Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dohányzás panelban/társasházban?

Dohányzás panelban/társasházban?

Figyelt kérdés

Az örök dilemma:a lakásán-erkélyén belül mindenki azt csinál amit akar,plusz a dohányosok már majdnem mindenhonnan ki vannak tiltva.De akkor mi a helyzet a szellőzőkön,ablakokon bedőlő füstszaggal,a csikkesővel?


Érvek-ellenérvek?


2020. ápr. 13. 13:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

Persze, egyszer lehet szólni, kell is, de tudod mi még a nagyon ovis!

Ha valaki lefut fölöslegesen 23 kört szólongatással, meg jópofizással, közben a másik éveken keresztül megkeseríti az életét, és vastag sugárban szarik rá.

Nem a játszótéren vagyunk, hogy ahol a 3 éves Ödönke 50-szer kéri el Gézukától a kisdömpert, hogy ő is játszhasson.

Érdemes 1-szer szólni, de ha nincs hajlandóság, akkor fel kell ismerni, hogy a tettek mezejére kell lépni.

2020. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%

De a csikkek leesnek hozzád és a füst is lefelé száll?

Vagy át/fel dobálja a csikkeket?

2020. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

"Tehát más káros szenvedélye miatt az én életminőségem nyugodtan lejjebb mehet?"


Jaj ugyan már, amiatt miért nem aggódtok, hogy a levegő szarrá van szennyezve a milliónyi autó kipufogógázával, a töménytelen gyárakból kiáramló füsttel, szmog stb stb? És ezt minden egyes nap beszívod és ezerszer károsabb némi cigifüstnél! A kocsisokat is feljelentgessük akkor? Vagy akkor én is meg X meg Y is mehet birtokvédelmért verni az asztalt, mert elviselhetetlen a szomszéd kölyök? Vagy mert folyton ugat a kutya? Vagy mert éjjel 11kor állnak neki néhányan 2 órán át mosni? Vagy mert elefánt léptekkel dübörög a felső szomszéd? Ez is bőven rontja az életminőségemet, ahogy másét is, az állandó stressz és idegeskedés baromira nem tesz jót az egészségemnek, se az hogy a saját lakásomban nem tudok pihenni. Ez oda-visszaműködik ám.


"Persze szívja nyugodtan de akkor saját költségre építsen ki a házába elszívót ami az ablakon vezeti ki a füstöt és nem a közös szellőzőn távozik."


Ezen jót nevettem. Ezt te sem gondolod komolyan.:D:D Építésd ki te a saját költségedre, elvégre TÉGED zavar a füst, nem őt! Komolyan.. Ő is ugyanúgy fizetett azért a házért, nem tehet róla, hogy a szellőzés úgy van megoldva, ahogy. Ezt nem az ő dolga megoldani, főleg nem saját pénzre.


Az is elég irreális elképzelés, hogy csak azért mert néhány embert zavar a cigifüst, a másik folyamatosan öltözködjön és rohangáljon le a ház elé, sőt sétáljon el onnan X métert, csak hogy te ne érezd. Télen, szakadó hóban, esőben, szélben meglehetősen "reális elvárás" mit ne mondjak. Pont ezért van a lakása, hogy itt nyugodtan rágyújthasson és ne kelljen pl egy téli éjszaka, a mínuszba lemaszkalni cigizni. De ott se lenne jó, mert akkor meg a járókelőket zavarná, hogy folyton ott áll X ember cigizgetve és rájuk száll a füst. Egyébként ebben a járvány időszakban meg aztán abszolút nem elvárható, hogy akár 30 percenként lemenjenek cigizni, végigfogdosva a kilincseket, liftgombokat stb.

2020. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Max. erkélyen, a csikket, hamut felfogva, majd kidobva a megfelelő helyre.
2020. ápr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%

"Ezen jót nevettem. Ezt te sem gondolod komolyan.:D:D Építésd ki te a saját költségedre, elvégre TÉGED zavar a füst, nem őt! Komolyan.. Ő is ugyanúgy fizetett azért a házért, nem tehet róla, hogy a szellőzés úgy van megoldva, ahogy. Ezt nem az ő dolga megoldani, főleg nem saját pénzre."


Jajj értem. Akkor én nem veszek WC-t a lakásomban oda sz*rok a te ajtód elé.

Ez is szabad akkor gondolom mert ez meg téged zavar nem engem.

Nevetséges gondolkodás módod van. Én oldjam meg hogy ő ne okozzon nekem kárt.

2020. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%

#15 Nem, te vagy a nevetséges és a kisarkított, értelmetlen, semmit nem bizonyító agymenéseid. Egy WC alap tartozéka a lakásnak, 99%,9 %-ban eleve úgy veszed meg, hogy feltételezhetően van benne vagy veszel egyet bele, arra nem kell több százezret vagy milliót ráköltened pluszban költened, de ha kéne is, azért kéne, hogy neked biztosítva legyen az alaphigiéniád! Éppen ezért kellene neked!! megvenned és nem a szomszéddal megvetetni többek kozott. Ellenben egy szellőzőrendszer adott egy panelban, és nem a te feladatod azt kiépíteni! Nem is értem milyen prolinak jut eszébe a másik ajtaja elé szarast összehasonlítani egy komplett szellőzőrendszer kiépítésével.🤦‍♀️ Igen, téged zavar a SAJÁT lakásodban, hogy a másik a szintén SAJÁT lakásában mit csinál, hát akkor old meg te magad, hogy a TE szellőzőrendszered ne engedje át ezeket a szagokat, de nehogy már mást akarj akár többszázezres költségbe verni. Eszem megáll. Engem is idegesít a folyton beáramló kajaszag, mégsem megyek hisztériázni és követelni a másiktól, hogy építse ki jobban a szellőzőrendszert..

Hogyha téged pl zavar, hogy áthallatszik a másik dübörgése vagy óbégatása, amire megoldás a jobb/erősebb szigetelés, akkor is a TE feladatod a szigetelés a saját házadon belül és nem a másik kell plusz szigetelést rakjon, hogy te kevésbé halld őt. Logika, könyörgöm! Érdekes arra semmit sem sikerült reagálni, hogy a kocsisokat is jelentgeted-e, mert hogy az sokkalta jobban szennyezi a te tökéletes egészségedet....:)

2020. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,érdekes társadalmi vita alakult ki... a kérdés alapvetően elméleti volt,nálunk spec.a csikkek nem okoznak gondot,a füst is minimálisat,de annyi véleményt olvastam a témában,hogy kíváncsi lettem még többre:)
2020. ápr. 13. 17:21
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

#16

Tehát, ha én most elkezdem üvöltetni a metal zenét, és ez zavar valakit, akkor a többi lakónak kell plusz szigetelést raknia. Logika rulez...


A kocsi az úton nyomja a kipufogót és nem az ablakom alatt, okoska. Ha a dohányos is olyan messze fújná a füstjét, nem lenne probléma.

2020. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%

#18 A zene üvöltetése a lehető legrosszabb példa, ugyanis az csendháborítás és törvényi szabályozás vonatkozik rá, ergo aki üvölteti a zenét, arra rendőr hívható, aki ha úgy ítéli, akkor akár meg is büntetheti a kedves lakót. Ellenben a saját lakásodban való dohányzás a világon semmilyen jogszabályt/törvényt nem sért, rengeteg helyen már ki vannak tiltva jó ideje a cigisek, be kell tartani az 5 métert a buszmegállók, iskolák, intézményektől nagyon helyesen, de nehogy már a tulajdon lakásodban vagy erkélyeden ne gyújthass rá! Azért álljon már meg a menet. Ha már a saját otthonában sem gyújthat rá az ember, akkor hol??!


"A kocsi az úton nyomja a kipufogót és nem az ablakom alatt, okoska."


🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Ez most csak vicc, ugye?? :D Magasságos, aki ott fent vagy..

Gondolod az utcáról nem megy be sehova az a cigitől ezerszer károsabb kipufogógáz??? Attól még, hogy nem látod és nem feltétlen érzed, még ömlik be az ablakon és mint itt többen is írták, sokkal károsabb a ciginél, "okoska". Szóval ennyi erővel ezért is lehetne verni a tamtamot, de ugye egyszerűbb a szomszéddal kötekedni.

Amúgy nálunk speciel pontosan az ablakunk alatt mennek az autók, mint ahogy rengeteg panel/társasház előtt, de mint mondtam totál mindegy hol mennek, a kipufogógáz nem válogat, hogy ezen az ablakon most nem megyek be, azon meg igen...🤦🏽‍♀️😅

2020. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
32%

#19

A zene üvöltetése egy jó példa, mert ez is azt igazolja, hogy nem annak kell alkalmazkodni, akit zavarnak, hanem AKI zavar másokat. Te pedig ennek ellenkezőjét állítottad.

Az, hogy a dohányzásra erre nincs törvény egy sajnálatos probléma.


Hiába van törvény, hogy nem lehet dohányozni a buszmegállóban, a dohányosokat nem érdekli.


Óránként 1-2 autó jár erre, este 8 után semennyi. A dohányos éjfél után is füstöl.

Majd ha annyit érzek a szomszéd bűzéből, mint amennyi az autók kipufogógázából jön (kb 25m-re van az út), akkor majd nem lesz "tamtam". Lehet nem vigyorognál ennyire, ha te is éreznéd azt, amit én.

2020. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!