Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek mennyire szorítaná...

Szerintetek mennyire szorítaná vissza a fertőzéseket a lakhelyelhagyási tilalom?

Figyelt kérdés

Szerintem nem sokat jelentene. Boltba, gyógyszertárba, orvoshoz, munkahelyre akkor is korhatárra függetlenül lehetne járni. Az idősek egy jelentős része eleve csak ezekre a helyekre jár vírusmentes időszakban is és most is, semmi változás nem lenne az életükben. Ha korlátoznák, hogy egyszerre hányan mehetnek be egy üzletbe, akkor annyi különbség lenne, hogy nem bent az üzletben, hanem kint az üzlet előtt, a várakozás során taposnák egymást az emberek, hogy ők lehessenek a következők. A tömegközlekedésnek valamilyen szinten biztosítottnak kellene lennie lakhelyelhagyási tilalom mellett is, hogy az emberek eljuthassanak a munkahelyükre vagy akinek nincs autója, az mehessen vásárolni, ügyeket intézni.


Szerintem nagyjából ugyanott lennénk, mint a jelenlegi intézkedések mellett, legfeljebb nem sétálgatna annyi ember az utcákon (ami jelenleg is a legkevésbé rizikós, sőt, inkább egészséges kinti tevékenység a nyugdíjasok számára, azoknak pedig egy nagy sz#pás lenne az életük, akik nem mehetnének ki egyedül, egy nyugodt helyen, emberektől távol kutyát sétáltatni vagy futni egyet).


2020. márc. 19. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Mivel látványos különbség van az olyan országok fertőzöttsége között, amik már korán elkezdték felhivni az emberek figyelmét a koronavírus veszélyeire, és olyanok között, amik sokáig nem csináltak semmit, ezért sztem valamit csak használ az a szar kijarasi tilalom, és a másoktól való távolság betartása..
2020. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy lenne kijárási tilalom hogy büntetnek ertte pénzbírsággal az már érne valamit. Akkor nem lenne ennyi idos kint akik nem hallgatnak senkire.
2020. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!