Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nemdohányzó panelesek, hogy...

Nemdohányzó panelesek, hogy bírjátok a dohányzó szomszédokat?

Figyelt kérdés
Egész pontosan a cigifüstöt. Nem a nyavalygás a kérdéskiírás célja, egyszerűen csak érdekel, ki hogy éli meg, ha - kénytelen-kelletlen - hasonló helyzetben van. Sajnos alattunk is, fölöttünk is dohányosok laknak, és szinte egész nap áramlik be a bűz az ablakon. Most, hogy egyébként is otthon van mindenki, még inkább. Ha bezárom az ablakot, nem lehet bírni a meleget, ha meg nyitva van, jön be a cigifüst. Kereszthuzatot sajnos nem lehet csinálni, így hát sokáig terjeng a lakásban. Tényleg nem értem, miért kell ennyire igénytelennek lenni. Az, hogy zajos népségről van szó, csak egy dolog, asszem jól viselem őket, de a füstöt már nagyon nem bírom. Sajnos vannak olyan kultúrpéldányok a házban, akik nemhogy a lépcsőházat, de a liftet is telefüstölik, ami szintén bosszantó, de a lakásba áramló bűz a legrosszabb szerintem. Ecetet próbáltátok már semlegesítésre? Vagy valami egyéb ötlet? Köszönöm.

2020. ápr. 10. 14:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
(Bocs, a nem dohányzó különírandó... :D)
2020. ápr. 10. 14:35
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Hozzánk nem jön be. Szerencsére nem érzem. Biztos elviszi a levegő, eloszlik valahogy.
2020. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy nem viselném, megőrülnék tőle. :( Semmit sem rühellek annyira, mint a cigifüstöt.
2020. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Szia.

Mi gangos házban laktunk. Az alattunk lakó házaspár folyamatosan bagózott kint a gangon, hasonszőrű szomszédaikkal kint ültek, volt kint szék, kisasztal. Erkélynek használták a gangot, holott volt egy hatalmas kertrésze a háznak, ahová mehettek volna.

Ha én mosni mertem hétvégén, többször szóltak.

Halkan kellett az elején járnunk, mert azért is szóltak.

Mi párszor szóltunk a bagó miatt, leszarták.

A férje egy kopasz izmos állat volt, szóval gondolhatod.

Nem tudtunk szellőztetni, mert 2 perc után olyan volt, mintha egy füstös kocsmában ülnénk. Óránként bagóztak, este 11kor is.


Ja a lichthofba is bebagóztak.

Az a baj, hogy primitívek voltak, tehát szép szó nem használt. Aztán mi is leszartuk a végén. Hangosan járkáltunk, este mostunk.


Mindezt úgy írom, hogy régen én is dohányoztam, de én pl. mindig kukához közel, hogy kidobhassam, megállóba, más emberek közelébe soha.


Mi is próbáltunk semlegesíteni, de semmi nem használt.


Közös képviselő?

2020. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy ezek is erősen a primitív kategóriába tartoznak. Közös képviselőt lehet megpróbálom, de nincs túl jó híre az itteninek. :D


Igen, akkor te a kulturált dohányosok közé tartoztál. Bár olyan lenne mindenki... Én az utcán is sokat bosszankodom a primkók miatt, akik lazán rágyújtanak mellettem a megállóban vagy a másik kedvencem, mikor hévről száll le a tömeg, araszolva lehet csak haladni és egy-két észlány olyankor is rögtön kapja elő a cigit, aztán hogy éppen ki van mögöttük, arra nagy ívben tesznek... Na mindegy, mindezt csak zárójelben írom, a lakásba áramló bűz a fő gond.

2020. ápr. 10. 15:35
 6/23 A kérdező kommentje:
*észlény
2020. ápr. 10. 15:36
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Családban ismerős cigizik, így megszoktam.
2020. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Nehezen.
2020. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy ha virágspriccelővel locsolgatnál olyankor lefelé, akkor eltakarodnának. Feljebblakók ellen nincs trükköm, de talán a füst felfelé száll inkább, szóval az is segít valamicskét, ha az alsót sikerülne kilocsolni.

Én is utálom a büdös bagósokat. Én szoktam szidni őket, nem bánom, ha meghallják. Bár nem zavartatják magukat. A bagósok ilyenek.

2020. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Ha az én szomszédom spriccelgetne lefelé vízzel, biztosan nem tenné zsebre amit kapna....! Nagyon helyesen ki van már tiltva a cigi a zárt helyekről és kb minden épülettől/megállótól tartani kell az 5 méter távolságot, szinten nagyon helyesen, de hogy az ember a saját lakásában se gyújtson rá, csak mert más zavar és büntetni kéne, azért az totál nonszensz. 🤦‍♀️ Mire fel büntetni?! A saját lakásában mindenki azt csinál, amit akar, az ésszerűség és törvény határain belül természetesen. Engem is sok minden zavar a társasházban/panelban, de ez van, meg.kell tanulni alkalmazkodni, mert olyan sose lesz, hogy mindenkinek, mindig, minden jó legyen. Zavar, hogy már reggel 7kor dől az undorító kaja szag, amitől a gyomrom felfordul, zavar hogy a mellettem lévők úgy trappolnak, mint az elefántok meg hogy a kölkük egész álló nap vinnyog, de a világot megváltani nem lehet. Épp ezért fogok családi házba költözni, ott is vannak kellemetlenségek (fűnyírás, favagas stb stb), de legalább nem azt hallgatom, ahogy az egyik dörömböl 0-24-ben a másik meg max hangerőn szexel pl a nőjével.

Egyébként főleg ebben a helyzetben, amikor a csapból is az folyik, hogy maradj otthon, mégis hol gyújtson rá...? Ha az erkélyen cigizik az a baj, ha a lakásban az a baj, mert onnan is kijön a füst, ha kinyitja az ablakot az a baj, ha az utcán gyújtana rá, gondolom akkor meg az a baj. Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, ez van. Semmi törvénytelen dolgot nem csinál azzal, hogy a tulajdonában rágyújt.🤷🏻‍♀️

2020. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!