Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire jellemző egy társashá...

Mennyire jellemző egy társasházban az alsó lakó felöli áthallàs?

Figyelt kérdés

Döbbenten állok a dolog előtt.Nincs 10 éves a ház,modern új utcában épült ház.

Már 3 panelban is éltem de az alsó lakótól max a zene jött át.De most a hangos dübörgő lépteket is halljuk,elektromos redőny kapcsolóját is.

Konkrétan megtudom mondani mikor hol vannak és mit csinálnak.

Ezek a dolgok este 10 után nagyon zavaróak vagy vasárnap.mert korán kelek és nem tudok aludni.

Néha olyan huppanás van hogy majd kiugrok az ágyból úgy megrémülök.De azt hiszem h a szoba ajtajukat csapják be és annak van ilyen hangja.Az elektromos redőny is nagyon hangos.

Tudom h normális h hallható.De ha épp tévét nézünk elnyomja a redőny hangja a tévét.De volt màr h erre is felébredtem.De az ablak becsukása is durva,alapbol becsapja de a kilincs elforgatása is tisztán kivehető.

Már voltunk lennt,de nem igazán értik a dolgokat.Ők se olyan rég laknak itt.

Normális hogy ilyen áthallás van alulról?Ha felülről lenne még talán megèrteném.

Mi is és az alsók is megvannak döbbenve.

Vagy lehet hogy ők élnek ennyire hangosan?


2020. máj. 5. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Szokták mondani, hogy aki qrvának áll...


Ez a panel átka általában. Normális lakóépületben a beszéd és a cipő nélkül mászkálás meg társai nem hallatszanak át. Egyik ismerősömnek is panellakása van, 5-6 centis szigetelés van a hálószobában és a nappaliban mindenhol a falnál, az fogta vissza a hangokat. Sajnos ez nem az ő hibájuk szerintem. Tojásokon lépkedve nem lehet élni nyilván. Ezt én sem vártam el soha a szomszédaimtól. Nyilván van az a zaj, amiért lehet szólni, de ha a fing is áthallatszik, az nem azok hibája, akik csak élnek ott...

2020. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg valamilyen vezeték megy úgy a falban, hogy átviszi a hangot.
2020. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nemaRendőrség ***** válasza:

@1 pont hogy nem panel

Sok új építésű silány minőségű. A panelok között is az újak rosszabbak.

Vékony falak, és ugyanúgy vasbetonból van mint a panelnál.


Illetve amit a második mond igaz lehet. Én leszigeteltem használt füldugókkal az összes konnektort és sokkal kevésbé terjed a hang

2020. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen,bàr ők minket nem hallanak.

Igaz h ezek utan eléggé meg is húztuk magunkat.

Próbàlunk nem zajt csapni,ne legyen koppanás dübörgés

Az ajtók ablakokat is finoman csukom be.Ők sose hallják ha bemegyünk föléjük a hàlóba,de mi mindig tudjuk mikor vonultak be aludni🤷‍♀️

Igen nem normális hogy mi is igy élünk,ők nem értik és semmin sem változatnak pedig tudják mit hallunk.Lehet nem az ő hibájuk de fikarsznyi együttérzés sincs bennük.

Mi megpróbaltunk alkalmazkodni,papucs nélkül is tudok dübörgés nélkül járni,hozzálehet szokni.

Lehet hogy valami nagyon nem jól megvan csinálva.

Elvileg ytongbol vannak a falak,25 centi vastagok,allitólag vastagabb mint az átlag.De valahol mégis lópittyet sem ér az egész hàz

2020. máj. 5. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Miböl gondolod, hogy ÖK NEM próbálnak halkan lenni?

Ha a házban rossz a hangvezetés - és ez lehet egyirányú is! -, akkor ök hiába csukják az ajtó/ablakot óvatosan, hozzátok ettöl még hangosabban jön át.

2020. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez megint más,akár mennyire akarom azt én sem tudom ugy becsukni h ne hallják a kilincs elforgatást.

Csak még mindig dinoszaurusz trappolás megy,nagyon hangos kopogás,dübörgések.

Én is leejtek néha dolgokat,azt hallják.

ők is betudták azonositani hogy kulcsot ejtettem le a földre multkor.

Szóval persze hogy innen is megy zaj,véletlenül ha valami leesik

de minden más zaj amit kilehet azt megpróbàljuk kivédeni.

Szoval nem dobok le semmit sem a padlóra finoman hang nélkül teszem le mert ha koppan vagy dübörög valami azt bizony hogy hallani fogják.

Nem hiszem hogy minden nap délután azt akarjàk hallgatni hogy mosok,főzök,takaritok,szombaton sokàig alszanak(10-11)nem hiszem h reggel 7kor akarnak kelni azért mert én ébren vagyok és végzem a dolgom.

Most pénteken is késő este értek haza és kongott az egész lakás este 11kor.

Azért nagyon rossz ez igy.Nem is gondoltam volna hogy egy újabb épités ilyen minőségű.

És az h minden mérésen átmegy és àtadható.

Szerintem rengeteg régi panelt is ver egy újabb épités.

Közben itt is körülnéztem,sokan szenvednek ilyen pár éves tàrsashàzban🤷‍♀️

2020. máj. 5. 16:06
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos az a baj, hogy minél újabb egy lakás, annál inkább ki van belőle spórolva az anyag.

Legolcsóbb szir-szarokból vannak megépítve, mert így lehetett maximalizálnia a hasznot a befektetőknek. Keress rá cikkekre! Elképesztően sok és rengeteg az elégedetlenség az új lakásokkal kapcsolatban. Tipikus magyaros sztori. Nekünk a szar is jó... :(


Századfordulós lakásban vagyok, és még életemben nem laktam ilyen csendes helyen... Még a szomszéd csapot sem hallom, sem a wc-t, sem a kiabálást. Semmit. Néhány hang hallatszik csak, de nagyon tompák.


érdemes megnézni, hogy radiátorcsöveknél le van-e szigetelve. Más ötletem nincsen

2020. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem h ennyire silány a hangszigetelési szabvány is?

Szóval ez igy rendben vagy?Ezt engedélyezik?

Mert gondolom voltak mérèsek ès nem tudom h elnappolták e vagy valami ismerős csak aláfirkantotta a papirt hogy itt aztán minden rendben van.

Gondoltam arra h komolyan kellene venni ezeket a dolgokat.

És összehozni egy olyan inditványt vagy törvényt h szigoritsák a hangszigetelési szabványokat.

Ez a sok olcsó dolog,a sok spórolás hitvány munka ezt eredményezi...

az embereknek nincs èlete.És ez igy rendben van?

Számomra hihetetlen ez.

Jah persze gondolom akik ezeket a szabalyokat elfogadja még sosem lakott panelban vagy tàrsasházban.

2020. máj. 5. 17:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez van, MINDEN, még AZ is lehallatszik, nekem először szüleim nem is akarták elhinni... Alapból is elég hangos párról van szó, akik nyugodt szívvel csapdossák be az ajtókat hajnali 3-kor, de a kérdés:

hallom, hogy éppen köhögnek, tüsszögnek, most épp hol járkálnak, mi esik le.. Hihetetlenül vékonyak a falak, pluszba még jó régi építésű társasházról is van szó.

2020. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hàt?az ùjèpités sem jobb😕
2020. máj. 15. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!