Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A fiatalabb generációk igényes...

A fiatalabb generációk igényesebbek a környezetükre, mint az idősebbek?

Figyelt kérdés
Szeretném megélni egyszer, hogy Magyarország viszonylag tiszta, rendezett esztétikailag. Nincs szétszemetelve, az újonnan átadott dolgokat nem cseszik szét egy hét alatt, és mindenki rendben tartja mind a magánteeületét, mind a közterületet. Ez a fiatalabbaknál kilátásban lehet?

2020. máj. 16. 10:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van,hogy több a lehetőség zölden élni, illetve több tudásunk van arról, mi jó a környezetnek. Pl.nagyanyámnak fogalma nem volt a szelektív gyűjtésről,a klímavaltozásról,ózonlyukról,etc. A tudomány miatt viszont ma már tudjuk mik ezek és vannak alternatívák. De azt is figyeld,hogy régen nem is terneltek annyi szemetet.. pl.kútvizet ittak, vagy később üveges,visszaváltható/újratölthető szódát, szövött szatyorba tették a vasárolt holmit nem nejlonba,és/vagy saját kertben termelték, a maradék meg ment a jószágnak,vagy komposztnak. A trágyát visszaforgatták a földekbe. Nem volt ennyire könnyű az utazás, nem volt ennyi autó,repülő,ami nagyban károsítja az ózont,levegőminőséget. Ha szennyezték is a környezetet nem feltétlen nemtörődömségből volt,mint inkább a tudatlanság miatt.
2020. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Voltam kollégista és emlékszem arra is, amilyen nagyanyám volt.



Nem, semmivel nem különbek. Csak nagyanyám legalább nem a zuhanykabinban tárolta a mosatlan edényeket abban a 4 napban, amikor nem fürdött.

2020. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

2 hàz,2 szomszéd,huszonéves párok=

Àllandò hétvégi partik,zeneüvöltetès,elefàntjáràs,csapkodàs,ajtòk ablakok izombol csapkodàsa,dübörgés

40-es 50 es szomszéd párok=nyugalom,tisztelet,csend

Sok mùlik a neveltetésen és azon ki milyen élethabitusù

28 évesek vagyunk,hàzasok nyugodtak,csendesek az életünk a nyugalomrol szol,nem élünk nagy tàrsasàgi életet

Mindig megijednek tölünk màrmint mi németben élünk,tudjuk mert mondta egyszer egy nèni mikor meglátott minket ,meg magyarok is vagyunk,megijedt és biztos volt abban h problémàsak leszünk

Mégis kezet csòkolt szinte h ilyen szomszédai vannak.

Mi azt tapasztaltuk itt legalàbb de otthon sincs sztem màsképp problémàsak a fiatalok föleg akik egyedül élnek vagy 1-2 éves kapcsolatban

Az idösebb korosztàly nyugalomra csendre vàgyik inkàbb mig a 20,30asok még élik az életüket.

Ha olyan pàrrol van szó akikröl tudod hogy házasok,ránézésre is kiegyensùlyozottak,nem nagyszályuak,kicsit visszahuzodobbak akkor nem lesz velük semmi gond(mi is ilyenek vagyunk)

2020. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13 as vagyok,igaz te a lakàs rongàlàsra gondolsz a tisztaságra

De szerintem amit leirtam körülbelül látni hogy szerintem azok a fiatalok akik nagy életet élnek még,hangosak,nem gondolnak senkire ,nem gondolnak a szomszèdokra igy a lakàs sem az elsö lesz az életükbe

Alattunk 25 éves srác lakik,24 éves baràtnöjével aki a hetveget tölti csak itt,anyuci jár felmosni hozzá,viszi a szennyest,hozza vissza kivasalva összehajtogatva.Anyuci ültet virágot(nekik van terasza es kis füves része)

apuci utàn futon hozza a fünyirot és nyirja le a füvét,màr 1 éve

Läsd a példat,àllandò dübörgés,orditozàs,hangos tv,zene,üvöltöznek a teraszon,minden hétvègén grilleznek jön a csipet csapat...

A màsik 2 szomszèd 40 es nök,egyedülàllòak,patyolat rend,gyönyörü terasz,

csend,nyugalom,ha vendégeik vannak és kinnt ülnek nem hangosak.

Én örülnék ha az alattam levö lakàsban idösebb korosztàly lakna😀

2020. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

En irtam az oktatasugyi tarcanak,h epitsek bele a tantervbe a rendszeres(heti 3-4 ora) szemetszedest mar altalanosban!!!!! Csak ugy alakul ki a kultura!!

Sokszor felszedek a foldrol uvegeket es bedobom a kukaba!!

2020. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sok a baj a fiatalokkal

Nalunk van 3 fèle kuka,de mindent a feketébe dobàl az also fiatal pàr

A bio még oké de hogy a papirt is simàn bele vágja a feketébe mikor van külön mellette kék kuka is?!

2 lakàsè 1 kis kuka

számtalanszor szedem ki a papirt a feketéböl mert nem fér bele a szemét,2 nap alatt megtellik igy és 2 hetente viszik

Arrol ne is beszéljünk h sose fogjàk meg és huzzàk ki

Ha szabira megyünk és esedékes a kukaszállitàs szòlnunk kell nekik hogy ugyanmàr legyen kedves kihùzni.

Mindenre nekünk kell figyelni.

A lépcsöházat felosztva takaritjuk,4 lakàs,azt jelenti havonta 1 szer kell felmosni(nem nagy terület,10perc és kész)

1 èv alatt egyszersem làttam h megcsinâlták volna.

2020. máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!