Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes lenne visszaköltözni...

Érdemes lenne visszaköltözni vidékre?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje azon gondolkodok, hogy visszaköltözök vidékre, Budapesten élek kb 4 éve már, nagyvárosi lét miatt költöztem fel, azóta egy multinál vagyok, sikerült úgymond előretörni,egész jó pozícióba, egész jó fizetésért (nem mondhatom, hogy nem lehetne jobb).

Viszont 1 jó ideje kísért a gondolat, hogy hazaköltözzek, és az itteni egyetemen elkezdjek egy szakot.

Nagyon sok érv-ellenérv van bennem, hisz ha elvégzem az egyetemet akkor kb a jelenlegi állásomat tudnám ugyanúgy ellátni, de mégis lenne 1 diplomám. Illetve valahogy vonz a vidék gondolata újra, de közben taszít is, hogy mennyi mindenről lemondanék emiatt, beleszerettem Budapestbe, de vágyok közben "haza" is.

Pénzben nyílván vidéken érné meg jobban, hisz itt a családomnál tudnék takarékoskodni saját lakásra például, és nem albérletet fizetnék, másrészt mióta felköltöztem sokkal szabadabb, önállóbbnak érzem magam, azóta vagyok sikeres párkapcsolat téren is mióta fent élek ( Jelenleg nincs ),illetve a szüleimmel is nagyon kevés időt töltök mióta felköltöztem.

(Észak-Nyugat magyarországi városról van szó, Sopron.)

Ti jártatok hasonló cipőben? Hogy döntöttetek ha igen?



2020. ápr. 27. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudod eldönteni.
2020. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van konkrét terved, akkor vágj bele szerintem.

A diploma hosszú távon jó befektetés szokott lenni, a részletek meg csak rajtad állnak. Nem feltétlenül kell hazaköltöznöd akkor sem, ha úgy döntesz, hogy ismét vidéki leszel; lehetsz ugyanúgy albérletes, és önálló, csak közelebb a csaladodhoz.

2020. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha szorgalmas vagy, Sopronból ingázhatnál kinti munka ügyben, viszont ennek feltétele az autó, és rátermettség. Többre vinnéd mint most Pesten.
2020. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te tudod. En nem koltoznek videkre, egy evet laktam egy videki varosban es nekem halal volt. Minket is vonz egyebkent a videki nyugi, kerteszkedes, stb, de inkabb olyan szinten, hogy vennenk egy kis nyaralot valahol, kisebb, par fos falvakban kb semmi penzert lehet ilyen kis aranyos paraszthazakat venni. (Persze van ami olyan allapotban van, hogy haromszor annyit kell rakolteni, de lattam mar olyat, aminek egesz jo volt az ar-ertek aranya.)

Viszont mi nem akarunk diplomazni meg lakasra gyujteni, tehat nekunk ez pusztan azert van tervben, mert neha lemennenk hetvegente chillezni, ennyi.

Te tudod, neked megeri-e ezekert a dolgokert visszamenned videkre. En a szulokhoz sem koltoznek vissza felnott fejjel, fuggetlenul attol, hogy jo a kapcsolatom veluk, de van olyan ismerosunk aki meg tok jol elvan otthon veluk, o is sajat lakasra gyujt.

2020. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek. Igen tudom, csak rajtam all a dolog nekem kell tudni. Csak azert kerdeztem hatha valaki jart hasonlo cipoben mar. :)

Harmas. Igen ez valoban jol mukodne, de sajnos a nemet nyelv nekem sose ment, 8 evig tanultam es semmi nem megy. Ellenben az angol amibol nyelvvizsgam is van.

Sajnos ezzel sokra nem megyek Ausztriaban.

2020. ápr. 27. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Sopronban jartam mar,nem azt mondom hogy egy menyorszag,de nem

is kicsi vàros.Kozel van ausztria is.

En azt javasolnám tanuld a nyelvet.Sopronbol ausztriaba nagyon jo lehetosegeid lehetnenek.

Akar ingazhatsz is 20-30kmes korzetben.

Nem egy rossz kornyek az.Nem Pest igaz,de legalabb nincs annyi stressz a nagyvarosi élettel.

Attol fugg milyen eletre vagysz.

Nagyvàrosi nyüsgés,millio programlehetőseg,rengeteg ember

vagy a nyugalom,pihenés,kevesebb utazás

mert ha belegondolsz Sopronbol 30km ausztriaba fel ora se,

mig Pesten 8km 1 ora metroval meg vonattal atszallasokkal😀

szoval mindegy hol ingazol,idoben ugyanaz

2020. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom a lehetosegeket, megerne nyilvan. :)

Szuleim is ingaznak s kint dolgoznak.

Koszonom szepen a valaszt utolso.

2020. ápr. 28. 13:39
 8/8 XÉvi75 válasza:
Ez elég nehéz döntés, jól gondold át. Nyilván vannak érvek Pest és Sopron mellett is. Megmondom őszintén ha nekem lenne szuper állásom Pesten, azt most tuti nem hagynám ott. Itt Sopronban akkor van több lehetőséged ha jól beszélsz nyelvet és ki tudsz menni, de önmagában Sopronban nem sok a lehetőség munkára. Az egyetem más, nyilván az abszolút jó és mikor ne érné meg egy plusz diploma? :) Viszont nem valószínű, hoy olcsóbb lenne, a soproni árak nagyon magasak, kb. mint budapesten, van hogy még magasabbak is. Szerintem a nagyvárosi feeling Sopront is belengi és persze nem annyira mint BP-et, de azért már ez sem annyira vidék jellegű. :D
2020. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!