Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek ilyet hogyan...

Szerintetek ilyet hogyan tudott parom elintezni? En is csak mostanaban jottem ra

Figyelt kérdés

kulfoldon elek parommal, aki szinten mas orszagbol jott, szuletett egy kisfiunk.

en mint magyar allampolgar, ezekszerint gyermekunk is magyar allampolgar kell hogy legyen.

de az utleveleben pedig a jelenlegi orszag ahol most elunk, ilyen allampolgarsag van az utlevelebe.


2020. ápr. 13. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
USA?
2020. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi Angliában élünk, az én fiam is angol állampolgár lett.
2020. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
en ugy tudom anyja utan magyar allampolgarnak kellene h legyen...vagyis en mindig azt hittem en gyermekem magyar allampolgarsagu
2020. ápr. 13. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi mindketten magyarok vagyunk, a gyerek meg angol.
2020. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeked magyar állampolgár mindenképpen. Ha olyan államban éltek, ahol az állampolgárság alapja az, hogy az állam területén szülessen valaki, akkor kettős állampolgár.

Sőt, ha a párod országában is van olyan állampolgárságra vonatkozó szabály, hogy az állampolgár gyermeke is állampolgár, akkor 3 állampolgársága is lehet.

Ezek a helyi alkotmányoktól függenek.

2020. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszokat
2020. ápr. 13. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Fura hogy ennek utána se néztél. Ezt nem a párod "intézte el", hanem ahogy az utolsó mondta az adott ország törvényeitől függ. Ahol én élek pl nem jár automatikusan az állampolgárság a gyereknek, csak feltételekkel. Ha még ott terveztek élni sokáig, javaslom nézz utána a jogaidnak, mi lesz ha ez vagy az történik. Ha nem tudsz azon a nyelven még jól, akkor biztos van egy magyar oldal vagy képviselet ahol megkérdezhetsz dolgokat, esetleg facebook csoport ahol kinnt élő magyaroktól megkérdezted.
2020. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem a férjed, akkor sehogy.

Ha a férjed, akkor a saját országa törvényei szerint esetleg, az országa brit követségén.

2020. máj. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!