Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lusta és/vagy igénytelen a...

Lusta és/vagy igénytelen a lakótársam vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Tehát vannak feladatok, amiket felosztunk: porszívózás, felmosás, fürdő, WC takarítás, közös helyiségek takarítása stb.

Én mindig azonnal elmosogatok magam után gondolva arra, hogy ha más használni szeretné a konyhát ne legyen tele a pult szennyessel, ne kelljen utánam mosogatni, legyen helye enni, ételt készíteni stb.

Ezzel szemben ő eszik valamit és ott hagyja a pulton a szemetet (kiürült kenyereszacskókat, üres tejesdobozt, kupakokat, flakonokat stb.). Képes otthagyni napokra. Nem dobom ki utána, mert belefáradtam, félreteszem egy helyre és megkérdezi, hogy nekem nehezemre esett-e volna kidobni a szemetet...

Belevágja a körmét a kádba, kiszedi a haját a fésűből és beleteszi a csapba, úgy hagyja. Ha szólok, azt mondja, hogy meddig tartott volna kiöblítenem utána...

Múltkor főzött valamit és nem túlzok, egy hónapja kint van a loggián a koszos kiürült fazék, mert állítása szerint nincs ideje elmosni.

Mióta együtt lakunk, a hűtőt még nem takarította ki, szóltam neki, hogy most már én biztosan nem fogom, úgyhogy nekiállhatna, mert penészes és sok cucca be van rohadva. Megkért, hogy dobjam ki a cuccait, mondtam, hogy nem fogom, az ő cuccai, dobja ki ő maga után és takarítsa ki a hűtőt. Ezt hetek óta halogatja, mondván, neki nincs ideje rá.

Mindketten dolgozunk, mindketten későn érünk haza, de azért mégis áldozok napi 15 percet arra, hogy rendet tartsak, ő bent ül a szobájában és a telefonját nyomkodva vagy játszik és ha szólok neki, akkor ő fáradt és épp pihen.

Szerinte én cseszegetem őt és semmibe nem telne nekem ezeket megcsinálni, mert hogy ő is volt, hogy megcsinálta utánam. Nem emlékszem rá, hogy bármikor is kellett volna utánam takarítania és kérdeztem is tőle, hogy mikor, de azt mondja, nem emlékszik, de volt olyan...

Mit lehet az ilyennel tenni? Én vagyok tényleg a cseszegetős vagy ő az igénytelen? Persze, kikéri magának, ő nem lusta, csak más a tempója.



2020. febr. 20. 12:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
3%
Ő lusta, te meg cseszegetős vagy. Nem kéne együtt élnetek, mert nem passzoltok. :) (Pont mint én, meg anyósom :P )
2020. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

A cseszegetős mitől cseszegetős? Az cseszegetés, ha szólok, hogy ne hagyja bent a körmét meg a haját a csapban, mert elhányom magam? Az is cseszegetés, hogy szólok, hogy penészedik a hűtő?

A mosatlanért nem szólok, azt csak félreteszem neki egy kupacba, a loggián tárolt fazékért sem szóltam, ő dolga. Kellett volna a fazék nekem is, de inkább vettem egyet. A törölközője büdös a fürdőben, de ő dolga, kb. havonta mossa.

2020. febr. 20. 12:22
 3/28 anonim ***** válasza:
25%
Kisállat boltban vagy hasonló helyen lehet venni csótanyt vagy más rovart, azt tedd az ágyába de úgy hogy ne tudjanak kimászni, valahogy a takaró alá, aztán mikor "fáradtan"lesz nagy sikítás
2020. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%
Szarakszik a teló nem tudtam vegigirni és elküldte előbb, mindegy érted a lényeget
2020. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Dobd ki a szemetét: értsd jól: bæszd be az ágyára!
2020. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nagyszerű ötlet a csótány, biztos nem tud kimászni a takaró alól két perc alatt és elszaporodni a lakásban...
2020. febr. 20. 12:25
 7/28 anonim ***** válasza:
18%
Látod, most ENGEM cseszegetsz, pedig csak válaszoltam a kérdésedre. :) Sajnos mi lusta rendetlen népek pont nem fogunk rendet rakni ettől a folyamatos kerepeléstől. Majd elpakolja, ha kedve lesz hozzá. Sajnos ez ilyen, megszoksz, vagy megszöksz. :)
2020. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Vagy mondjuk tényleg megmondani neki, hogy igénytelen és undorító, és szólni fogsz a tulajnak? Rendesen, kertelés nélkül. Azért pfujj már!
2020. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
Én biztos nem tudnék vele együtt élni, ez már nagyfokú igénytelenség. Nyilván ha ő olyan ember akinek nem igénye, hogy minden csillogjon villogjon, van ilyen de ettől még tekintettel kellene lennie másra. Én személy szerint nagyon rendmániás vagyok, laktam koliban, a szobatársaim nem igazán voltak azok de tudtunk kompromisszumot kötni. Mindig én voltam aki felmosott, összesepregetett, letörölgetett, én ezt nem vártam el tőlük mivel nem volt rá igényük, de cserébe ők is el tudtak maguk után pakolni. Nem te vagy a bejárónője, hogy folyamatosan pakolj utána. Próbáljátok normálisan lefektetni a szabályokat, ha nem megy akkor az együttélést sem kellene erőltetni ha van rá más mód.
2020. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
"Látod, most ENGEM cseszegetsz, pedig csak válaszoltam a kérdésedre." - áruld el kérlek, mivel cseszegettelek, nagyon kíváncsi vagyok.
2020. febr. 20. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!