Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dohányzás panelban/társasházban?

Dohányzás panelban/társasházban?

Figyelt kérdés

Az örök dilemma:a lakásán-erkélyén belül mindenki azt csinál amit akar,plusz a dohányosok már majdnem mindenhonnan ki vannak tiltva.De akkor mi a helyzet a szellőzőkön,ablakokon bedőlő füstszaggal,a csikkesővel?


Érvek-ellenérvek?


2020. ápr. 13. 13:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Saját lakásban azt csinálsz amit akarsz, amíg az nem megy át máshoz. A csikket nyilván nem eldobod, hanem megy a szemétbe.
2020. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Oké,de ha egyik sem valósul meg? Azaz dől a füst és ömlik a csikk?
2020. ápr. 13. 14:08
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Semmi kozod hozza h ki mit csinal a lakasaban meg az erkelyen. Ha zavar a fust csukjal be minden ablakot oszt' kesz.
2020. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez egy örök vitatéma.Én nem dohányzom,a wcben állandó a cigiszag a szomszédok miatt ,átjön a szellőzőn. Néha zavar,de igazából tényleg ,hol cigizzen aki dohányzik,ha nem a saját lakásában. Ez is olyan mint az örökös fúrás faragás,vagy dübörgés, stb a panellakók életével együtt jár,és meg kell szokni ,ennyi .

Mondjuk a csikk már más téma, mivel én sem dobálom le a szemetem az alattam lakók erkélyére,így ezért biztos szólnék ,vagy vinnék egy hamutálat ajándékba :D

2020. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
erkélyen kellene betiltani a dohányzást. Nem fair hogy a saját lakását nem akarja bebüdősíteni a dohányos, de másét meg igen.
2020. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Bár nem dohányzom, de aki igen, az mégis hol gyújtson rá, ha nem a saját otthonában? Ezzel nem lehet mit kezdeni, nem szabhatja meg senki a másiknak, hogy mit csináljon a saját lakásában. Néha nálunk is érezni némi cigifüstöt, de pl a kocsikból dőlő kipufogógáz sokkalta egészségtelenebb.. Az erkély pedig pont ugyanúgy a lakása része, ha ott akar rágyújtani, hát akkor ott fog. Legjobb barátnőm cigizik és most hogy jó idő van, ők is kint ülnek a teraszon sokszor, mivel jobb híján mást nem igazán lehet most csinálni, illetve nyitva az ablakuk, hogy jöjjön be levegő. Szóval nem feltetlen azért cigiznek az erkélyen, hogy náluk ne legyen cigifüst, mert így is lesz. A csikk viszont gáz. Legyen már képes a hamusba elnyomni! Emiatt szólnék mindenképpen.
2020. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Azért érdemes szólni neki, mert ha nem szól senki, akkor nem tudja, hogy zavar valakit.

Ez a feljelentgetősdi annyira ovis.

2020. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
A saját lakása, szíve-joga rágyújtani. A csikket eldobni viszont nagyon nem kéne! Azt mindenképp jelezd, ez óriási tahóság és balesetveszélyes. Ellenben az parádés, hogy valaki már egyből feljelentgetéssel vagdalkózna.🤦🏼‍♀️ Engem pl irtózatosan idegesítenek a 4 fal közé bezárt kutyák, amik folyton vonyítanak vagy a bal oldali szomszéd kölkének az örökös vinnyogása meg a felettük lévők dübörgése. Most akkor mindenki rohanjon birtokvédelemért?? Ugyan már. Semmilyen szabályt nem sért azzal, hogy cigizik az otthonában, ígyis ki van tiltva mindenhonnan, minden intézménytől tartani kell az 5 métert (ezekkel egyébként egyetértek), akkor mégis hol gyújtson rá, ha nem a saját tulajdonában? Akit ennyire zavar, az tényleg költözzön családi házba, egy panelban alkalmazkodniuk kell bizonyos mértékig a másikhoz, soha nem lesz olyan, hogy mindenkinek jó. Örökös vitatéma a fúrás, faragás, hogy lehet-e éjjel mosni, mikor és meddig lehet felújítani stb stb. Ez a panellal jár, ennyi erővel mindenki jelentgethetné a másikat, épp csak semmi értelme. Nem fogják senkinek sem megtiltani, hogy cigizhessen az otthonában, ha fejenálltok, akkor sem. Ez van.
2020. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Én értem hogy itt sokan vallják a saját lakásába azt csinál amit akar de azért kicsit nevetséges hogy én azért szagoljam más bűzét mert neki úgy van kedve.

Tehát más káros szenvedélye miatt az én életminőségem nyugodtan lejjebb mehet?


Persze szívja nyugodtan de akkor saját költségre építsen ki a házába elszívót ami az ablakon vezeti ki a füstöt és nem a közös szellőzőn távozik.


Kíváncsi lennék ha mondjuk a szellőzöhöz oda tennék valami iszonyú büdös rothadó ételt és az menne a dohányoshoz át ő azt mondaná e hogy hát mindenki azt csinál a saját lakásába amit akar.


Tudom hogy ez egy lehetetlen helyzet mert soha nem lehet ezt majd szabályozni de azért érdekes a felfogás. Menjen le a ház elé 15 méterrel és cigizzen ott.

Ennyi mozgás talán még jót is tesz.


Az hogy 30 percenként kell egy cigi és ezért nem megy le hát elég nevetséges.

Kár érte, hogy az ilyet lehetetlen szabályozni és én hihetetlenül sajnálom azokat akik dohányzónak hogy ennyire gyenge emberek hogy rászoktak/nem tudnak leszokni.

2020. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%
Én betiltanám a dohányzást.
2020. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!