Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A fiatalabb generációk igényes...

A fiatalabb generációk igényesebbek a környezetükre, mint az idősebbek?

Figyelt kérdés
Szeretném megélni egyszer, hogy Magyarország viszonylag tiszta, rendezett esztétikailag. Nincs szétszemetelve, az újonnan átadott dolgokat nem cseszik szét egy hét alatt, és mindenki rendben tartja mind a magánteeületét, mind a közterületet. Ez a fiatalabbaknál kilátásban lehet?

2020. máj. 16. 10:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, én látom a javulást e téren
Ugyanolyanok, mint az előzőek, minden marad a régiben
A jövőben még rosszabb lesz a tisztaság, mint most
31 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nevelés kérdése. de amíg van aki helyettük megoldja, amíg egy fesztivál és a szeméttelep között csak a ritmikus zaj ereje a különbség, nem hiszem...
2020. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ez komoly kérdés? Azért a régiek vigyáztak a dogaikra, a portát rendben, tisztán tartották, igényesek voltak. Kisvárosban élek,itt minden új dolgot a részeg/drogos fiatalok vertek szét, bár 10 évig Pesten éltem,ott se az idős korosztályt láttam rongálni meg szemetelni..

Természetesen kivételek mindig vannak.

2020. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem! Regen nem lattam ennyi szemetet eldobalva.
2020. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 komoly kérdés. A legtöbb környezetvédő, aki be is tartja a környezetvédelmi ajánlásokat, azok fiatalok, legtöbbször kisgyermekes családok. A hulladékmentes életmódot és pazarlásmentes mozgalmakat is java részt fiatalok követik. Én ezt látom, ezért merek reménykedni.
2020. máj. 16. 10:42
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Rosszul latod! De a remenyedet sose hagyd el, hiszen akkor meghalsz.
2020. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Szerinted az idosebbek dobaljak fel a fara a telepisalt flakonokat hosszu madzagon? Energiaitalos dobozokat is biztos az idosebbek hagyjak szerteszet az erdoben. Es az is valoszinu, hogy a nyuggerek hordjak ki a sittet ugyancsak az erdobe ... biztos az oregek epitkeznek.

Viccelsz testverem?!

2020. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert ismersz egy ket embert a fiatalabb korosztalybol akik diohejjal mosnak es lapulevellel torlik a fenekuket, attol csak korul kell nezni az eletben es lathatod mekkora egy mocskod nep vagyunk korosztalytol es ideologiatol fuggetlenul.
2020. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most nem az a kérdés, hogy milyen szinten vagyunk (románokat látnátok, vagy a szerbeket szerintem dobnátok egy hátast, hogy ahhoz képest hol tartunk, a magyarlakta területek azért látszanak ott, hogy sokkal szebbek, tisztábbak). Hanem hogy lesz-e előrelépés. És nem csak a lapuleveles seggtörlésröl van szó, hanem mondjuk a szelektív hulladékgyűjtés, amit lassan évtizedek óta nyomatnak a médiában, az milyen embereket érint meg. Nyílván akit ez megérint és plussz fáradtságot belerak, annál már lehet reménykedni, hogy nem cseszi szét a környezetét, hanem elgondolkodott, hogy mit hogyan kéne csinálnia. Az én városom pl. szebb lett, mint gyerekkoromban. De nyílván az én tapasztalataim alapján nem akarok végső következtetést mondani, ezért kérdezek meg másokat, hogy ők mit látnak. Én ezt figyeltem meg, nem kell ezért letámadni. :)
2020. máj. 16. 10:56
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Aha... 12 éves kis csitrik úgy dobálták szét a mekis zacskókat, csomagolókat (szerencsére nem kint), meg még a tálcát is ledobálták, hogy szívem szerint k*rvára megtéptem volna őket. De mivel csak egy egyszerű dolgozó voltam, nem tehettem meg.

Aha. Nagyon rendesek. :))

2020. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én meg egy öreg bácsitól vettem az ingatlanom és bele volt ásva mindenféle műanyag és fém szir-szar a földbe. Sörösüveg maradványok lapultak a fűben, illetve egy gyógyfürdőben dolgoztam, ahova szinte csak idősek jártak és néha borzasztó higiéniai körülményeket hagytak maguk után, mégsem vonok le ebből következtetést. Lehetne itt példálózni milliónyi példéval és ellenpéldával. Inkább az összhatást kéne nézni, szerintem az hitelesebb. Az én városom összhatásra javult. De ez még nem jelent semmit. Ezért tettem fel a kérdést.
2020. máj. 16. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!