Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Balhéznátok a szomszéddal?...

Balhéznátok a szomszéddal? Kisgyerekes szülőként mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szembeszomszédok, ősszel költöztek. Van egy amerikai staffordshire-jük... Leszögezném, hogy a férjem is, én is imádjuk az állatokat, van 2 kutyánk és 3 utcáról befogadott cicánk, mind családtagként van szeretve, tisztelve. Nem a kutya ellen mennék. Hanem ahogy tartva van...

Alapból ki van zárva az előkertbe, ami pár méter. Kint van hidegben, fagyban, esőben. Nincs megnevelve. Egyáltalán. Pedig van egy másik nagy kutyás szomszédunk, ő már azt is felajánlotta, hogy megveszi tőlük a kutyát, mert így nem szabad tartani, ez egy rövidszőrű kutya, aki ráadásul nevelést és mozgást igényelne.. El lett küldve melegebb éghajlatra.

Amióta itt laknak (5 hónapja), a kutya támadott meg macskát és 3 másik kutyát is. Tragédia nem történt szerencsére soha, de gondolhatjátok, milyen arra felriadni, hogy a ház előtt nyűszít egy kiskutya, vagy macska éppen... A legutóbbi most történt, 2 napja. Itt sétáltattak egy kiskutyát, a szomszédék meg álltak ki az autóval, és a kutya kiszökött. Nem tudjuk a részleteket, én a gyereksikításra és a kiabálára, vonyításra szaladtam ki, ahogy a többi szomszéd is. A kiskutya a szájában volt, rángatta összevissza, közben a kiskutya gazdája próbálta fogni valahogy, hogy ne tépje szét szegényt. Ez nem is tudom, meddig ment ez, közben ütötték a másik kutyát, hogy engedje el, a gazdája is ott volt, de semmi értelme nem volt. Aztán egyszer valahogy csak kikerült a szájából a kutyus, a gazdája próbálta felkapni, mire valahogy a keze került a kutya szájába és azt rángatta tovább... Egy kis "50 kg vasággyal" nőről van szó, itt laknak a környéken. Ezt a két lánya végig is nézte. Elájult, közben a kutya elengedte, azt bevitték, kijöttek a mentők, szóval na, volt itt minden. Az utca közepén meg még mindig ott a vértócsa... Félek, hogyha legközelebb kiszalad a kutya, lehet pont mi leszünk a ház előtt, vagy akkor jövünk haza, és valamelyik gyerekemet kapja így el. Egyszerűen még most is remegek, ha eszembe jut ez az egész. Vagy ha mondjuk a gyerekei nélküle sétáltatnak kutyát, és úgy támadja meg őket. Szörnyű. Nem akarnak feljelentést tenni, mert félnek, hogy a kutyát altatnák el. Szerintem sem ez a megoldás, de nem élhetünk úgy, hogy rettegve lépünk ki az utcára. Meg ha itt valaki elmegy kutyával, olyan ribilliót csinál a kerítésnél, hogy félek, egyszer szétszedi... Ráadásul heti 3 napot egyedül vagyok itthon a gyerekekkel, a férjemnek még nem is meséltem ezt, mert ő már így is ki van rájuk akadva nagyon.


Én sem szeretném, hogy ennek a kutya igya meg a levét, de akkor most 8-10 évig félve lépjünk ki az utcára? Mit tanácsoltok, mit csináljak? (hozzánk bejönni nem tud szerencsére, meg nálunk bent van mindenki, de akkor sem túl bíztató a helyzet)


2020. márc. 5. 22:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom a megoldást de addig is legyen nálatok valami riasztó ami hangos vagy paprika spray. Borzasztó lehet.
2020. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, szörnyű az egész. Nem is értem, hogy miért tart ilyen kutyát az, akinek se kedve, se ideje nincsen vele foglalkozni. Életveszélyes tényleg, és nem a kutya tehet arról, hogy ilyen lett...
2020. márc. 5. 23:09
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
En feljelentenem, es szrnek ra hogy mi lesz a kutyaval, HA a gyerekem eppsege/ mas emberek eppsege a kerdes. Amugy kar h a gazdat nem lehet elaltatni. Utalom az ilyet. Anyumek szembeszomszedja ugyanez, ott is ugyanilyen kutya kizarva a hidegbe/ melegbe az elokertbe, postasnak mar nekiment, folyton szokik at a szomszedokhoz is, sot, volt mar hogy mento jott , mert a sajat gazdajat is megtamadta. Jelentsd fel onkormanyzaton v jelentsetek fel egyutt kozosen.
2020. márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
75%

Én addig mennék, amíg nem változik számunkra megnyugtató irányba a helyzet. És magasról tennék a kutyára. Szeretem az állatokat, de a gyerekeimért ölni lennék képes. Szval először a gazda, aztán mennék tovább az önkorihoz. Én allergiás vagyok az ilyen helyzetekre. A mi új lakóhelyünkön is van egy kutya, amelyik fenyegetően garázdálkodik a szemben lévő szántón. Én feljelentettem a gazdát, aki erre megerősítette a kerítést, a kutyát pedig belül tartja.

Engem nem érdekelnek ilyenkor a kutya jogai, de a gazdáé sem. A gyerekeim élete az egyetlen, amivel foglalkozom.

2020. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem altatják el a kutyát, ha feljelentést tesznek a kiskutyások. Először a gazdát figyelmeztetik, ha komolyabbnak ítélik meg az esetet, meg is büntethetik pénzbírságra.

Vagy oda fog figyelni a kutyájára, vagy túlad rajta.

A jegyzőhöz kell menni.

2020. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem rendőrségi feljelentés is felmerül, hiszen a kutya kiszökött és támadott.

Ez nem az a kategória, mintha zavarna az ugatása

2020. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Feljelentés esetén nem automatikusan altatnak, hanem ebrendészeti megfigyelés alá vonják az ebet és próbálják megállapítani, hogy mennyire veszélyes a társadalomra. Ha az és már nem vezethető vissza, csak akkor altatnak, de olyankor már nincs mit tenni + a gazdája kap egy igen csinos kis bírságot.

Beszélj a férjeddel, utána a szomszéddal "csináljon valamit" (kerítés, láncolja meg amikor kaput nyit, avagy nevelje is ne csak tartsa a kutyát), ha ez nem segít akkor jegyző. Inkább mint rettegésben élj, vagy tényleg baj történjen.

2020. márc. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom mi az eljárás de abban biztos vagyok hogy feljelenteném. Minden esetben a gyerekem az első, az Ő biztonsága. Mondom ezt úgy hogy nekünk is van 2 kutyánk és imádjuk őket.
2020. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

A kutyát nem altatjak hanem gyepire viszik ott próbálják megnevelni

Max ha menthetetlen altatjak de nem rogton

Hiába is fáj (1 kutya 4 cica 2 nyúlunk van) a gyerekem élete az első! Bár bármilyen más kutya is esélyes arra h hirtelen bevadul és támad de ez a kutya esélyesebb. Szólj a szomszédnak, ha semmi akkor a közös képviselőnek.

2020. márc. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
El kell altatni.
2020. márc. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!