Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért szeretsz egyedül élni?

Miért szeretsz egyedül élni?

Figyelt kérdés

Csak olyanok válaszoljanak, akik egyedül élnek, saját elhatározásból, és szeretik is!


Én így élek, és kíváncsi lennék olyanok véleményére, akik hasonlóan gondolkodnak. Például én nagyon szeretem, hogy a saját lakásomban én vagyok az úr(nő), minden ott marad, ahova raktam, van elég életterem magam számára, nem kell osztozkodnom senkivel. És nyugalom van.


Viszont az furcsa, hogy ha valakinek elmondom, hogy egyedül élek, akkor az illetőnek elkerekedik a szeme és el se tudja képzelni, hogy ez jó lehet. Gyakran tapasztalom ezt. Vajon ez miért van?


Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre! Ti miért szerettek egyedül lakni? Kaptatok már negatív kritikát miatta?


26/L



2020. jún. 4. 16:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

Én imádok egyedül lakni, mert mindig megtalálom a borsszórót, nem rakja el senki, meg ha társaságra vágyom, ott a fal, az mindig egyet ért velem, nincsenek viták stb., ja és a legfontosabb, nem kell osztozkodni, ha veszek egy csomag rágót, nem szeretném, ha egy szem is hiányozna belőle. Egyszóval Hawaii, dizsi, napfény van. Egyébként orrba-szájba kapom érte a nögatív kritikát, de lepereg rólam, mint viaszos asztalterítőről a pörköltszósz.


24L

2020. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem horkol az ágyamban senki. Ha egy gatyában tolom a konzolt akkor nem szól. Ha bon-bon a reggeli (gyakran)nem szól érte.
2020. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Senki nem szól bele, mikor, mennyit és hogyan csinálom ezeket: takarítás, mosás, evés, ivás, alvás. Sosem kell várakozni ezekre: WC, fürdőszoba, mikró, illetve engem se sürget senki. Senki nem ébreszt fel azzal, hogy zajong. Senki nem nyit rám, amikor nem kéne.

Én konkrétan emiatt nem kapok negatív kritikát, csak a párkapcsolat hiánya miatt. Persze ha lenne egy nőm, akkor meg az lenne a bajuk... :)

29/N

2020. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Ne is kelljen osztozkodni, meg alkalmazkodni a másikhoz.. akkor talán tanulnátok is valamit.


Ez nem szeretet kérdése. Jelenlegi élethelyzetem ilyen. Cserélnék sok mindenkivel, de nem tehetem. Majd 5 év múlva máshogy lesznek a dolgok.

2020. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%
Miért mi fog változni 5 év múlva?
2020. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
34%
Senki nem szól rá, hogy mit-hol-miért-már. (By: Desperado: kerek az élet)
2020. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Magatokat csapjátok be, hosszú távon ez nem jó. Az ember természetéből fakad egyszerűen, hogy nem tartós magányra termett. Remélem, találtok valakit, akivel majd jól érzitek magatokat.
2020. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7 Itt nem volt szó magányról. Kérlek, olvasd el figyelmesebben, mielőtt válaszolsz. Az egyedül élés nem jelenti azt, hogy valaki magányos. Ezt csak azok mondják, akik még soha nem éltek egyedül és nem értik az egészet.


Plusz ajánlom figyelmedbe az első mondatot:

“Csak olyanok válaszoljanak, akik egyedül élnek, saját elhatározásból, és szeretik is!”

2020. jún. 4. 17:28
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Habár most nem egyedül élek, de volt egy ilyen időszak az életemben még 19 évesen. Akkor fél évig egyedül laktam, mert anyukám kiment apukámhoz külföldre fél évig, de utána mindketten hazajöttek. Amik miatt szerettem egyedül lakni: Az egész házban azt lehetett csinálni, amit akartam. (persze a józan ész határain belül) Ha hangosan akartam zenét hallgatni, nem szólt rám senki, ha este 10-kor porszívóztam, nem zavart senkit. Mindig csend volt, jobban tudtam mindenre koncentrálni (tanulásra, hobbikra). Nekem kellett vezetni a háztartást, főzést, mosást, takarítást, csekkbefizetést. Úgy vezettem a háztartást, ahogy akartam, nem kellett másokhoz alkalmazkodni. Kifejezetten élveztem azt az időszakot, még ma is sokszor visszasírom. Szóval nekem ez a mennyország lenne, csak sajnos még nem tudok különköltözni.

22/f

2020. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Nincs megfelelési kényszerem. Ez szàrnyakat ad, mert nagyon le tud làncolni egyébként tekintve hogy a mssiknak soha semmi nem elég jo mintha vmi boxzsàk lennék gyakorolni.
2020. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!