Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erdélyi magyarok és Székelyek,...

Erdélyi magyarok és Székelyek, ti milyen kapcsolatban vagytok egymással?

Figyelt kérdés
Egy, vagy külön rétegnek tekintitek magadokat például? Egyetértetek egymás politikájában, nézeteiben, hozzáállásában, vagy nem?

2019. júl. 29. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban magyarok vagyunk mindannyian. Bár határmenti magyarként sem székelynek sem erdélyinek nem mondanám magam, de a kérdés szempontjából ez nem is fontos talán. Nyilván van sok szokásbeli különbség például, de amikor össze kell akkor össze tudunk fogni. Szerintem jó a kapcsolatunk.

A politikában, nézetekben a székelyek talán valamivel radikálisabbak, hazafisabbak. De nem lehet általánosítani.

2019. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Összefogás? Miért nem csak egy magyar párt van Romániában?
2019. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Partiumi szarmazasu magyar vagyok. 18 evet eltem Partiumban, 11 evet Erdely sziveben, barati kor tulnyomo resze szekelyfoldi szarmazasu. Tapasztalataim szerint nincsenek oriasi kulonbsegek hozzaallasban, nezetekben, politikaban. Ket dolgot emelnek ki, de nem altalanositaskent, inkabb csak szemelyes tapasztalatok alapjan: egy szekely egy romant nem igazan tud elfogadni jo emberkent, mig ez Romania egyeb magyarlakta teruletein nem egy problema, tovabba egy szekely ferfi szamara a no egy alsobbrendu leny, ami mas teruleteken mintha nem igy lenne. Ez utobbi a fiatalabb generacioknal nem feltetlen ervenyes.
2019. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!