Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mekkora a különbség a fenti...

Mekkora a különbség a fenti szomszéd által keltett kopogó zajok áthallása a panel és tégla építésű lakás között?

Figyelt kérdés
Lehet akár rosszabb a tégla?

2020. jún. 15. 10:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

ma 12:16

Akkor neked bizony szerencséd volt, a mi belvárosi tégla lakásunk falai vékonyak, de valószínűleg az lehetett, amit itt valaki említett, hogy egy nagypolgári lakást szabdaltak darabokra. Így lehet az, hogy a mi wc-nk az ő konyhájukkal szomszédos, és szerintem konkrétan hallják, hogy én kakilok, mert én is hallom, ahogyan vacsora közben beszélgetnek. XD

2020. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Laktam panelban is, zsaluzott beton és tégla lakásban is.


Bár ez nem volt kérdés, de az oldalsó zajokkal kezdem. Az egyik tégla lakás, ahol laktam, konkrétan 5 cm válaszfalakkal rendelkezett, onnan tudjuk, mert fürdőszoba felújitáskor mikor kiszedték a szappantartót, átszakadt a fal. Na ott jobban áthallatszott a zaj, a normál hangerejű beszélgetéseket hallani lehetett. Viszont ezt a lakást leszámítva, mindenütt panelban hallatszódott át jobban.


A kérdésre rátérve, ez viszont soktényezős. Elvileg a födém a tégla lakásokban is vasbetonból van, illetve a tartószerkezet is legalább 50-60 évesnél fiatalabb társasházaknál, előtte persze a tégla falak tartották. A gyakorlatban azért vannak különbségek. A paneloknál és a modern betonházaknál tapasztaltam, hogy egy-egy nagyobb puffanásba simán az egész ház beleremeghet, legalábbis a betonfalak is viszik tovább a rezgést és a zajt. Így hiába ugyanolyan a födém, mint a téglánál, zajosabb tud lenni.


A másik oldalon viszont a paneloknál gyakoribb, hogy nem volt eredetileg parkettázva vagy járólapozva, így simán csak laminált padló, illetve linóleum van. A régi lakásoknal meg gyakran a parkettára van lefektetve a laminált padló, illetve a konyhában, előtérben, fürdőszobában járólap van. Utóbbiak plusz zajt jelentenek. Persze legzajosabb, ha panelban van ilyen megoldás.

2020. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Épületenként változó. 2 olyan lakásom volt, ahol nem lehetett hallani a szomszédokat (oldalsó, fölötte lakó), vagy csak kis mértékben hallatszott át ha zajongtak. Azt egyik egy 50-es évek végén épült 4 emeletes társasházban volt, a másik egy 2000-es évek közepén épült házban. Utóbbin csodálkoztam is, mert nem jellemző ezekre az újabb építésűekre, hogy emberi tartózkodásra alkalmasak lennének. A kifejezetten CSOK-ra, purdéváróra és egyéb hasonló ügyeskedésre épült házaknál viszont még a panel is jobb, ezeknél csak az volt a lényeg, hogy lássa az értékbecslő, hogy tényleg ott a lakás, állnak a falak és utalja a 30 milliós ajándékot a bank. 10 év múlva nem a hangszigetelés lesz a legnagyobb problémájuk, de a visszajelzések alapján már most sem...
2020. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,az újépitèssel kitörölheted a segged szószerint,mert élhetetlenek.

Tele vannak a fórumok mennyire befürödtek az újépitèssel.

Ahogy mi is,szerencsére albérlet es nem kell sokáig birnunk még,de egyszerüen az embernek nincs élete.

Én szószerint visszasirom a panelt.Ott is vannak zajok,de ehhez képest egy àlom volt.

Akkora huppanások vannak néha h csodàlom nem dől össze a hàz,pedig csak valaki leejtett valami nehezet a padlóra

De hallani ha valaki pisil alattunk,sot azt is halljuk ahogy az also szomszed nagyvecezik.Hallani ahogy a vizbe huppan a végtermék.

Elég gáz szerintem😕

2020. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Vortrekker válasza:
100%

Technologia es kivitelezesi fegyelem kerdese a dolog.

Hiaba ujepitesu es van betervezve/beepitve a megfelelo anyag, ha hanyagul epitik be. Sokszor a kivitelezo lesporolja a tervezo altal kiirt anyagot stb. Kivitelezesben dolgozok, latom mi megy. Panelban lakom, a strangbol jonnek zajok, egyebkent szinte semmi.

2020. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ùjèpitèssel igen ez a baj.

Gyorsan olcsòn felhùzzák,minél elöbb eladni csak jöjjön belöle a pènz.

Sajnos☹️

Szerencsére albérlet,1 éve lakunk itt de pokol az egész.

Idén de inkàbb jövöre talàn sikerült csalàdi házba menni,addig meg ki kell birni valahogy.

2020. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!