Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megtennéd ezeket a kis dolgoka...

Megtennéd ezeket a kis dolgokat a környezetünkért?

Figyelt kérdés

1., Ecettel mosod fel a lakás(parkettát is). Nem lesz baja. Évek óta ezt használom. 20%-os. Megöli a bacikat és szépen tisztít.Én például az ablakot,tükröt,szekrényeket,konyhapultot csak ecettel tisztítom.


2.,Ökológiailag lebomló mosogatószert használsz (eurofamilybe 2 liter kb 800ft)


3.,Öko programon indítod el a mosógépet,mosogatógépet


4.,Mosódiót +mosószódát használni mosószer helyett


Ha megtennéd,akkor miért? Ha nem tennéd meg,akkor miért nem? Mindenkinek várom az őszinte véleményét.



#környezetünkre
2020. jan. 6. 11:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Ennek a bolygónak már így is úgyis annyi. Szóval felesleges.
2020. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És szerinted ,ha egy kicsit vigyáznánk rá,akkor nem lenne neki később "annyi"?
2020. jan. 6. 11:33
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Gőztisztítót használok, de van olyan makacs szennyeződés amit sem az ecet, sem a gőz nem szed le

2. Ingyen kapott mosógatószert használok

3. Nincs mosógépem


Egyébként nem ebből áll a környezetkímélés, ez kb. semmit sem nyom, még ha globálisan is sok ember csinálná.

Ugyanúgy megveszed a műanyagot más mosószer csomagolásával, és ugyanúgy tisztítani kell azt a vízet is, ami „lebomló” anyagokat tartalmaz, sőt ugyan abba az ülepítőbe megy, mint a Jar-os meg a szharos szennyvíz.


Államilag kéne először lépést tenni, különböző infrastruktúrákat létrehozni, aztán bevezetni különböző megszorításokat vagy szimpla elvárásokat, amit aztán a társadalom kénytelen megcsinálni. Ami nem függetlenül járna kellemetlenséggel, ahogy a kukacserék sem sértette meg senki kényelmét.


Sajnálom, hogy ezt mondom, de csak a saját magadat eteted be, és veszed meg az alternatív termékeket, amiket mögött ugyanaz az ipari és marketing eljárás áll. Sőt, a többségüket pont az olajcégek finanszírozzák, hogy jobb legyen a presztízsük. Ne vedd a szívedre, ez csak a piaci színjáték, ami pénzről szól, Te csak egy megvezetett néző vagy, mint egy bűvész műsor alatt.


Elég őszinte volt?

2020. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

1. Sokáig használtam ecetet, nem annyira lesz szép a végeredmény, mint a "normál" tisztítószernél és nehezebb is vele a munka, többet kell sikálni.

2. Hipoallergén mosószert használok, mert apámmal élek, aki a legtöbb mosószertől kiütéses lesz.

3. Nem tudom, hogy van-e ilyen program a mosógépemen, de megnézem a legközelebbi mosásnál. Mosogatógépem nincsen.

4. Mosódiót nem használok, lásd a 2. pontot. Mosószódát nem ismerem.


Különben meg szerintem sincs sok remény a katasztrófa elkerülésére, egyszerűen túlszaporodott a földön az emberi faj.

2020. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha bevezetnék, hogy az iskolákban minden diák minden évben elültessen egy fát és ez az oktatás része lenne, azzal többre mennénk.


Egyébként én is megteszek minden tőlem telhetőt, nekem a mosószóda nagyon bevált, azzal mosok a csomagolása papír.

2020. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

1: Nem. Öko mosogatószert teszek a felmosóvízbe. Ezzel takarítok. Nem kell fertőtleníteni a padlót.

2: Igen, azt használok.

3: Igen, mindig rövidített programon mosok, felesleges órákig mosni a nem is koszos ruhákat. Ha valami igazán foltos, arra használok öko folttisztítót. De ilyen csak nagyon ritkán van.

4: Nem. Nem tartom a mosódiót környezetbarátnak, több szempontból sem. Normális mosószert használok, mivel nem az ivóvízbe megy, hanem a szennyvízbe, amit tisztítanak.

2020. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Én azt az elvet vallom, hogy nem kell radikális változtatásokat végrehajtanunk a mindennapi rutinban, viszont apróbbakat azokat minden téren szükséges. Mondjuk ha már mosás, a fehérneműket és ágyneműket 90 fokon, ecettel szoktam kimosni, előmosásnak mosószódával vagy szódabikarbónával. De ha valami olyan, akkor meg használok mosóport. Vagy ha úgy van, és fertőtleníteni kell (mondjuk influenzás időszakban, vagy betegség után), akkor Neomagnol. Azért az ecet egy sima felmosásnál elég sok mindent nem pusztít el.

De nézzük az élet más területeit! Ahol lehet, energiatakarékos izzókat használok. Közlekedés terén pedig: bicikli és tömegközlekedés. Nyilván akinek muszáj, az használjon autót, de a legtöbb esetben a munkahelyre időben el lehet jutni busszal/vonattal is. (Hidd el, ezt nagyságrendekkel kevesebben hajlandóak meglépni, mint a mosógépes dolgot, mert ez már nagyobb macerával jár, mint két gomb megnyomása.)

Az a hozzáállás pedig nagyon nagy butaságra vall, hogy "minek óvjam a környezetet, amikor más téren nagyobb kár éri". Igen. Csakhogy sokszor kevés az már tekintélyesen sok tud lenni.

2020. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%

Amig az ujrahasznositasra varo szemet Kinaban landol,

amig nem csokkentik az autok szamat,

amig nem tiltjak be a muanyagokat, vagy nem talalnak modokat az ujrahasznositasra,

amig a boltokban nincs olyan, hogy visszed a flakonodat feltolteni mososzerrel vagy egyebbel,

amig a nyugati orszagok nem allnak le a kornyezetszenyezessel,

amig a fejlodo es szegeny orszagok nem allnak le a akornyezetszennyezessel, mert a fejlett orszagok se,

amig az olaj fontosabb, mint pl a napenergia,

amig a hotelekben naponta kell a torulkozot cserelni, meg akkor is ha tiszta,

amig a boltok es ettermek iszonyatos mennyisegu etelt dobnak ki,


sorolhatnam meg


Addig nincs ennek ertelme. Nem lesz semmi hatása a Foldre.

2020. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
70%

Az a baj, hogy globális viszonylatban ezek az apróságok sajnos nem sokat javítanak a helyzeten, legfeljebb csak a saját lelkiismereted megnyugtatásához elegendőek. Még ha Magyarország teljes lakossága környezettudatosan élne is és ügyelne arra, hogy minél kevesebb szennyezőanyagot juttasson a környezetbe, az alig 10 millió embert jelentene. Ezzel szemben a Föld 3 legkörnyezettszennyezőbb országában (Kína, USA, India*) összesen több mint 3 milliárd ember él, akik sokkal több kárt okoznak a bolygónak, elsősorban nekik kellene változtatniuk és példát mutatni a világ többi részének, de a politikai és gazdasági érdekeltségeik miatt sajnos erre nem sok esély van.

* [link]

2020. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

Nem. Nekem senki ne mondja meg, hogy mit csináljak, vagy mit ne.

1 Gyűlölöm az ecet szagát, rosszul vagyok tőle.

2-3-4 azt se tudom, miről beszélsz, férfi vagyok.


És te megtennéd, hogy a bolygó védelmében nem használsz internetet, telefont?

2020. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!