig és csak azért ment el, mert összeköltözött a párjával egy családi házba. Majd tőle megtudakolom, ő hallotta-e őket esetleg. Most nagyon bízom ebben a füldugó dologban, remélem megoldja a problémámat. A páromat is zavarja elvileg ez a zajongás, de ő jó alvó, aztán ha egyszer elalszik, semmire sem kel fel reggelig. Mázlista :D
2020. jan. 7. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!