Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek a zajos szomszédok...

Riczu Sándor kérdése:

Mit tehetek a zajos szomszédok ellen?

Figyelt kérdés

Elsősorban a rendőrséghez intézem a kérdésem, de szívesen várok civil válaszokat is.


Társasházban lakom. A felettem lévő lakók teljesen figyelmen kívül hagyják a társasházi együttélésre vonatkozó írott és íratlan szabályokat: éljünk egymás mellett egymás zavarása nélkül!

Tegyük fel, hogy elfogy a türelmem és önmagam kezébe veszem a probléma megoldását. Példának okáért a konkrét helyzetemre viszonyítva, ahol a felettem lakók ok nélkül érvénytelenítik a nyugodt élethez való alkotmányos jogom. A helyzetemben az áll fenn, hogy minden nap kiszámíthatatlan időközönként, de biztosan dübögnek, futkároznak, "lakást felújítanak", összefoglalva zajonganak.

Telefonon felvettem a kapcsolatot a rendőrséggel: meglepődve kérdezte, hogy csendháborítást akarok bejelenteni 15:06-kor. Majd megkért, hogy vegyem fel a kapcsolatot a társasházi közös képviselővel. Az is megtörtént, Ő a városi jegyzőhöz irányított.

Tehát, ha a szemet szemért elvet alkalmazom, mivel semmi jogos útja nincs a panaszom elbírálásának, akkor amint zajt tapasztalok, viszonozom! Ennek ki issza meg a levét? Az amúgy normális szomszédok, akikkel nem volt probléma!

Ezt szeretném elkerülni!



2020. ápr. 16. 20:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd bővebben miket takar az, hogy zajonganak?


Az, hogy "futkároznak" a lakásban, szerintem nem csap akkora zajt, pláne nem délután 3-kor kéne, hogy zavaró legyen

2020. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kopogj be kérdezd meg mi ez a sok zaj és hogy nem lehetne e halkabban mert nagyon zavaró.

Ha ez nem jön be akkor mehet szemet szemér.

2020. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ilyen üggyel kb csak azt éred el, hogy a pofádba röhögnek és elküldenek a fszba hisztizni a vélt zaj miatt
2020. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Szépen felmész, megbeszéled velük és ennyi :)
2020. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
Mit vársz egy társasháztól, én panelben lakom, éjjel azt is hallom amikor húgyozik valaki, valamelyiknek tv-je megy egész éjjel szinte, azt is hallom. A te zajod is zavar mást az biztos. Költöz családiházba.
2020. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Én is laktam panelban. Ha zavart valakinek a zaja akkor bekopogtattam baseball ütővel, máris csend lett :)
2020. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
A családi házba való költözés a megvalósítandó terveim között van. De az nem a megoldás a jelenlegi problémámra.
2020. ápr. 16. 20:28
 8/26 A kérdező kommentje:
Egy probléma van azzal, hogy felmegyek és megbeszélem velük. Mégpedig az hogy a zajongásuk, ami egy 30 nm-es felületen felerősül, mint a dob membránján a hang, hogy az említett probléma már nem újkeletü, hanem hónapok óta zajlik és az ilyen típusú "embereknél" az nem segít. Csak rendőrségi intézkedéshez vezetne: Önbíráskodás.
2020. ápr. 16. 20:37
 9/26 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem rendőrségi ügy, mert mindenki azt csinál amit akar. Tulajdonképpen megvan szabva egy hanghatár, amit ez közelsem hiszem, hogy elér! Én voltam az, aki javasolta, hogy szépen beszéljétek meg, vagy viseld el!

Megszoksz vagy megszöksz!

2020. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint egy megoldás van: szemet szemért. Van ütvefúró gépem azt beállítom folyamatos üzemmódba és ráküldöm a plafonra és angolosan távozom a lakásomból egy kis csend reményében.
2020. ápr. 16. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!