Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyivel költségesebb kertes...

Mennyivel költségesebb kertes házban lakni egyedül egy kis garzon lakáshoz képest?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 15:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

Kertes házat választanàm.

Lehet h drágább de nem kell alkalmazkodnod senkihez,akkor és azt csinálsz amit szeretnél.Nincsenek trappolò üvöltö dübörgö szomszèdaid melletted alattad fölötted.

Arròl nem beszélve h jelenleg egyedül vagy de ha szeretnél egyszer családot szép lassan helyrepofoznám,nem muszály mindent elsöre megcsinálni.

Akkor hivod át a barátokat amikor akarod,akkor grillezel amikor akarsz

Ha én választhatnék csalàdi ház,nem érdekelne ha több lenne,nekem hiányzik ház ahol felnöttem.

Most panel,társasház...A legrosszabb éveimet élem miòta igy összezárva màs életét hallgatva kell élnem.

Talán pár év mulva összejön a pénz egy házra.Én leszek a világ legboldogabb embere☺️

2020. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Ès persze beszereznèk egy kutyát🤗ha a csalàdiházat választod,látod,ugy már nem leszel egyedül☺️mert valaki hazavár😀
2020. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

"Nincsenek trappolò üvöltö dübörgö szomszèdaid melletted alattad fölötted."

Az tényleg nem lesz: csak flexelés, kutyaugatás, fűnyírás, avarégetés.

2020. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal elviselhetöbb.

Nem közvetlenül az ablakod alatt üvöltözö szomszedodat kell hallgatnod.

Grillezik az also szomszedom,ha kirakom a ruhakat hoznom kell befele mert belepi a füst

volt h nem voltunk itthon es bukon volt az ablak,allt a füst bammeg a lakásban

Nem beszélve h itt orditoznak,nem hallom a hangom sem.

Nem beszélve h reggeltöl estig mintha egy elefantcsorda lakna felettem meg mellettem is

Èjjel aludni?felejtsd el mert tuti az also szomszed aki ejjeli életet él,izombòl bekurja az ablakot és halálra rémülve szinte kiugrik a szived a helyéröl és akkor hallgatod h pofâzik,kopog,dübörög.


Inkabb hallgatnám 20-30-100 méterröl a kutyaugatàst,flexet.

Addig amig nem éled át igy milyen élni addig nem tudod becsülni a màsikat.


Hidd el nem leànyálom a hét 7 napján reggeltöl estig a zajt hallgatni.

Hiàba csukod be az ablakot tisztán érted miröl beszélnek

2020. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Én még szüleimmel élek, 350 m2 ház, és teljes a csend itt,kutya sincs a szomszédban,hetente 1-2 órára fünyirás előfordul a szomszédból, vagy vmi mezőgazdasági tevékenység,amúgy madarak a leghangosabbak.

De alapjában véve csendes nyugalmas, viszont ha garzon lakást olcsóbb fenntartani, akkor inkább azt választom majd, de ott még nem éltem nem tudom mennyi fenntartani ezért kérdem.

2020. jún. 6. 20:45
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
De bizony, hogy van közös költség, mert nálunk pl lakóövezet, több családi házzal, és a szemétszállítást, utcai világítást, télen a hóeltakarítást (stb) egy kft csinálja, amire bizony közös költség van. A közös költség nem csak a lépcsőház takarítást és a liftdíjat jelenti.
2020. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Telepulese vallogatja, mert nalunk nincs kozos koltseg. A fentiekbol csak a szemetre kellett fizetnem, a tobbit az onkormanyzat fizette, nem az ott lakok.
2020. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Havonta 20-40000 Ft-al költségesebb a házban élni a rezsi,( elsősorban fűtés) és a karbantartások miatt + a közlekedés költsége ami távolságtól függ, lehet emiatt kell autót tartanod.
2020. jún. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Tény, hogy kertes háznál a tetőről, a kerítésről, és maga a ház külsejéről is kell gondoskodnod, viszont ezek se olyan gyakori teendők. Szóval nem jelent folytonos költséget, viszonylag ritkán kell velük foglalkozni. Illetve maga a kert sem jelent sok költséget, ha letérkövezed (persze maga ez költség, de na).


Egyébként jó kérdés az, hogy mennyivel több a költség kertes háznál. Mármint, annyira sok tényezőtől függhet. Alapból az, hogy milyen típusú a fűtés, meg maga az, hogy te mennyire fűtőd be a házat. Ha az egész házat fűtőd, akkor valamennyivel nyilván több lesz, mert maga a ház nagyobb, mint a lakás. Szóval valamennyivel több, de ez annyira emberfüggő. Mindenesetre, szerintem az a plusz költség megéri, mert az embernek annyival nyugodtabb élete lehet családi házban. Persze, ki mit preferál, én családi ház párti vagyok.

2020. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
60%

#10es évente 3-4x nyirtál füvet? Szép lehetett az udvarod.. Mi nyári időszakban legalább heti 1x nyirjuk a füvet mert úgy néz ki az udvar mintha nem lakna itt senki...

A kertes ház jobb, viszont költségesebb és ha úgy veszed hogy nem patika kész minden akkor bőven van vele munka. Főleg az udvaron, mire úgy néz ki ahogy akarod. És azért aki kertes házban lakik és mondjuk igenyesebb udvarra vágyik pl virágok, szép fű, egy két kerti bútor, plusz szerszámok az tudja hogy az udvar nem 2 forint.

2020. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!