Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten miért ez a "prolizá...

Budapesten miért ez a "prolizás", "panelprolizás"?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm Marina parton él, neki most mindenki "panelproli". Pedig ez sem különb hely, ha meg panelban lakik, akkor most mi van?? Ezek a lakóparkok, főleg a kilencediken, nem panelok??

Aki vidéken lakik, az meg egyöntetűen "paraszt".

De nem akkora buli, vidéken egy zsákfaluban kétszintes ház... Meg most attól, hogy panepban lakik, lehet még orvos, vagy ügyvéd, vagy ezt én nem is értem.


Előbb laknék panelproliban, mint lennék LuxusVivi vagy VajnaTimi.


De egyes embereknek minden második szava a panelproli, mindenkire rámondja, mint ha az akkora sértés lenne, mint a bazz+, vagy a k...rva.


De nem egy embertől hallottam és mind budapesti.


2020. ápr. 19. 12:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Nem, a falu ezerszer rosszabb..."


Hát erről tudok mesélni.

Annó mikor szakmát tanultam, volt egy ilyen falusi "klikk". Környező falvakban lakó srácok, de midnegyik jómódú volt, az egyiknek piacozós volt a családja, a másiknak álat tenyésztő, a harmadikban kamionos, szóval elég jó anyagi helyzetű volt mind. Még is akkora tajparaszt tapló volt mindegyik, hogy ha kinyitották a szájukat, a rotakapa zuhant ki rajta.

2020. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hát vannak is ilyenek, szüleimnek is ez a baj, hogy én nem ilyen lettem...


Azért piacozásból, állattenyésztésből, meg traktorozásból meg lehet élni, de nem gazdag.


Sőt a szüleim mind csinálták, hát a malacnevelés, meg a méhészkedés mind minuszban szokott kijönni. Tojások is heti 2-3 ezret lehetett csak keresni...


Traktorozásról meg annyit, hogy gimiben egyszer kitudódott, valaki rokona járt erre, nem ismertem hogy nálunk otthon traktor is van, még a tanár is kiröhögött.. Nem igazán volt menó ott ez a paraszti életmód, támogatások vannak, meg egy traktor is 10 millió, de az inkább szégyen...


Max. azok élnek jól, akik nagytételben csinálják, vagy van itt egy milliárdos, ezer állattal, majorsággal, de ez ritka. Nehezen, de meg lehet belőle élni, de ennyi...


Sőt még itt falun is lenézik azt, aki ezzel foglalkozik. Egyszer megláttak, hogy szedek zöldségeket az ebédhez a kertben, ment, hogy nyakig benne voltam a földben, annyira túrtam...


Szóval az ilyet inkább lenézik városon, a traktor meg. Egyik csaj barátjának is tarktorja volt, hát szarrá gúnyolták, pedig nagyon gazdag volt...


De itt is van egy-két ilyen, aki örökölgetett, gépeket, földeket, de fiatal srácok és olyan szinten vannak, olyan parasztok, meg mimden, hogy egy nő nem bírná ki mellettük...

2020. ápr. 19. 14:13
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanarra a bunkó emberfajtára kitalálnak egy helységszerinti megnevezést: proli az, aki városban lakik és bunkó. Vidéki suttyó meg az, aki vidéken lakik és bunkó.


Szerintem ilyen egyszerű a magyarázat.

2020. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szerintem nem a bunkóra mondják, hanem aki feljebbvalónak tartja magát! Sőt szerintem pont az a bunkó, aki mondja... Lenéznek valakit, mert "csak" panelban lakik...


Vidéken a parasztozás megy, meg a cigányozás... Suttyót inkább pesti mondja vidékire... Bár inkább parasztot hallok akkor is... Vidéki suttyót itt nem hallasz, ezt pesti mondja!

2020. ápr. 19. 15:22
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is falun lakok, de kb nem nagyon szoktam utcára menni, meg nem ismerek itt senkit. A házat/kertet örökzöldek takarják. És egyébként csodálatos környék. Időnként kimegyek azért sétálni a mezőre, ami egy erdő mellett van, de odáig cigisdobozokon, meg Helles dobozokon kell átvergődni magam, meg elmegy mellettem 100-al valami 30 éves szr autó.


Nem véletlenül telepítik az ilyen helyekre a német gyárakat.

2020. ápr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!