Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csúszós/havas járda letakarítása?

Csúszós/havas járda letakarítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azon gondolkoztam, hogy elvileg a jeges járdát mindenkinek fel kell sóznia vagy jégmentesítenie kell saját maga előtt, mert ha valaki elesik és eltöri valamijét vagy megüti magát, akkor fizetnie kell az ingatlantulajdonosnak.


Ez a gyakorlatban hogy működik? Bírságoltak már meg valakit ezért? Mi van akkor, ha valaki elutazik egy hétre mondjuk?


Onnan jutott eszembe, hogy reggel dobtam egy hátast kutyaséta közben (amúgy vicces látvány lehetett), de eszembe nem jutna feljelenteni ezért senkit, a tél ezzel jár.


Elvileg a havat is el kellene kotorni, de ha dolgozom és napközben leesik 20 cm hó, akkor azt nyilván nem takarítja el senki, amíg haza nem érek.


Szóval hogy is van ez? 🤔


2020. jan. 30. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindenhol takarítani kéne, ha meg nem vagy otthon, akkor gondoskodni valakiről, aki letakarítja.


Szerintem ez akkor okoz gondot, ha valaki súlyosan megsérül és kimarad a munkából, nem lesz bevétele, vagy maradandó sérülést szerez. Na ilyenkor tuti, hogy a bíróság vizsgálja az összefüggést és valószínűleg van is olyan ügy, ahogy elmarasztalták azt, aki nem takarította le a járdát, pedig az ő felelőssége lett volna.

2020. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én alá sózok a francba és legyen hó- jég oly derék ki rajta marad.


Vagy írd ki, hogy " csúszásveszély " mondjuk az olcsóbb mint a só. Gondolj bele, úton is ki van téve a kátyús- egyenletlen útszakasz tábla, olcsóbb mint megcsinálni. ;)

2020. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem az összegről van szó, mert azért egy zsák só nem olyan drága. :D csak nem értem a logikát (lehet nincs is benne), mert maga az úttest az tiszta tükörjég az összes mellékutcában, a buszmegállók szintén, de engem feljelentenek, mert köteles vagyok magam előtt eltakarítani.


De ha nem vagyok otthon, akkor hogy?

Meg bízzak meg valakit...csak a 95 éves szomszéd néni van itthon az utcában, mindenki más dolgozik.


Na mindegy, csak elmélkedtem.

2020. jan. 30. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Báttya, hát! Írtam. Írd ki, hogy csúszik a járda. :)
2020. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy megírom, amit a BKK szokott ilyenkor közleménybe kiadni: nincs elég hómunkás. Nálam sincs.
2020. jan. 30. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!