Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Arrébb állnál kocsival hogyha...

Arrébb állnál kocsival hogyha a szólnának paneltelepen, hogy az a közterület házparkolója és a panel lakók parkolhatnak ott?

Figyelt kérdés

Megtörtént eset:


https://www.youtube.com/watch?v=GWI4fkeD3ik


2020. jún. 20. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Közterület, szóval használhatom.
2020. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem. Én is 30 évet éltem panelban és bizony volt hogy este egyszerűen nem volt hely.

De ez ilyen. Én nem hallottam soha, hogy ebből probléma lett volna.

És mivel fenyegetőzött, és felvétel van róla alapból hívtam volna a rendőrséget hogy beszélje meg velük is.

2020. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!


Mert könnyen rávágjuk, hogy nem, hiszen, ha tábla nem írja, akkor ugyanolyan joggal parkolunk ott, mint a ház lakói.


Másrészt...

Igazad tudatában otthagyod az autót, aztán esetleg mikor visszaérsz, végig lesz karcolva az oldala, ki lesz lyukasztva a gumija, be lesz ütve az ablaka.

Még ha meg is találnád, akivel ott vitatkoztál, hogyan bizonyítod, hogy ő tette?

Neked lesz károd, bosszúságod, esetleg el se tudsz a helyszínről indulni, a rendőrséggel elmegy a délutánod.... és talán, sokkal később az elkövető kap egy ejnye-bejnyét a bíróságtól, de valószínűbb, hogy lezárják a nyomozást, mert hiába a gyanú, a vádemeléshez az nem elég.


Most őszintén, megéri?


Szóval, én bizony az autóm érdekében nem állnék ki az igazam mellett, hanem keresnék másik helyet.

2020. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, nem akarok karcokat a kocsin, de ettől független tuti megmondanám az ipsének, hogy felvétel van róla és parkoló üzemmódban is megy a kamerám
2020. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem. Az egy közterület, nem pedig az ő felségterülete, ergo oda állok, ahová akarok (KRESZt betartva), nem ahová ő engedélyt ad. Továbbá jeleztem volna, hogy a fenyegetése fel lett véve, úgyhogy ha nem akar rendőrségi ügyet, hamar vegyen vissza. Ja és persze azt is hozzátettem volna, hogy a fedélzeti kamera parkoló üzemmódban is mindent felvesz, úgyhogy ha nem akar ráfázni, a közelébe se menjen az autónak bosszú szándékkal.

Jobban ki kellett volna amúgy az ilyen okostóni, "kihaénnem" típusú kötekedő embert, tudja már hogy meddig terjednek ki a jogai. Kit érdekel, hogy ő 30 éve ott él?! Azt hiszi, akkor már felülírja a KRESZ-t? Parádés.

2020. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kozteruet, az all oda, aki akar, ha csak nincs kisajatitva jogilag, papirral a konkret parkolohely. Azt viszont tudni kell igazolni és kitablazni.
2020. jún. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!