Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Azon a véleményen vagyok,...

Azon a véleményen vagyok, hogy a jövőben (10-30 év) a városi élet szinte teljesen ellehetetlenül. És aki nem teremti meg magának az élelmet az éhen hal. Tényleg rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

Szeretnék a jövőben afféle tanyasi életet élni. Egy házat venni (vagy akár építeni) legalább egy 5-7 ezer nm-es telekkel, ahol mindent meg tudok magamnak és a családomnak termeszteni. Gyümölcsfák, zöldségek, üvegházak. Az az álmom, hogy a házon/telken rengeteg napelem lenne, amivel bőségesen megtermelek minden áramot, még akár a téli időszakban is. Mert az a véleményem, hogy a jövőben, ez lehet 10 év is vagy akár 50 is, a városi élet ellehetetlenül. Leginkább az élelmiszerhiány fogja felütni a fejét. Már most vannak erre utaló jelek. Szerintem először az import termékek drágulnak majd, majd tűnnek el a boltok polcairól, majd a hazai termékek is. Ez részben a népességnövekedés miatt várható, részben a klímaváltozás miatt egyre kevesebb fog megteremni. Én nagyon úgy látom, hogy efelé halad a világ. Szerény véleményem szerint aki élni akar (még egy kicsit) az függetleníti magát.

Állatokat már nem nagyon tartanék, max tyúkot a tojás miatt, de ez már tényleg egyéni dolog.

Bárkinek, ha elmesélem, hogy én egy ilyen életet szeretnék élni, mindenki nevet, hogy jaj de pesszimista vagy, de hülye vagy stb.

Pedig szerintem a jövő a vidéki életben van, a városi emberek mind ki fognak halni, mert nem függetlenek. Még egyáltalá nem vagyok elkésve, 24 éves vagyok még. Szerintetek tényleg ostobaság, ha ilyen életet szeretnék élni? Adja Isten, hogy tényleg jóra forduljon a dolog, és 40-50 év múlva már a globális problémák megoldódjanak, ne kelljen ilyenen aggódni, de szerintem jobb erre felkészülni.

Lehet, hogy az én életemben erre sor se kerül, de a jövőbeli gyerekeim életében már lehet. Ha sikerülne egy ilyen életet felépítenem, természetesen, ameddig lehet, vagy jobban mondva ameddig a társadalmi rend fel nem bomlik, járnék be dolgozni, élném a hétköznapi életem.

Ti mit gondoltok?

24/f


2020. febr. 15. 20:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Én, mint városi ember, mondom neked, hogy mielőtt éhenhalnék megtalálnám a tanyád, és kifosztanám.

És ezzel azt hiszem nem lennék egyedül, ha éhínség lesz, gondolod majd béke lesz, és senki sem kaszabol le a kajáért?

2020. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Egyrészt ha nem akarod ásobottal művelni a földedet és magad csinálni a ruhádat,
2020. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Bocsánat, véletlenül elküldtem.. Szóval iparra szükséged lesz, másrészt a városiak nem fognak engedelmesen éhenhalni, hanem vagy bandába verődve kifosztanak vagy direktóriumot alakítanak és a rendőr söpri le a padlásodat.
2020. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

A vidéki idill amiről álmokat szövögetsz, az lesz egyre életképtelenebb. Lesznek nehézségek a jövőben, de tényleg nem fog éhen halni egy város sem. Ellenben a vidéki kisgazdaság az annál inkább. A nagy mezőgazdaságok fognak működni üvegházzal vagy anélkül.

Ennek ellenére szimpatikus az elképzelés nekem is, de racionálisan tudom hogy nem működne sajna.

A jövőben élj, ne a múltban. Olyan hogy az ember magára maradva önellátó legyen, az inkabb a multban volt. Előre tekints!

2020. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Rendkívül naív vagy.


Amúgy a tanyádon -már most is- mindenedet el fogják lopni a környékbeli kisebbségiek.

2020. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre kb semmi komoly ráció nincs.
2020. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztél pár videót a youtube-on és máris őstermelő lettél? Szép dolog azt hinni, hogy a gazdálkodás annyiból áll, hogy elülteted a magot, néha megkapálod, aztán zsák számra aratod a termést. Csak az a baj, hogy ma már szinte lehetetlen úgy növényt termeszteni, mint 100 éve. Akármit ültetsz. Annak lesz kártevője és ha nem permetezed, nem fektetsz bele embertelen mennyiségű munkát és tudást, akkor nem fog teremni semmi. Gondolod, hogy majd az apokalipszis, meg az éhínség közepén te majd kapsz permetszert a borsódra? Nagyon naív vagy...
2020. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
És ha felhúzok egy 5 méter magas kerítést szögesdróttal és áramot vezetek bele, és körbekerítem az egész telket, hogyan rabolnak ki?
2020. febr. 15. 21:29
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
#8 sehogy, de ha 1 embert is agyoncsap a kerítésbe vezetett áramod, akkor mész a hűvösre és ezüsthátúak fogják kényeztetni a popsid a 25ös dorongjukkal.
2020. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Szóval most már nem csak mestergazda, de villanyszerelő is vagy?
2020. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!