Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titeket is zavar falun a zaj?...

Titeket is zavar falun a zaj? Emberi vihorászás, hangos vigadás, abnormális hangos beszéd, mikor örömükben nem veszik észre magukat, hogy hangosak.

Figyelt kérdés
Falun élek, természet, madárcsicsergés, méhek zümmögése, nagy udvar. De sok gyerekes családnak van medencéje, kerti kiülője, udvari játszótere, ricsajoznak, kiabálnak, oroszlánüvöltés, csatazaj, hangosan hahotáznak, és fülsüketítően hangosak mindenben, vinnyognak a gyerekek is meg velük a felnőttek is. Legyenek boldogok, de mi ez a hangerő mánia? Két-három utcára hallani őket, ha elkezdenek élni. Ez valami lételem egyeseknél?

2020. máj. 24. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Tipikus városról kimenekült családok. Úgy gondolják, falun nincsenek írott, vagy íratlan együttélési szabályok.
2020. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
21%
Én 6 éve falun élek, és sosem jelentett komoly problémát a zaj. Ha ki kéne választanom a legidegesítőbb zajjelenséget, akkor az a szomszédasszony ordibálása a férjével :D Gondoljunk bele, a nagyvárosokban a közlekedés okozza a kellemetlenséget, míg falun a szomszédok, utcán járkálók vidámsága okoz problémát. Ha ez kórosan zavar, akkor füldugót, vagy költözést javaslok. De én a helyedben megérteném őket. Gyerekekkel egyszerűen képtelenség halkan lenni, ezt te is beláthatod. Én őszintén, szeretem a falusi zsivajt, szerintem azt mutatja, hogy vannak, akik még szeretik az életüket.
2020. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy máskor észre se venném, de mikor el kellene mélyednem a munkámban, és kiülök a teraszra vagy az udvar különböző szegleteibe a fák, bokrok közé, akkor nem a más utcában lakók magas, sipítozó kurjantásai kellenek. Én máshogy élvezem az életet, gyönyörű természetben élek, még a fűnyíró se zavar, meg a falu határában menő főút autói sem, az sem, ha valaki neha elmegy errefelé és dumál, csak az órákig tartó, mindennapos fura hangszínű nyeherészés meg az a beszéd, ami több száz méterről is hangosan hallatszik, vajon mi lehet a helyszínen?
2020. máj. 24. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Általában ezek a vijjogó, vonyító emberfélék nem az értelmesebb rétegből kerülnek ki, inkább valami drágább kertvárosba kell költöznöd, ha el akarod kerülni őket.
2020. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem faluban lakom, hanem egy közepes méretű város kertvárosi részében, de itt is egyre több a primitív, másokra tekintet nélkül lévő óbégató proli, családostul. Mióta az idősebb környékbeliek elkezdtek kihalni, és a telkükre fiatalok, főleg kisgyerekes családok költöztek elviselhetetlen a zaj. Volt olyan idős szomszédasszony, aki időnként magából kikelve üvöltözött a férjével, de az még bőven elviselhető volt a folyamatosan állat módon, teli torokból visító gyerekekhez és a naphosszat a kert egyik végéből a másikba ordibáló szülőkhöz képest
2020. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Panelban,târsashâzban is detto ez van

Teraszkon,erkèlyeken èlik az èletüket,nem törödve azzal h vannak szomszèdok

Nemtudok ablaknyitni egèsz hétvègén.ès igy is behallatszik a pofájuk

Inkább orditozna 10-20 méterre az ablakomtòl mint közvetlen az ablakom alatt,fölött

sokkal rosszabb mint mikor méterekröl hallod ès nem hallod a saját hangod a folyamatos vihorászástol

2020. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összes ilyet össze kéne gyűjteni egy városba, vagy kettőbe, és hallgassák egymást. Hú, de utálom az összes ilyet.
2020. máj. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

És mi lenne ha megbeszélnéd velük a problémát és valami kompromisszum irányába terelnéd a dolgot?

Értem hogy egyre antiszociálisabb mindenki, és a többi ember látványa, zaja, szaga, létezése is probléma lesz előbb-utóbb, de na, lehet ezt máshogy is.

És persze ott a lehetőség, hogy ha csendre vágysz, költözz tanyára.


Nálunk havi 1x éjfélig tartó dinom-dánom van 2 utcával arrébb. Nagyon utálom, de igy visszagondolva tényleg ritka. Gondolom amikor megjön a családi pótlék - de ez már inkább csak rosszindulatú előitélet részemről :)

2020. máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Havi 1 szer én sem izélnék,de ha valami mindennapos az màr szerintem sok.

Az én alsószomszèdom egész hètvégén a teraszon üldögélnek,grilleznek,jönnek a haverok!

Minden ablakot bezàrok mégsem hallom a hangom a sajàt lakàsomban.

Szóltunk többször is de hiába.

A gond az hogy foggalmam sincs ez napközben csendhàboritás e,vagy azt mondjàk erre h ilyen a tàrsashàz.

Amivel tisztában vagyok én is,de mióta kijött a jóidő a hétvégém arról h folyamatosan ôket hallgatom.és nagyon zavar,ha már nem birom elvonulok a hàlóba ott kevésbè hallani de vicc ha az ember pihenni szeretne vagy csak megnézni egy filmet nyugodtan nekem kell menekülnöm.

Nem tudom h a rendőr kiröhögne e h kihivnàm őket.

2020. máj. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Több szomszéd utca van, senki mást nem hallok állandóan kurjongatni, hujjogatni, nyeherészni, csak ezt az egy családot, és fura, hogy a nagyszülők is ilyen hujjogatósok, értem, hogy imádják az unokát, aki szintén ordít, de hogy a felnőttek miért csuhujgatnak, juhézgatnak, magasított fejhangon az unokájuk minden obégatásához, azt nem értem. Óvodás korú lehet a gyerek. Nagy sztár lesz, mert minden nyikkanását "vastaps" , azaz vas-nyerítés övezi. És a környék ettől zeng. Amúgy minden más normál hangon zajlik, normál módon élnek és élvezik az életet mások, rajtuk kívül.
2020. máj. 29. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!