Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennél, ha a szobatársad...

Danii0602 kérdése:

Mit tennél, ha a szobatársad egész nap a véred szívná?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként, hárman bérlünk egy lakást (én; 21 éves vegyész, a kérdéses egyén; 21 éves közgazdász, és a tulaj; 20 éves mérnök).

A gond az, hogy a szobatársam, rendkívül irritáló jelenség, és szeretném rávenni a költözésre anélkül, hogy megbántanám.

A probléma abból ered, hogy rendkívül extrovertált, és emocionálisan expresszív, amihez az társul, hogy nincs tekintettel, másokra.

Ez abban nyilvánul meg, hogy rengeteg beszél, arról ami éppen eszébe jut, attól függetlenül, hogy éppen mit csinálok. Mert ki ne szeretne a másnapi vizsgára készülés helyett, 0:28-kor, a kötésről beszélni ~ 90 percet??! Ha elmegyek szórakozni, mindig virraszt, hogy aztán mikor haza érek, részletesen kitárgyaljuk az estémet. Alapvető szükségletének érzi, hogy mindig beszéljen, és ha esetleg késésben vagyok az sem zavarja, csak mondja és mondja...

A közös téma hiánya, és az semmit sem teszek azért életben tartsam a beszélgetést, fel se tűnik neki.

Abszolút nincs rá tekintettel ha mások alszanak/aludnának:

Éjfél és hajnali 4 között előszeretettel mosogat, énekel, hangosan skypol, tanul, de a legjobb mikor arra ébredek hogy hajnalban müzli eszik a mellettem lévő ágyon csámcsogva. Napközben alszik (???).

Próbáljuk vele éreztetni, hogy változni kellene, de ez nem csak pár kellemetlen habitus, ez az ő személyisége.

Az együtt élés vele járója az alkalmazkodás (megjegyzem 2 évig voltam kollégista), de ez a jelenség bőven túlszárnyalja annak határait. A fent említett egyén se érzi jól magát (szociálisan) ebben közegben, mivel nem lehet igazán önmaga. Ha nem beszélgetek vele, vagy esetleg elküldöm, akkor azt sértésnek veszi és duzzog.



2015. jan. 15. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt még nem próbáltátok, hogy "Te x, holnap este megbeszélnivalónk lenne, mindhárman x óra x perckor összeülünk és...

Elmondanátok a megbeszélés kezdetén, hogy "szeretnénk, ha most x percig kibírnád hogy nem szólalsz meg, míg elmondjuk, hogy a problémánk jelenleg az...

Tehát elmondani a problémát és megbeszélni hogy hajlandó -e tenni a változás érdekében...

Nyíltan megbeszélni.

2015. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezd pofázni ,látványosan fel kell venni egy fülhallgatót és feltekerni a zenét. Ebből érteni fog.
2015. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam, a "próbáljuk vele éreztetni" nem tudom, mit jelentett, ha már volt olyan kísérlet amit a fentebb leírtam, akkor én csak azt tudom javasolni hogy nyíltan neki kell szegezni, hogy vagy alkalmazkodik ő kettőtökhöz, vagy költözzön.
2015. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

áhhh az baj, hogy az füles jellegű dolgokból sem ért, hanem mondja tovább és mikor leveszem a fülest: 'ugye tudtál követni?'

alapvetően nem szeretek vele goromba lenni, mivel neki ez beszélgetés egyúttal barátkozási/közeledési szándék is, gondolom azt se mondanom sem kell, hogy fentiek miatt 1 barátja van.

2015. jan. 15. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
De komolyan, miért nem beszéled meg vele ahelyett, hogy rögtön ki akarnád túrni?
2015. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon kellemetlen a helyzet, de itt tényleg muszáj kettőtöknek összeülnie és kedvesen elmagyarázni neki hogy ez így nem mehet tovább, vannak szabályok amihez alkalmazkodni kell. Jót is tesztek neki, mert ha változtat, talán van esélye rá, hogy mások megkedvelik, és az ő élete is könnyebb lesz.
2015. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk lecserélni és keresni egy másikat helyette?
2015. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

előnyére válna változás de nem lenne egészséges, hogy ilyen mértékben változzon. például, hogy homo. persze most lehet hőbörögni, hogy homofób vagyok, de nekem nagyon nem szimpi, hogy két srác félmeztelenül masszírozza egymást, miközben vinnyogva katy perryt énekelnek duettben (!!), és folyamatosan azt kérdezgetik mikor megyek el itthonról, meddig leszek távol, mikor utazok haza a szüleimhez stb...

és ez nem csak engem zavar, hiszem 3 bérlejük a lakást. bennem már megfogalmazódott, hogy költöznie kell, csupán 2 hét és itt lesz harmadik srác is, hogy ezt közösen megbeszéljük vele. Lehet, hogy nem volt túl hangsúlyos, de kérdésem az volna, hogy hogyan tudnám rávenni a költözésre anélkül, hogy megbántanám? szeretném ha ez neki nem törés lenne, vagy kirekesztettség, hanem sokkal inkább belátás, hogy ami neki természetes azzal másik két embert kellemetlen helyzetbe hoz.. ez egyéb fent említett tulajdonságairól nem is beszélve..

2015. jan. 16. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de nagyon zavaros a történeted.

Van egy tulaj, aki bárkit kirakhat, de őt senki nem rakhatja ki, ugye?

Így persze nem pontos, hogy hárman bérlitek, mert ketten bérlitek a harmadiktól.

Akivel bajod van, az bérlő, nem a tulajdonos, ugye?

A tulaj eddig nem lakott ott, 2 hét múlva jön, ugye?

Na, azt a két hetet bírd ki, aztán majd meglátod, ő, hogyan viszonyul a helyzethez. Ha őt is zavarja, akkor ő kirakhatja a lakásból. Ha nem zavarja, akkor egyedül maradtál, keress te egy másik bérleményt, lehetőleg normálisabb bérlőtárssal.

Ha jól értem továbbá, a problémás lakótárs meleg és a párja följárkál hozzá etyepetyélni? Lehet, hogy azért előtted homokoznak, mert téged is bevennének a masszírozgatásba. ;-)

Amúgy egy szobában laktok?

Ha esetleg váltasz, érdemes lenne olyan helyre menni, ahol egy - akár egész pici - szobában egyedül lehetsz. Úgy könnyebb alkalmazkodni, ha bármikor vissza tudsz vonulni a szobádba.

2015. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!