Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Adtatok már enni hajléktalanna...

Adtatok már enni hajléktalannak? Főleg Pest!

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nálam viszonylag sok étel meg szokott maradni. Főleg péksütik amik már nem igazán frissek nekünk de másnak sokat jelenthet, eddig mindig a kukába landolt.

Ha kivinném egy hajléktalannak megköszönné?

És ha éppen ittas nem támad esetleg nekem?

Nincs ebben semmi tapasztalatom vidékiként.

Nektek mik a tapasztalataitok a témával kapcsolatban?



2020. máj. 23. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Én középiskolás koromban gyakran odaadtam az uzsonnámat egy környékbeli bácsinak. Örült neki, bár nem nagyon kommunikált. Nem volt részeges, csak régóta élt "vadon".


Boltban is dolgoztam, ott a főnököm kapcsolatban volt egy hajléktalannal, aki jött hetente és elvitte a lejárt kenyereket.


Nyugodtan odaadhatod valakinek, vagy lerakhatod egy padra, majd elviszik.

2020. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én igen, többször is. Pl: a Móriczon egyszer megkérdeztem eggyet, hogy esetleg nem kéri-e a péksütim. Aranyos volt, megköszönte, és örült neki. :)
2020. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan add oda nekik, nem állatok, nem fognak megharapni.
2020. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne a kukába tedd - ha nem adod, valakinek személyesen oda, mert tartasz tőle -, hanem tedd átlátszó zacskóba, és olyan helyre, ahol megtalálja, akinek kellene...esetleg benne egy jól olvasható cetlit: "vigyél magaddal" szöveggel. (Nem egyszer láttam, hogy a hatalmas kuka konténerek fülére kötötték oldalt, a kifliket, egyebeket tartalmazó csomagokat. Mindig elvitték.)

Úgyis csak az vinné, aki rászorul.

Ha valakinek oda adod, akkor kérdezd meg, hogy: elfogadja-e?

Ha igen, csak add oda, és kész.

Elképzelhető, hogy elfelejti megköszönni, akkor se légy mérges rá.

2020. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Amikor adtam, megkérdezem, hogy elfogadná-e. Azt mondta, hogy igen. Mosolyogtam, ő is örült, aztán elballagtam. Volt a Fővám téri metrónál is egy idős hajléktalan, aki mindig könyvet olvasott nagyon elmerülve. Tőle pl megkérdeztem többször, hogy nem volna-e szüksége apróra. Egyszerű.
2020. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem egyszer adtam oda megmaradt, ép ennivalót hajléktalannak. A reakciók különfélék voltak. Az esetek igen túlnyomó hányadában pozitív a reakció, elfogadják és megköszönik a kapott ételt a hajléktalanok Budapesten. Vannak azonban negatív történések is. Van aki tiltakozik, hogy neki nem ennivaló kellene, hanem pénz, - hagytam már ilyet nem egyet a sorsára. Aztán jártam úgy is, hogy egyszer adtam meleg ételt a házunk közelében az egyik fiatal hajléktalannak, sőt, odaadtam csórikámnak a kanalat is, amit levittem a leveshez, mert gondoltam, örülne annak, ha lenne egy eszköz is, ami bármilyen általános étkezéshez használható (a főtt ételek tekintetében). Később itt olálkodott a környéken és egyre követelőzőbb, erőszakosabb próbált lenni. A vége az lett, hogy kategorikusan megmondtam neki, próbáljon meg valamit tenni a saját érdekében, mert amit tesz, az hosszútávon nem vezet sehová. Volt olyan cigány nemzetiségű hajléktalannal is dolgom a belvárosban, akinek télvíz idején nem volt képes egy üveg vizet adni valaki, aki napi 24 órában a melegben vigyázott a "semmire". -Láttam, hogy bele volt fagyva a pille palackjába vagy fél liter víz, - tehát "emberes" időjárás volt éppen. Felmentem, főztem egy két literes lábasban teát, kitöltöttem magamnak egy bögrével és a maradékot levittem neki megízesítve. Gondolom láttatok már egy páran őszintén hálás tekintetet, - persze, hogy én voltam a "főnök"... Biztos, hogy azon az éjjelen nem fázott annyira, - pláne, ha a paplan alatt magához ölelte a flakont a fickó... Volt, hogy ugyanezt az embert "megdobtam" egy közepes reklámszatyornyi konzervvel, - igaz, közöltem vele azt is, hogy ez egyszeri, soha többé általam meg nem ismételt akció... Tehát vegyesek a fogadtatások, de többnyire pozitívak!
2020. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na igen ez itt a nagy kérdés hogy vajon nem e lesz e követelőző a későbbiekben :/
2020. máj. 23. 22:37
 8/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Nem érdekelnek. Nem szeretek adni csak kapni.
2020. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Miért lenne követelőző? Ne magadból induljál ki. Hálás, ha egy héten egyszer főttet ehet...
2020. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kispesten lakom,itt a hajléktalannak nem állsz meg,ha kedves az életed,és ezt most minden vicc nélkül írom.
2020. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!