Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nálatok a vidék falut jelent?...

Nálatok a vidék falut jelent? Vagy van valamilyen jelentésbeli különbség a kettő között?

Figyelt kérdés

Én egy erdélyi faluból/vidékről(?) származom.

Itt szinte mindenki úgy fogalmaz, (aki nem a városban lakik) hogy ő falusi. Viszont mióta többet olvasgatok magyarországi oldalakat, cikkeket, mindenhol a 'vidék' kifejezést olvasom, azt, hogy 'falu' kevésbé.

Nekem meg nem tiszta ez az egész.

Nálatok ugyanaz a kettő? Szóval ha én egy 200 lakosú kis faluban élek, mondhatom, hogy vidéki vagyok?

Vagy ami ilyen kis lakosszámú, az falu, és ami már nagyobb, de még nem város megnevezésü az a vidék?

Amúgy számomra szebb a vidék megnevezés...de kiváncsi vagyok hogy is van ez :D

20N


2017. okt. 16. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

itt Pesten vidék = NEM PEST :D

de tényleg, kb mindenki így használja

am falu vagy távoli hely az a "nagyon vidék" :)

én Pesttől pár km-re lakom, de emiatt én is vidékinek számítok :D


24F

2017. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Érdekes :D

Akkor lehet, hogy itt azért nem használjuk a vidék kifejezést, mert nincs Pest és nincs mihez viszonyitani. De tetszik:D

2017. okt. 16. 09:48
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Én egy kis alföldi faluból származom, és nálunk a "vidéki" azt jelenti, hogy bárhonnan máshonnan származó, csak nem a mi falunkból...

Tehát pl. egy szegedi illető vidéki. De bezzeg a mi falunkbéli, az nem az...

A "vidékiek" falumbeliek szerint további 3 csoportba sorolhatók: városi, falusi, pesti.

2017. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is, "vidéki" aki bárhol máshol lakik, mint te (és nem a fővárosban). A fővárosi az meg pesti.
2017. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

S ezen kivül akkor használjátok a falusi szót is, konkrétan arra, aki kisebb faluból származik? Vagy az is vidéki?

S aki más városból, pl Debrecenből való az is vidéki?

2017. okt. 16. 10:52
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Én Pesti vagyok, 1x Kecskeméten voltam a kisvasút múzeumban, és az egyik munkás, aki sokmindent megmutatott, megkérdezte tőlünk: "Maguk vidékről jöttek?" Szóval szerintem bármely városban éljen valaki, egy másik településről érkezett ember az vidéki az ő szemében. :)
2017. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra minden vidék, ami nem Székesfehérvár ;)
2017. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én debreceni vagyok és én a kis településekre használom a vidéki szót felváltva azzal, hogy falusi.. Ha pl olyan helyekről beszélek, amit nem ismerhet aki távol lakik innen. A nagyobb városokat ki szoktam mondani, pl ha egy ismerősöm szegedi, pécsi, győri, stb.

A fővárosiak nekem is csak pestiek

2017. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

na figyi az úgy megy, hogy :


ha Budapesten élsz vagy csak épp ott beszélgetsz akkor minden más vidék


és ugyanez a szitu van még a nagyobb városokkal Székesfehérvár, Győr, Debrecen, Miskolc, Pécs, Kecskemét, ilyesmik


faluhoz képest egyáltalán nem mondod, hogy vidék de kisebb városhoz sem nagyonq


nem egyenlő a falusival, sőt..


ezt a szót inkább arra használod, hogy a te jelentős, nagyobb városodon kívüli helyszínt meghatározd


javarészt "vidéken van/vagyok..." - ként alkalmazod amivel azt fejezed ki, hogy messze vagy a várostól

2017. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Ha általánosságban mondod, hogy a "magyar vidék" akkor a jellemzően falusi környezetű és mezőgazdasággal foglalkozó területekről beszélsz, de ez lehet akár egy város szélén is. Egyébként pedig minden városból nézve "vidékre" megyünk, ha az adott helynél kisebb település a cél. Viszont az igaz, hogy ezt csak a fővárosiak hangsúlyozzák ki minden esetben.
2017. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!