Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A társasházhoz tartozó kis...

A társasházhoz tartozó kis kert az közös "tulajdon", nemde?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Társasházban lakunk, immáron 4 éve ugyanott. Van 1 2 szintes mélygarázsunk, illetve egy közepes méretű kert, ahol van 1 hinta meg csúszda, plusz padok.

Na már most mi eddig párommal mindig lejártunk a kertbe napi kb 1x cigizni, estefelé munka után. Soha senki nem volt lent. Most hogy fennáll ez a sajnálatos helyzet, hétfő óta mindketten home officeban dolgozunk és ebéd után néha (nem mindig) lemegyek elszívni egy cigit. Azonban a sulik is bezártak és most hirtelen tele van gyerekekkel a kert.. Én nyugisan leültem egy padra, távol tőlük és elszívtam egy cigit. Mindig van nálam hamus, sose dobálom el a csikket, semmi ilyesmi. Erre lejött egy anyuka ránézni a gyerekére, majd odajött hozzám hogy mégis hogy képzelem hogy itt cigizek, hisz itt gyerekek vannak és hadd játszhassanak már nyugodtan, nem akar többet meglátni itt bárkit cigizni (???) stb. De kritikán aluli stílusban, iszonyat paraszt volt és követelőzött. Hát nekem erre a stílusra nagyon bedurrant az agyam, ugyanis a kerthez pont annyi jogom van, mint neki, amit meg is mondtam, továbbá mérgemben hozzávágtam, hogy nem az én bajom hogy ő nem tud mit kezdeni a kölkével és inkább lehajtja a kertbe egyedül, de emiatt ne engem ba*szogasson és a gyerekének parancsolgasson meg őt utasítgassa, ne engem, ugyanis nem az anyám. Köpni-nyelni nem tudott és persze még ő volt megsértődve, hogy majd a közös képviselőnek szólni fog.:D:D

Most őszintén, mit kellett volna egy ilyen helyzetben reagálni?

Mi azóta is (mondjuk ez tegnap délelőtt volt) ugyanúgy lejárunk 1-2x, bár ezt a hisztérikát nem láttam azóta se szerencsére. A társasház tartozó kert használat pedig mindenkit megillet, nem...?


2020. márc. 19. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok jó ember kis helyen is össze verekszik! A megoldást abban vélem látni, hogy az udvaron a közös képviselő jelenlétében kijelöltök egy dohányzó helyet, amelyet magatok után rendben tartotok, mint dohányosok. A helyet érdemes feliratozni és a gyerekeknek pedig meg kell mondani, hogy az a hely nem tartozik a játszótérhez, - ha oda mennek, köhögni fognak egészségesen is, - vagy valami. Az a lényeg, hogy a saját érdekükben kerüljék azt a helyet. A dohányosnak van hová mennie dohányozni. A lakást nem kell összefüstölni és az erkélyről / ablakból sem illan nem kívánatos helyre a füst. A gyerekeknek pedig van hol játszaniuk - háborítatlanul. Hajlamosak túllihegni a szülők egy ilyen helyzetet, - úgy viselkedett ez a nő (a leírásod alapján), mint ha égő cigarettával kínálgattad volna a gyerekét, hogy húzzon még egy slukkot! Kelletlenül agresszívak tudnak lenni, pedig többet tennének mindenkiért, ha nem felügyelet nélkül zavarnák sorsára a gyereküket, ill. megtanítanák nekik, hogy hol nincs keresnivalójuk! Az sem megoldás, hogy mindenki pusztuljon, ha én vagy a kölyköm betoppan valahová! Sokan ezt vélik helyesnek! Sajnos - és ez "népi megfigyelés", - "kiválasztottnak", védett állatnak tekintik sokan magukat és a gyereküket csak azért, mert sikerült egy óvatlan pillanatban lefénymásolniuk magukat. NEM szenzáció, hogy gyereket hoz a világra egy nő kilenc hónappal egy nemi aktus után, - valamiért még is ezt gondolják sokan magukkal összefüggésben! Nem csak legyártani kell a gyereket - és belapátolni a családi kasszába a járandóságokat, - hanem felelősséggel egyengetni az életre való felkészülését is! Az, hogy sorsára engedem a gyerekemet - "önkiszolgáló üzemmódban", - az minden, csak nem gyereknevelés. Nekem azért nincs gyerekem, mert tudom magamról, hogy nem tudnék róla felelősen gondoskodni! Én beláttam magam előtt ezt - és ezt nem is szégyellem, illetve "magyarázom meg"!
2020. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Durvábbat kellett volna szólnod!
2020. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Köhögted volna pofán a rohadt kölkével együtt...


Velem is addig szórakoztak a közös udvaron, amíg kertészkedés gyanánt fel nem szórtam az egészet marhatrágyával. Rohadjon meg az összes ilyen szutyok. Szüljön magának, ne a világ nyakára.

2020. márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!