Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért adagolja a média sokszor...

Miért adagolja a média sokszor azt a fiataloknak, hogy úgysem divat ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés

Ha pl. állandóan a jól fizető munkahely szerint költözgetnek az emberek, az garantálja a minőségi életet?

Úgy gondolom, hogy egy ingatlan tulajdonjoga, egy otthon, egy lakás az megnyugvás az embernek, leginkább nőknek.

40 felett nem tudom, hogy milyen érzés állandó jelleggel költözni, főleg gyerekekkel. Nagyon sok olyan 30-as férfit is ismerek külföldön, aki állandó költözik, állandóan tervez, más kontinensekben is gondolkodik, de mégsincs egy normális párkapcsolata már 5-10 éve.



2017. ápr. 24. 14:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt is megértem, ha egy kisebb városban alig van munkahely, sőt ha van, az is nagyon alacsony bérezést ad.
2017. ápr. 24. 14:28
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Milyen média adagolja ezt, hol, kinek, mikor? Annak függvényében hogy pont az a propaganda hogy vegyél ingatlant és hozzád vágnak 10 milliót (CSOK). Egymásnak ellentmond a két dolog.
2017. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
ezek orulnek ha ingatlant veszel, akkor tuti nem hagyod el az orszagot, altalaban azok mennek kulfoldre akiknek nem sok mindenuk van de akinek mar van egy haza az csak nem fogja otthagyni se eladni.
2017. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Más országokban az embereknek nincs ennyire fészekrakási mániájuk, persze ha az albérletárakhoz igazodnának a fizetések akkor talán nálunk se lenne.
2017. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 24. 14:50
 6/15 A kérdező kommentje:
"Más országokban az embereknek nincs ennyire fészekrakási mániájuk,"-két gyerekkel rendelkező anyát nem lehet csak úgy szekérre felrakta, edényekkel, ágyneműkkel együtt.
2017. ápr. 24. 14:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez nem divat kérdése. A legtöbb fiatalnak ma esélye sincs lakást venni. Legfeljebb csak horribilis hitellel, az meg nagy kockázat.
2017. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

4:

Azokban az országokban eleve nem a nagymamátol örökölt lepukkadt lakást adják ki, és szólnak bármikor,hogy 1 hónap és mehetsz, mert unokaöcsédnek kell a lakás, hanem vannak komoly befektetők,nilletve ingatlanbérbeadással foglalkozó cégek. Ha akarod, évtizedekig élhetsz ugyanabban a bérelt lakásban, de ha akarod, bármikor költözhetsz. Nálunk meg nem egy esetben panziókban húzzák meg magukat családok két lakás között, pedig lenne pénzük bérleni. Nyilván a többség nem akar így élni.

2017. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#6 ki beszél szekérről? Ha dramatizálni akarod akkor mondhatnád azt is pl, hogy mozgássérült, vak anyát.
2017. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem ragaszkodnak, de nem azért mert nincs rá igényük.

Egyszerűen le kell mondani erről az igényről. A munkahely állandóan változik, az életszínvonal csökken, emiatt sok a bel- és külföldi költözés. Az ingatlan árak megfizethetetlenek, a hitel sokszor szóba se, jöhet. A válások száma nő. Miért verné magát adósságokba egy fiatal pár, mikor ma a kapcsolatokból való menekülés a divat, illetve a cégeknél a munkaerő folyamatos cseréje? Még 20 évesen én is röghöz kötötten akartam élni, mert hittem abban, hogy egy ember mellett egy biztos helyen fogok megöregedni. Jelenleg azt sem tudom hol leszek 2 év múlva, erre vegyek házat?

+ Évek alatt derül ki, milyenek a szomszédaid, a lakásod felépítése, a környék. Amikor ideköltözem a jelenlegi albérletembe 3 éve, azt hittem szuper lesz. A szomszédok aranyosak, szüleim közel laknak, közlekedés szempontjából egy álom. Gondoltam, belefér az állandó félhomány, vagy hogy a vidéki megálló mellettünk van. Sajnos idő közben rájöttem, hogy itt élni egy pokol. Az emberek bámészkodnak az ablakomon, szellőztetni a négy sávos mellett jóformán felesleges, az év háromnegyed részében egy szuterénben érzem magam, és a zajtól éjjelente nem bírok aludni. A lakás fala szörnyű állapotban van, de erre már csak akkor jöttünk rá, mikor elkezdtünk polcot fúrni. Ha belegondolok, hogy mi lenne, ha nem csak bérelném, hanem meg is kellett volna vennem hitelre! Életem végéig szitkozódhatnék.

Szóval igen, az ember költözget, keresi a jobbat szebbet, élhetőbbet, olcsóbbat, nagyobbat, fényesebbet, csendesebbet. Van, hogy megtalálja és van, hogy nem.

2017. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!