Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten tényleg olyan...

Budapesten tényleg olyan gyakori a lakások kirabolása?

Figyelt kérdés

Én vidéken lakom, ahol alig van ember, a környéken mindenki ismer mindenkit, és megbízunk egymásban. Persze azért a házat nem hagyjuk általában nyitva, ha nem vagyunk itthon, de egyébként nyugis minden.


Most Budapestre költözöm a közeljövőben, és nagyon sokszor hallom azt, hogy ott valakit kirabolnak, illetve hogy mindent félteni kell, nehogy ellopják. Autót is biztonságos helyre kell letenni, mobilt nem szabad elővenni tömegközlekedéskor, figyelni kell a táskára, ami a válladon van, meg ilyenek.


Ez tényleg ennyire parás, vagy csak eltúlozzák és felnagyítják azt a néhány rossz esetet? Vagy olyan sokszor esik meg a lopás?


Kevés ismerősöm lakik ott, de amiket hallottam, átlagosan mindegyiknek legalább egyszer megtörtént már, hogy kirabolták. Ennyire súlyos a helyzet?



2016. szept. 6. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Lakást nem lehet kirabolni!
2016. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Dehogynem, több olyanról tudok, hogy elvittek onnan minden értéket.
2016. szept. 6. 20:04
 3/7 MZ.per.X ***** válasza:

Most ez olyan dolog, hogy bárhol megtörténhet, vannak helyek ahol nagyobb rá az esély, van ahol kisebb.


Vidékről annyit, hogy hiába ismered a szomszédod, nagy valószínűséggel nem ő fog kirabolni. Na meg egy kis csendes faluban elég feltűnő már egy darab idegen autó is, vagy ha ott végigsétálsz, akkor szinte csak ismerősöket látsz. Egy nagyvárosban meg nem tűnik fel, hogy valaki napok óta felétek lófrál.


Másik meg, ha fel is tűnik, nem tudsz ellene mit tenni, én is sokszor látok idegeneket ki-be jönni a lépcsőházba, vagy láttam már hogy cigányok csak "felszaladtak" és jöttek is le. Vagy lomtalanítás után sorra lopták a szintekre kitett bicikliket esténként.


Az autó tipikusan az a dolog volt, amit sosem lehetett őrizetlenül hagyni. Vidéken is törtek fel szomszéd autókat, mert az utcán állt és nem a garázsában.


A mobilt nem szabad elővenni dolog meg ott bukik, hogy manapság még a csóró cigányok is fullos telefonnal járnak, meg mindenkinek ott van a kezében. Elővigyázatosnak persze sehol nem árt lenni, de paranoiás sem kell hogy legyen az ember. Táskákra tényleg figyelni kell a tömött járatokon, de ez sem újdonság.


Amúgy sajnos a lopások tényleg gyakoriak, de általában nem úgy kell elképzelni hogy 5-en körbeállnak, csak szimplán kihasználják a figyelmetlenséged. Nekem volt, hogy vonattal, villamossal utaztam, mikor hazaértem, akkor láttam hogy ki van húzva a táskám, nem is tulajdonítottam neki jelentőséget, aztán másnap tűnt fel hogy nincs meg a fényképezőgépem ami benne volt. Vagy egyszer Tescoban vásároltam, még néztem is hogy egy falka cigány beáll minden sorba 2-esével, fizettem, pakoltam, mentem, és a buszon tűnt fel hogy nincs is meg a pénztárcám. Még csak azt sem tudom 100%-re mondani hogy ők lopták el, de elég gyanús...De ez mondjuk 10 év alatt csak 1-2 eset.

2016. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
10 év alatt "csak" 1-2 eset. Nekünk itt egész életen keresztül nem szokott lenni egy sem, persze vannak kivételek.
2016. szept. 6. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére még nem raboltak ki lakást (ezt lekopogom), de panelban lakom és tele van idős emberrel, akik folyamatosan lesnek mindent, plusz a mi ajtónkra az utcáról is rálátni a kinti ajtón át, így biztonságban vagyunk.


BKV-n sajnos vigyázni kell, egyes járatokon tényleg lopnak, mint a huzat. Igyekszem nem tömegben utazni és úgy állni, hogy egyik oldalról védve legyek legalább.

2016. szept. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MZ.per.X ***** válasza:

Attól hogy te egy biztonságos burokban élsz, az ország 90%-ban simán betörhetnek, kirabolhatnak.


Na meg pár dolgot azért nem árt nem elfelejteni:

-Bp-n lakik az ország 17-18%-a, 1,7 millió ember.

-Egyes kerületek lakossága annyi mint egy vidéki városé

-A főbb tömegközlekedési eszközök napi utasforgalma nagyobb mint a vidéki nagyvárosaink lakosságának többsége.

2016. szept. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

"A kérdező kommentje:


Dehogynem, több olyanról tudok, hogy elvittek onnan minden értéket."


Az nem rablás, hanem lopás! Nagyon nem mindegy!

2016. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!