Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak szerintem degradáló a...

Csak szerintem degradáló a vidékiekre nézve a kereskedelmi csatornákon játszott sorozatok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Bödörék című (?) sorozatra, vagy akár a Mi kis falunk.

Elhiszem vicces, de szerintem nagyon általánosító és lenéző a falusiakkal szemben, ezáltal a vidékiekre nézve.

Nem nézem egyiket sem, csak hallomásból és ajánlókból láttam.


2020. ápr. 26. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az Éjjel-nappal Budapest szereplői sokkal cikibbek, mint bármely falusi vígjáték karakterei.
2020. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pestiként is kínos akár az előzeteseit nézni ezeknek a sorozatoknak (a Bödörék-es trailereken én nagyon kiakadtam... fürdőszobában fellógatott féldisznóstul)- megmondom őszintén, nem nézem őket, és nem is tervezem pont emiatt. Nem mimtha nyomokban nem lennének jelen egyes közösségekben azok a dolgok, amik ezekben a sorozatokban be vannak mutatva, de ilyen szinten, ennyire felnagyítva nem. Kíváncsi vagyok, egy átlag falusi ember mit gondol róluk, mert lehet, hogy én vagyok túlérzékeny, ők meg lehet, látják egyes karakterekben magukat.


Egy másik válaszolóra visszacsatolva, igen, az Éjjel-Nappal Budapestben is elég gázak a karakterek, de ott pl. a Mi kis falunkkal ellentétben nem egy egész falut sorakoztat fel a sorozat, hanem egy kisebb közösséget... ilyen emberek meg vannak, ilyen közösségek vannak. De közben van ezer más média, sorozat Budapestről, és sokkal változatosabban van reprezentálva a lakosság.

2020. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Micimacko67 ***** válasza:
0%

Ha nem nézed, akkor megis mi alapján formálsz véleményt?

Mert valaki mondott neked valamit...

Miből veszed, hogy az megfelel a valóságnak?

2020. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Abszolút egyetértek, ezek a sorozatok karikíroznak, és túlzottan rámennek a sztereotípiákra, hiteltelen és fals képet festve a valóságról. A kereskedelmi csatornáknak pusztán egy célja van, a reklámokat értékesíteni. Ezeket a műsorokat is evégett gyártják. A Retek Klub be is szüntette az Apatigris nevezetű műsorának sugárzását, mivel, a járvány miatt nem tud annyi bevételt termelni a hirdetések hiánya miatt.
2020. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Bár én nem élek ilyenekkel, de ezeket a sorozatokat pont azért nézik az emberek, vidékiek is, mert sztereotípiákon viccelődnek. A vidéki szüleim pl régen nézték a Mi kis falunkat és élvezték, mert néhol felismertek bennük a saját életükből ismerős jelenteket felnagyítva, sarkítva. A legtöbb vidéki nem fog azonosulni az alkoholista közmunkás karakterekkel a sorozatból, de nevetni tud rajtuk, mert felismerik őket a saját környezetükből. Egy nyarat én is diákmelóztam közmunkások mellett és sajnos sok borzalmas sorsú emberrel találkoztam, így rá kellett jönnöm, hogy sajnos sok esetben realisztikusok ezek a paródiák.

Vidéken is vannak társadalmi osztályok, így aztán a legtöbben nem veszik magukra a dolgot, mert úgy érzik, hogy ők efölött állnak. Azt hiszem tavaly nyáron néztünk egy színdarabot a szegedi szabadtérin elképesztően nyomorult sorsú közmunkásokról. Feltételezem, hogy a közönség döntő többsége vidéki volt, mégis végigröhögte a legtöbb ember az előadást. Szerintem mondjuk inkább nyomasztó volt a darab mint vicces, de ez meg én vagyok.

2020. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére azt sem tudom, miről beszélsz, nincs sem tévé előfizetésem, sem készülékem....az ismerőseimmel meg értelmes dolgokról beszélgetek...problem solved
2020. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én és a szüleim vidéken lakunk, bár én nem szoktam nézni a Mi kis falunkat, apa és anya minden nap izgatottan várja az esti időpontot amikor megy a tv-ben, nagyon jókat szoktak kacagni rajta:)
2020. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!