Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakhelyelhagyasi tilalom mit...

Lakhelyelhagyasi tilalom mit jelent pontosan? Ha valaki X varosban el es dolgozik, de nem oda szól a bejelentett lakcime, az szamit?

Figyelt kérdés
Vagy hogy mukodik? Addig oke, hogy ha bevezetnek, akkor max etelt, italt, gyógyszert lehetne pl venni, meg X idoben nem lehetne jarkalni, illetve esetleg városokb kozott maszkalni. De ugye olyan nincs, hogy mindenkit viszakuldenek a bejelentett lakcimere? Azt a tobbszazezer embert...

2020. márc. 16. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Mivel tartózkodási hely bejelentési kötelezettség van, az számít a lakcímednek. A nagyobb gond, hogyha lakhelyelhagyási tilalom van, hogy mész dolgozni?

Persze ez csak egyéni karantén esetén érdekes, egészséges ember a saját érdekében tartózkodik otthon, ha megteheti.

Nem fogják a több millió embert egyénenként leegyeztetni, hanem mint a háborúban a bombázáskor csak azokat igazoltatják, akik kijárási tilalom idején az utcán lófrálnak. De ez az állapot nem fog bekövetkezni, mert nem lehet egy egész országot hazaparancsolni, mert megáll az élet.

2020. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! :) Hat igen, a munka az egyik ami miatt én is aggódtam, muszáj bejarnom dolgozni. Ráadásul egeszsegugyben vagyok en is. Szoval home office kizarva:/
2020. márc. 16. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

#2

Ne izgulj emiatt!

És nagyon vigyázz magadra!

2020. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

...és majd miránk is.

:)

2020. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mivel tartózkodási hely bejelentési kötelezettség van, az számít a lakcímednek."


:O Én 15 évig tanultam, utána dolgoztam olyan városban, ami a hivatalosan bejelentett állandó lakóhelyemtől több mint 200km-re volt. Máshova nem voltam soha bejelentve, még tartózkodási helyként sem. A lakcímkártyámon csak az az egy címem volt.

2020. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!