Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a szomszédok az ajándékot?

Figyelt kérdés
Egy 10 lakásos társasházban lakom. A szomszéd lakást megvásárolták, némileg felújítják. Az új tulajdonos mindenkihez elment, bemutatkozott és elmondta a felújítással kapcsolatos tényeket és minden lakónak készített egy kis ajándékcsomagot. Mi elfogadtuk, viszont hallottam, hogy többen nem. Az a helyzet, hogy nem értem, miért utasították vissza a csomagot és miért kellett "finomkodniuk"? Én elfogadtam, mert jószívvel adta és sértés lenne részemről a visszautasítás.
2020. máj. 9. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Mindenki máshogy áll hozzá, de szerintem a többség szerint ez minimum egy furcsa gesztus. Az emberek nem szeretnek közösködni, el vannak hidegülve egymástól, jobb békén hagyni őket. Amerikában van valami hasonló szokás, de ez Magyarországon a panelban nem működik. Szerintem én is megpróbáltam volna visszautasítani. "Mit akar ez tőlem, ezzel akar lekenyerezni? Azt hiszi ezzel betömi a számat, amiért hónapokig itt fog kopácsolni?" Ezt gondolnám.
2020. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Jelen helyzetben sokan kerülik a fölösleges érintkezéseket. Egy ilyen ajándék azon túl, hogy nem őszinte, nem is lehet az, hiszen vadidegenektől való, ugyanezért nem is tudható, milyen kezeken ment keresztül.
2020. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Én még az ajtót se nyitnám ki egy szomszédnak, nem hogy még ajándékokat fogadjak el. Pláne most a járvány idején.
2020. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Egyaltalan mi a francnak kell a szomszedoknak ajandekot vinni?
2020. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minap nekünk is hoztak ajándékot, ételcsomagot, de nagyon udvariasan(remélem) visszautasítottam, hogy biztosan örülne más az ajándéknak jobban, mint mi.

Utólag gondoltam, részemről elég bunkóság volt így is, ismerős mondta anno, ajándékot mindig fogadj el.

Nehéz a pillanat töredékében jó pszichológusnak lenni. :(

2020. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mindig azt mondta, hogy ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el :D


A szomszéd néni szokott nekünk hozni sütit, ha süt. Mi meg adunk neki WiFit meg megcsináljuk a telefonját, ha van vele valami.

2020. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!