Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Alsó szomszéd zajongása ellen...

Alsó szomszéd zajongása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, hogy a felső szomszéddal vannak gondok, de mióta panelba költöztem, folyamatosan azt tapasztalom, hogy az alsó szomszédaim rohadt zajosak. Egy harmincas pár, két gyerek, meg egy 60 körüli öregasszony, és hát kegyetlenül nagy pofájuk van. A falak nem valami vastagok, és minden este meg reggel azt kell hallgatnom, hogy folyamatosan szájalnak. Az öregasszony szövegel a legtöbbet meg a leghangosabban, meg az ordenáré nagy hahotázásaikat is szinte egész este hallom. És 11-ig vagy sokszor éjfélig is megy a folyamatos pofázás, vagy ha véletlenül nem, akkor persze a tv morajlását hallgatom, mert azt se normál hangerőn hallgatják. Komolyan mondom, én sokgyerekes családban nőttem fel, és egy ideig nagyszülőkkel is laktunk, de soha a büdös életben nem vinnyogtunk meg pofáztunk ennyit, mint ezek. Pedig még csak nem is panelben laktunk. Szóval olyanok, mint egy primitív csürhe... Igazából tudom én is, hogy mit lehet tenni ellenük: kommunikálni kell, mert maguktól sajnos nincs annyi eszük, hogy feltűnjön nekik, hogy körülöttük mások is élnek, és a falak nem betonból vannak. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e itt még rajtam kívül olyanok, akik szintén az alsó szomszéd hülyesége miatt szívnak. Jó lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül. :D :D

2018. jan. 13. 20:18
1 2
 1/20 sanyinak ***** válasza:
100%

Engem anno az alsó szomszéd azzal idegesített rendszeresen, hogy a konyhaablakban bagózott és ha a főzési szagot ki akartam engedni, rögtön beáradt a füst.

Nyáron meg az erkélyen nyomta, nem tudtunk szellőztetni.

Utáltam!

2018. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyothalló idős alsó szomszédom van, időnként este tévére alszik el, és az áthallatszik (este 10 után is). Egy ideje leszokott róla, remélem azért, mert szerzett hallókészüléket.


Akivel lehet kommunikálni, ott az segíthet, akivel nem, ott az ellenzaj jó nevelő lehet. Nem tudom, milyen a padlód, de valamennyire segít, ha laminált padló van és jól alászigetelsz, illetve plusz szőnyeg is. De minden zajt ezek sem tompítanak le teljesen sajnos, csak valamennyire csökkentik az áthallást.

2018. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos Kérdező, nincs túl sok lehetőséged. A közös képviselőtől sok jót ne várj, mert egyrészt neki nem érdeke a panelprolik fegyelmezése, másrészt ha besegít az egyik oldalnak, akkor a másik oldal haragját vonja magára, eredő = 0.

Sajnos minden panelban van 2-3 szocializálatlan büdös tapló baromállat lakó (vagy lakók), aki leszarja, vagy soha nem is vett róla tudomást, hogy rajta kívül más is él a házban. Sikítva pörög a fülén, ötezer decibellel nyomatja a hardtechnót meg a tektonikot, a lépcsőházat diszkónak használja, sugárban hány az alatta lakó virágládájába, dübörögve ugrál a padlón, átgörgeti a bútorokat ötször oda-ötször vissza minden este, üvöltözve "társalog", az ajtót csak becsapni vagy rúgni tudja, póniló méretű kutyát tart, és így tovább.

Ezeket az ostoba idiótákat kiskorúsítani kéne, mert olyan szinten sötétek, hogy egyszerűen veszélyt jelentenek magukra & a többi emberre. Szívem szerint kihajítanám őket valamelyik nagyobb sivatagba, vagy az Északi-sarkra, ott bömböltetheti a szar zenéjét, ordítozhat, rókázhat amennyit csak akar, senkit nem fog érdekelni.


Az alábbi módszerek vezethetnek hosszútávon sikerre:

- Fogpiszka beletörve az ajtózárba

- Kismegszakító lenyomása

- Pillanatragasztó a kulcslyukba

- Megvereted valakikkel

2018. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Szólnék egyszer (kétszer) finoman, majd közölném velük, hogy fülhallgatót tettem fel úgyhogy nem fogom hallani ha megtelik a kád, vagy túlfolyik a mosogató!
2018. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az alsó szomszéd dübörög, csapkodja az ajtókat folyamatosan. De konkrétan dübörgő rohangálás hallatszik lassan 2 hónapja, minden nap reggeltől estig. Lakótársam időnként lement, becsengetett, de ki sem jöttek konkrétan, egyszer sem.
2018. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Utolsó - ha alattad dübörög az tényleg hallatszik?

Amúgy kérdező, a panelek sőt társas házak ilyenek :(

2018. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Fél 11 van, és most is hangosan pofáznak, vihognak, bömböl a tévé... Ezektől agyf.szt lehet kapni...
2018. jan. 13. 22:26
 8/20 anonim ***** válasza:
Tegyél fel sztereóban valamit. :-)
2018. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat. 3-as, látom, te is kivagy már rendesen pár embertől... :D A közös képviselőhöz alapból nem terveztem menni. Direktben a kreténcsaláddal akarok kommunikálni. Vagy a postaládájukban elhelyezni egy aranyos kis cetlit.
2018. jan. 13. 22:32
 10/20 A kérdező kommentje:
Szívesen feltennék valamit sztereóban, csak nem tudom, az mennyire hallatszik le ezekhez. Másrészt meg velem egy emeleten nagyon rendes, csendes szomszédaim vannak, és nem akarok kicseszni velük.
2018. jan. 13. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!