Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a lakótársam?

Figyelt kérdés

Tegnap a lakótársam megírta nekem, hogy a barátja egész héten, vasárnapig nálunk lesz, utána héten meg náluk lesznek.


Megmondtam neki, hogy ez részemről nem fog menni. 3 beadandóm van a héten, pluszban még a szakdolgozatomat is írom, nem vagyok hajlandó egész héten hozzájuk alkalmazkodni.


A lány amúgy kétlaki életet él, sokszor 2-3 hétig nincs itt, ha meg itt van, akkor napokra feljön a barátja és jellemzően mindig akkor, amikor vagy ezerrel tanulnom kell, vagy beteg vagyok/menzeszem van stb. Tökéletes időzítés.


Az az ő dolga, hogy nincs kedve itt lenni, de nekem sincs közöm a szerelmi életéhez. A lányt amúgy kedvelem, de a srác csak egy idegen hapsi, akit értelemszerűen nem szívesen látok a lakásban, meg a személyisége sem olyan, sőt fizetni se fizet bele a rezsibe semmit.


Ők olyan családból jöttek, ahol tök természetes a vendégszeretet, de én modern elvek alapján nőttem fel, megbeszélés nélkül senki nyakára nem mászhattunk rá, stb. A barátnőimmel is inkább csak kávézóba megyünk, mint egymáshoz, nekünk ez megfelel így.


Az ő kedvükért pedig végzős egyetemi hallgatóként nem vagyok hajlandó megtanulni jópifizni egy ilyen szituban, mintha ez is természetes lenne ilyenkor. Nem vagyok rá képes.


Az eddigi lakótársaimmal egyetértettünk abban, hogy az élni és élni hagyni elve érvényesül, azaz vendégek sem jöhettek akármikor, akármeddig.


Ezt nem mondtam meg a lakótársamnak, hogy én ilyen vagyok, csak azt, hogy az ötletét jó eséllyel más sem nézné el, meg hogy korábban is szerettem volna erről beszélni vele, de nem volt rá megfelelő alkalom.


Közölte velem, hogy akkor csütörtökön elmennek. Én meg, hogy máskor sem szeretném 3 napnál többet itt látni a srácot, mert azt gondolom ennyi kompromisszumot muszáj kötniük velem, amíg itt lakom. Nem love hotelben vannak.


Én nem érzem kínosan magam a véleményem emiatt, csak azért elég feszült a légkör.


Tudok esetleg mondani valamit, amitől javíthatnék ezen, vagy hagyjam rá és idővel lenyugszik?


Az élet nem kívánság műsor, és én olyan ajánlatot tettem, ami jut is, marad is elven alapszik.



2020. febr. 10. 11:36
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Ha téged se hagynának nyugodtan csinálni dolgod, akkor te is kiakadnál, szerintem. A munkahelyemen mindenki szeret, kivéve az egyetlen kolléganőm, aki amúgy mindenki másra is pikkel. :D
2020. febr. 10. 11:44
 2/47 anonim ***** válasza:
40%
Ott a szobád, becsukod az ajtót, gondolom nem ordítoznak 0-24. Mint ahogy te is mondtad, az élet nem kívánságműsor, ha nincs pénzed egyedül élni, akkor alkalmazkodj a másikhoz. A lakótársadnak is el kell viselnie ezt a stílust tőled...
2020. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem jogos. Es megertonek kell lennie. Jol tetted, en meg 3 napot se hagytam volna, ha zavarnak. Bar gondolom pl konyvtarba elmehetsz tanulni ahol csend van, szvl reszedrol is lehet mas megoldas, meg ha ok nem egesz nap ott szabnak a fuled mellett akkor az is mas teszta.

23/F

2020. febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Ebben a kérdésben miért nem lehet kompromisszumot kötni? Felajánlottam, hogy egyezzünk meg 3 napban/hét. Nem hiszem, hogy ez tragédia.
2020. febr. 10. 11:48
 5/47 anonim ***** válasza:
53%
Külön szobátok van? Ha igen, akkor miről beszélünk? Nem hozzád megy a srác, nem kell egymással foglalkoznotok. #1-est adom.
2020. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Igen, el tudok menni a könyvtárba, de hétvégén nem, ők meg nappalinak használják a konyhát.
2020. febr. 10. 11:50
 7/47 anonim ***** válasza:
31%

Mm bocsi, az jogos amit te kertel :D csak most olvastam ujra h a kerdes az o jogossagat firtatja 😂 bocsi.


Hat de libri stb hetvegen is nyitva szerelmem. Most is megvan hogy ilyen hevesen reagalsz?

Es ott is tudsz tanulgatni stb.

Vagy ugorj at, ures a haz.

Mit mondjak meg?:D gondolkodj alternativakon.

De mondom egyebkent ha zajonganak stb akkor igazad van. V zajszuresnek hallgas zenet fulesben. En a munkahelyemen is ugy tanulok.

2020. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
39%

"Igen, el tudok menni a könyvtárba, de hétvégén nem, ők meg nappalinak használják a konyhát."


Miért, te mire használod, hogy ez zavar? Ott tanulsz? :D

2020. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
87%
Ebben az esetben illendő lenne időben szólni a lakótársnak, hogy vendége érkezne. Egyébként ahogy olvasom, van más lehetősége máshol dugnia. Én inkább a te oldaladat támogatom.
2020. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Nézd, én lehet ingerült vagyok egy kicsit, mert abszolút nem ezt akartam tenni velük, de ritka rossz passzban kapott el a lány a kérésével.


Korábban már mondtam neki, hogy nagyon stresszes lesz ez a félévem, meg utaltam rá, egyértelműen, hogy meg kéne beszélnünk, hogy mikor jön a srác, mert én ehhez a randomsághoz kicsit nehezen tudok igazodni.


Pluszban nem nagyon tudok segíteni azon, hogy nő vagyok, és frusztrál egy idegen férfi jelenléte. Nem mindenki veszi ezt természetesnek. Kellemetlen nekem, én értem, hogy rám se bagózik, de férfi.


A másik, hogy van lehetőségük máshogy megoldani a szerelmi életüket. A srác is albérletben van, szinte együtt laknak ott, de a lány nem akar odaköltözni, így amikor ott unja, vagy valami van, akkor idejönnek.


A saját gyerekemnek sem tudnám ezt engedni, mert tudom, hogy arról van szó, hogy matricamód nem bírnak leakadni egymásról. Igen, ez normális egy párkapcsolatban, de nekem ehhez nincs közöm. Egyéni szocprobléma. De akkor is megoldható egy ennyi kompromisszum, hogy max. 3 nap, mert van hova menniük.


Ha nem lenne más mód, hogy megoldják, akkor nyilván nem kérhetnék ilyet. De itt nem arról van szó, hogy havonta 1x találkoznak, mindenhogyan sülve-főve együtt vannak.

2020. febr. 10. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!