Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen lakótársakkal?

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, 4-en lakunk egy lakásban az egyetem ideje alatt, de egyébként mindannyian más városban lakunk.

Én vagyok a legidősebb.

Az egyik kisokos kiragasztott egy papírt a konyhában a takarítási beosztással. Amivel önmagával nem lenne semmi bajom, de mindenki neve mellett ott egy dátum, hogy akkor kell kitakarítani. És minden hétfőre és péntekre van egy-egy ember.

Szerintetek nem illet volna a dátumokat közös megbeszélés szerint meghatározni? És még csak meg sem említették ezt a beosztást. Speciel a "meghatározott" dátumon nem vagyok ott egyáltalán, azon a héten a hét közepe felé csak jövök-megyek...

Ez akaszt ki szörnyen, hogy ők akarják meghatározni a másik megkérdezése nélkül... Az előző lakótársammal úgy csináltuk hogy egyik héten én takarítottam a másik héten ő. És ha valamelyikünk hétfőn nem ért rá, feltakarított kedden és nem csináltunk problémát belőle.



2020. jún. 16. 09:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mit beszéljek meg vele, mikor ő sem beszélte meg velem ezt a beosztást és a dátumokat, csak az utasítgatásokat osztogatta? 🤔 Szerintem itt mindannyian egyenrangúak vagyunk.

Köszönöm szépen mindenkinek, aki HASZNOS kommentet írt! 😉

2020. jún. 16. 11:53
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

Azért Te is konok vagy ám, kedves Kérdező.

Azt kérdezed, hogy mit beszélj meg vele (mivelhogy ő sem tette)?

Azt beszéld meg, ami a problémád. Nem én javasoltam, de helyesnek találom, hogy közöld vele, hogy jó ötletnek találod a "szolgálat" beosztását, de más időrendben, mert így neked nem felel meg. Üljetek egyszer asztalhoz és mind a négyen egyeztessetek időpontot.

2020. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

Mit beszélj meg vele?

Igen hibázott, legalábbis én is így gondolom, de ettől meg nem kell háborút kezdeni. Ezt is elmondhatod neki, hogy neked nem tetszik,ahogy intézte a dolgokat.

A lényeg a kommunikáció.

Most nem beszélitek meg, te meg csak simán nem takarítasz ki, o jogosan gondolja, hogy eszedbe se volt mert nem szóltál, hogy problémád lenne vele.

Aztán majd o sem takarít ki mert te sem tetted meg...

Remelem érted a problémát...

2020. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13, igen értem amit írtál meg igazad is van teljesen, de úgy gondoltam, hogy jelezni fogom neki a papírra a nevem mellé. Ha már így intézte a dolgokat amit egyáltalán nem tartok korrektnek, akkor így is kapja vissza. Én hallgatok a szép szóra, kompromisszum képes vagyok, de az utasítgatást meg a parancsolgatást nagyon nem tudom elviselni...
2020. jún. 16. 13:51
 15/20 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg nem fog tetszeni a válaszom, de azért leírom a véleményem.


1. Nem kellene ennyire kiborulnod ettől, hogy márpedig Te nem szólsz neki. Ez elég gyerekes... Felnőtt ember vagy, talán már dolgozol is vagy hamarosan fogsz. A munkahelyen is lesznek problémák főnökkel, kollégákkal, ügyfelekkel és a legcélravezetőbb ilyenkor mindig a személyes egyeztetés. De ez minden más emberi kapcsolatban igaz.


2. Én azért meghallgatnám a másik fél verzióját is, mert lehet, hogy ő meg akarta volna veletek beszélni, de csak annyit kapott jelzésül, hogy "nekem mindegy" "most nem érek rá" "hülyeség" stb. Illetve lehet, hogy neki vannak rossz tapasztalatai, én is laktam együtt igénytelen emberrel és hidd el, hogy nagyon zavaró volt (pl. a kutyája körbepisálta az egész konyhát és csak annyi volt a reakció, hogy majd holnap kitakarít - nem takarított soha). Szóval vannak, akiket szigorúan kell fogni, mert maguktól nem csinálják.

2020. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom a kérdezővel mindig ilyen jól meg lehet beszélni mindent ezért alakult a beosztás úgy, ahogy...
2020. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#15, egyetlen egyszer sem kezdeményezett beszélgetést. Pedig facebook-on is ismerősök vagyunk mindannyian, akár ott is össze lehetett volna dobni egy csoportot. Ha azt mondtam volna hogy "mindegy", vagy hesegettem volna a dolgot, akkor azt mondanám hogy igaza van. De minden kérdezés és szó nélkül cselekedett.

#16, ne ítélkezz ismeretlenül!

2020. jún. 16. 19:32
 18/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem ítélkezem, de ha ennyire nagy arc vagy akkor 2 perc lett volna oda állni a SAJÁT LAKÓTÁRSAD elé, és kinyitni a szád, normális hangnemben, hogy ne haragudjatok, de nekem ez nem jó így, és szóljatok máskor nyugodtan.


Igazából azt látom, hogy te nem megoldani akarsz egy (nem is létező) problémát, hanem direkt felnagyítod, csak hogy dühönghess mit egy óvodás a semmin.


Az ég kék, az se tetszik?

2020. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#18, persze, más dolgom se nincs mint dühöngeni! Szimplán véleményekre voltam kíváncsi, mivel ez az oldal arra való, hogy bármit feltehetsz. És aki az egész családi problémákat kiteregeti?!

Nem is értem, hogy rossz indulatú kommentelő minek ír... De írogass csak, úgyis ignorálom, csak a reális és a segítőkész kommentek érdekelnek, ezért csak azokat veszem figyelembe!

2020. jún. 17. 00:59
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem volt valami előzmény? Ki tudja, lehet, hogy a többiekkel megbeszélt, nem tudom.

Ha nem akarsz vele beszélni, mert undok, oda is írhatod, hogy nem értesz egyet, te nem fogsz akkor takarítani, hanem ..és odaírod, hogy mikor akarsz...

Vagy egyáltalán nem takarítasz, hanem vagy fizetsz helyette, vagy hívsz valakit takarítani. Vagy te veszed meg az összes takarítószert, mindenkinek, aztán örüljenek.

2020. jún. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!