Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kitilthatják a kutyát a közös...

Kitilthatják a kutyát a közös udvarról, ha azon keresztül tudok csak a lakásba bemenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kutyusunk és az új szomszédnak hihetetlenül csípi a szemét, hogy reggel és este a kertbe engedem ki szaglászni, pisilni. A kakiját mindig felszedem neki a kertben, természetesen a kert rendbentartásában is segítek. Délután, mikor hazaérek, megyek vele nagyobb sétára, addig csak ide engedem ki.

A többi lakó nem használja így az udvart, jelenleg én vagyok az egyetlen, akinek közvetlen kapcsolata van a kerttel, de eddig senkit sem zavart, hogy reggel kimegy kicsit. Félek, hogy ha közgyűlést hívat össze, hogy tiltsák ki a kutyát az udvarról, mivel a többeket nem érinti, jóvá fogják hagyni... De mit csináljak úgy, hogy az otthonomhoz át kell vinnem az udvaron a kutyát? És ha odapisil, mert azt szokta meg? Ha nyáron kiülök a házam elé, be kell zárnom a kutyát a lakásba vagy hogyan?


Milyen szinten tilthatják meg nekem, hogy a közös udvaron éljek? Nem teszem tönkre, nagyon figyelek a tisztaságra. Nem nagy az udvar, kb 100 nm, és a kutya sem nagy, yorkshire terrier. Szeretnénk maradni odakinn... :( Hiába mondtam neki, hogy kényesen ügyelek a higiéniára, megnézheti a lakásom is, a kutyám is, az udvaron is láthatja, hogy nem kutyagumis vagy büdös, de nem hisz nekem... :(


2020. febr. 23. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Kutyapárti vagyok, de komolyan nem érzed a különbséget aközött, hogy átmész az udvaron a kutyával vagy rendszeresen ott végzi a dolgát?
2020. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a szomszédnak nincs közvetlen kapcsolata a kerttel, akkor mi köze van hozzá, hogy mikor megy ki a kutyád? Vagy közös csak te használod?
2020. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem, tényleg nem értem a különbséget, mert egy kistestű kutya esetében, akinek a gazdája figyel a kertre, nincs különbség aközött, hogy a kutya átmegy ott vagy szaglászik és pisil. Nincs szag, nincs kosz, szép füves a terület.


#2 Igen, a kert hivatalosan közös, de mi használjuk egyedül. Csak két lakás van a kert másik végében, az egyik üresen áll, mert valami iroda, a másik a miénk. A használatot értsd úgy, hogy nem csak a kutyát engedem ki, hanem visszametszem a rózsákat, kitépkedem a gazokat, nyírom a füvet stb.

2020. febr. 23. 13:04
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha megszavaznak bármit, nem tudom, hogy tartják számon, hogy csak átmegyek az udvaron vagy tényleg kinn sétál a kutya. Hogy van-e rajta póráz? Hát akkor rakok rá pórázt és úgy viszem ki... Nonszensz.
2020. febr. 23. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:

A válasz az Alapító Okiratban van. A kert osztott-, osztatlan vagy kizárólagos használatú osztatlan tulajdon?


Ha osztatlan akkor megtilthatják, hogy a kertben legyen a kutya. Csakis pórázon vezetheted ott.

A másik két esetben nem tilthatják meg.


Már egy másik hasonló kérdéshez is leírtam, hogy a társaház mindent megszavazhat, még olyat is ami tkp. jogellenes. Ha nem vétózod meg, akkor a jogellenes határozathozatal is jogerőre emelkedik. Vigyázni kell a határidőre és az embernek ismernie kell a jogait.

2020. febr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Ha rendszeresen ott pisil, bizony gond lesz. Büdös lesz és gusztustalan, ahogy szétfolyik.
2020. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!