Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek ilyen szomszéd...

Ti mit tennétek ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve lakunk albérletben és az alattunk lévő szomszéd ránk van szálva. Példáulolyan zajokért mint az ajtó becsukása, a szék kihúzása, de már olyanért is panaszkodott, hogy szerinte "papucs nélkül járunk a lakásban" és ez mind zavarja. Mellesleg mink is hallunk ugyan így minden szomszédot és nem elviselhetetlen egy lakópanelben.


Utánnunk jött már az igazgató is aki szintén említette, hogy volt utánna, megjegyezte, hogy ezek amivel érvelt egy ilyen helyen természetesek és eléggé zavarodottan mondta el neki a szomszédunk.


A főbérlőnk nem rég kapott egy felszólítást, hogy panaszkodnak ránk.


És már ott tartunk, hogy ha éppen össszefutok a szomszéddál a lépcsőházban vagy akár a közelben az utcán, elkezd nekem támadni minden féle becsület sértő és más ócsárló kifejezésekkel.


Az elején még szóba álltam vele, de az tény, hogy nem lehet vele szót érteni, mert csak a magáét mondja fenyegetőzve. Szóval azóta ignorálom mikor összefutunk, mert semmi értelme.


Viszont ez már személyes jogok megsértése. Arra gondoltam, hangrögzítéssel felveszem ha még egyszer összekerülök vele nyilvános helyen, hogy ha már túl messzire megy legyen bizonyítékom.


Ha valakinek van jobb tanácsa azt szivesen meghallgatom, hogy ezt hogy kezelné. Válaszaitokat előre is kösznöm !


2020. jan. 13. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

...ajtó becsukása, a szék kihúzása, de már olyanért is panaszkodott, hogy szerinte "papucs nélkül járunk a lakásban" és ez mind zavarja.

- Az a kérdés jogosan reklamál-e vagyis, hogy állandóan bebsszátok az ajtót meg trappoltok mint egy elefánt vagy amúgy nem.


Mellesleg mink is hallunk ugyan így minden szomszédot és nem elviselhetetlen egy lakópanelben.

- az, amit ti mit hallotok egyáltalán nem biztos, hogy megeggyezik azzal, amit ő hall.


Utánnunk jött már az igazgató is aki szintén említette

- milyen igazgatóról beszélsz?


A főbérlőnk nem rég kapott egy felszólítást, hogy panaszkodnak ránk.

- milyen felszólítást???


Viszont ez már személyes jogok megsértése.

- milyen személyiségi jogaidat sértette?


Ha valakinek van jobb tanácsa azt szivesen meghallgatom, hogy ezt hogy kezelné.

- menj vissza az általános iskolába hátha megtanítanak helyesen írni

2020. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Birtokvédelmi eljárást kell indítani ellene
2020. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Mióta van egy albinak igazgatója? 😃
2020. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1# Neked is van egy jó tanácsom, ne vegyél levegőt látom az árt neked.


3# Minden lakóháznak van egy kinevezett embere aki az ottani ügyeket illetve konfligtusokat kezeli ami az ottani közösséget érinti és ezt így hívják itt, nem én találtam ki..

2020. jan. 13. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
A mi alsó szomszédunk is ilyen volt, állandóan feljárkált, hogy ne zajongjunk, pedig nem tettük, volt hogy ő vert ki bennünket az ágyból reggel 7-kor mondván, hogy zavarja a zaj, de hát könyörgöm még fel sem keltünk, hogy zajongtunk volna. Vagy éppen egyedül voltam otthon, órák óta fel sem álltam a számítógép mellől akkor is jött, hogy már megint zajongunk. Sokszor a lépcsőházban is elkapott és mondta a magáét egészen addig míg elegem nem lett és megmondtam neki, ha még egyszer feljön vagy a lépcsőházban zaklat feljelentem zaklatásért, azóta nem jött egyszer sem.
2020. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudhatod mennyire erös a zaj amiröl panaszkodik.

En voltam ebben a cipöben.5 évig a felso szomszed gyerekkel!!!! siri csend...persze volt gyereksiras de ugy nevelte a gyereket h nem volt rohangalas ugralas.Minimalis zaj volt

Majd elkoltoztek mert jott 2.baba kicsi volt a lakás.

30 koruli fiatal par valtotta oket.Mintha megszunt volna a hangszigeteles

konkretan mintha hajnaltol ejfelig egy elefant csorda elt felettunk.

Probaltunk mindent,inkabb el koltoztunk mert nem birtuk tovabb.

Az allando faradtsag kialvatlansag kihatott az eletunkre is.

Most nem lakik felettunk senki,de az also lakot viszont nagyon halljuk.

Honapokig hallgattuk mikor vegul szoltunk neki h kicsit halkabban legyen este.Teljesen ledobbent h halljuk.Azt mondja o semmit sem hall felulrol.

Megkerdeztuk a szomszedokat.A masik also lako sem tud pihenni a felette elotol.hmmm erdekes

Mire rajottunk h mi elunk ilyen csendesen.

Bar benne van h mi ateltuk milyen az amikor feletted egesz nap all a bal.

Ezert torekedtunk egy olyan eletritmust felvenni h mast ne zavarjunk

Hiszen sem az en de sem a szomszed hibaja h ennyira rakat szar a hangszigeteles.

Szoval lehet ilyen helyen is ugy elni teljes eletet hogy figyelunk a zajokra

En megtanultam csendben jarni,ferjem gumipapucsot hord meg a sarkan jar.Nem csapkodunk nem duborgunk nem ordit a tv.Reggel este meg hallkabbak vagyunk.Ennyi az egesz

Tudom h nehez ezt megerteni.es nem a te hibad hogy ennyire hallani mindent,de a szomszedod hibaja sem.

Egyebkent gondolom elotted is laktak es ok lehet csendben tudtak elni.

Ugy ahol nalunk volt.Vannak akik csendesen vannak akik hangosan elnek.Es ezt sokan nem veszik eszre mert ez lesz a termeszetes

Probaljatok meg aterezni es figyelni ezekre.

Egy tarsashaz,panelban csak ugy lehet elni ha figyelunk a szomszedainkra is.Biztos rossz h zaklat titeket es nem tudom mi lesz a vege.Ti is kerhettek birtokvedelmet de akár ő is.

Az hogy ki nyeri meg jo kerdes.Sok vizsgalodas lesz,zajszintmeres

es ha kiderul h a megengedettnel nagyobb dezibelu zajjal jar az eletetek akkor o nyeri meg.

Erdekes dolgok ezek.Es borzaszto h ennyire nem lehet teljes erteku eletet elni azoknak akiknek nincs penzuk sajat hazra.

A panel egy borton,minden ertelemben.Mi ujepitesu nyaron epult tarsashazba koltoztunk azt gondolva hogy itt biztos figyelnek az ilyenekre

De semmi mas csak sporolas.Gyorsan felhuztak aztan kesz.

Mi jelenleg sporolunk a sajat hazra mert nem akarunk fuggni a szomszedoktol,de meg par ev mire osszejon.

Addig marad ez,igaz az also szomszed megertette mit kertunk.

Majd akkor jon ra o is miert szoltunk,ha mi elköltözünk

Most álom élete van alattunk,raadasul ö megvette a lakast mi berlök vagyunk.Majd jön a helyünkre mas.

Lehet ö is megtudja milyen az amikor a pihenese mason mulik.

Szerintem h a haboru veget erjen probaljatok meg figyelni erre

Nalunk is zajong az also estenkent.

Halljuk ha hazaer ahogy becsukja az ajtot lehuzza a redönyöket esetleg pakol.De mar csak napi par koppanas.

Ahhoz ami volt egy megváltás.Ez mar belefer

80 szazalekaval kevesebb a zaj alulrol igy teljesen megvagyunk elégedve.

Szerintem ha ti is kevesebb zajjal lesztek nem fogja zavarni

Bar nem tudom milyen az ilyen szomszed,rank eddig(3 panel)sosem panaszkodtak.

Kez es labtörest,talan lehiggad.

Esetleg tanacsolom meg azt h egyikötök kereckedjen be a lakasba.

Masikotok csinaljon olyan dolgokat amit szoktatok.

Vagy raebredtek h az ami szerintetek nem zar zajjal irto hangos

vagy a szomszed direkt szivozik es nem is hallani semmit

Jarjatok utana szomszedoknal is.Hatha direkt balhezik.Sajnos elöfordul az ilyen

2020. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az dolog úgy fest, hogy nem lessz több probléma az alattunk lakóval. Voltunk az ügyészségen ahonnan a feljelentést kaptuk és elmondtuk a mi részünket is. Kiderült, hogy felhívták a lakóház "igazgatóját" aki azt tanusította, hogy vannak sokkal zajosabb lakások is abban a lakóházban és ezek a zajok amiket mink csinálunk szinte mindenhol előfordulnak, csak ki mennyire érzékenyen reagál ezekre más kérdés.


Továbbá az ügyész is mejgyzést tett arra, hogy az alttunk lévő eléggé depressziós állapotban tette e feljelentést.


Az ügy lezárult annyival, hogy ezzel semmit sem fognak kezdeni.

2020. jan. 20. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!