Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A magyarországi szálláshelyre...

P. Tibor kérdése:

A magyarországi szálláshelyre befizetett előlegnek mi lesz a sorsa, ha mondjuk lakhelyelhagyási tilalom (pl. karantén) miatt nem tudjuk elfoglalni a korábban lefoglalt szállást?

Figyelt kérdés

2020. márc. 12. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Elveszíted.
2020. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez az , amire a kormányszóvivő is csak annyit mondott, hogy egy régi római jogelvnek megfelelően közösen kell viselni a kárt.
2020. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Elôleg visszajàr. Ennyi. Ezt mondja a jog.
2020. márc. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pontatlanul tettem fel a kérdést (sajnos). Ez nem előleg volt, hanem foglaló. (És ugye az előleg - az visszajárna). A szálláshely ÁSzF szerint min. 15 nappal korábbi lemondás esetén 100%-os keretösszeges utalványt állítanak ki. Ezt később náluk felhasználhatom. De én nem akarok lemondani - legfeljebb nem tudok megjelenni vis major. Erre a kérdésre a szálláshely (még) nem tudja a választ.
2020. márc. 13. 08:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Karanténban vagy?
2020. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vis major. Ebből kifolyólag minden szálláshely másként kezeli a dolgot. Biztos lesznek, akiknek fontos lesz a vendég, és lehetőséget adnak átfoglalni, de olyanok is lesznek, akik majd azt mondják, hogy akkor ezt bebuktad.
2020. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez valóban vis major, vissza kell fizessék mivel nem neked felróható okból hiúsul meg.
2020. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5-nek. Nem vagyok karanténban.
2020. márc. 14. 18:32
 9/12 A kérdező kommentje:

#74 Szinte minden szálláshely ÁSzF-ben ott van az alábbi mondat:

Amennyiben a szerződő felek közötti szerződés „vis maior” miatt nem megy teljesedésbe, úgy a szerződés megszűnik.

Foglaló vagy előleg (ezt a két kifejezést felváltva használja a szállásadóm) visszafizetéséről nem esik szó. Talán csak a PTK alapján tudnék(?) következtetni arra, hogy a szerződés megszűnésekor elszámolási kötelezettség terheli a Szerződő feleket, amelynek során vissza kell(ene?) állítani a szerződés előtti állapotot. Vagyis visszakaphatnám a foglalót? De nem világos ez még nekem:-((.

2020. márc. 14. 18:42
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Elvileg ez a helyzet, de hogy ezt mennyire lehet érvényesíteni az más kérdés. Most nekem lesz két ilyen ügyem, kíváncsi vagyok mi lesz...
2020. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!