Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zaklat egy csapat kislány, és...

Zaklat egy csapat kislány, és egy pedofilnak nézhetek ki miatta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valamikor talán februárban kezdődött. Hazafelé tartottam munkából, gyalog. Egy focipálya és nagy játszótér van itt a házak mögött, azon keresztül jövök hazafelé általában.


Egy csapat gyerek mellett sétáltam el, szép nap volt, néztem jobbra balra, néztem a játszóteret, a fákat, az embereket. Amikor is azt hallottam, nem idézek pontosan, nem most volt, hogy gyerekek mondják. "Héé, hallod? Hellóó". Nem gondoltam, hogy nekem szól, aztán jött még: "Héé te, figyelj, helló". Akkor körbenéztem, észrevettem, hogy ez a csapat gyerek nekem szól. Nem emlékszem, mit mondtak pontosan már ez után, mondták tovább kb: "Helló szia, szióka!". Ekkor fejemet csóválva mosolyogva elnéztem előre ,mentem tovább, és jött a folytatás: "Mit mosolyogsz? Mit nézegetsz minket?".


Ekkor már tudtam, mi van: Ez a csapat gyerek, aminek a főkolompos egy, vagy két kislány, vagy 11 évesek, kipécézett, és kiprovokálták a reakciót. Addig szóltak nekem, amig rájuk nem néztem ,onnantól kezdve jött a "mit nézel".


Nem érdekelt túlzottan. Mentem tovább. Semmi gond, még kinevettem a dolgot.


Viszont nem egyszeri eset volt. Azóta mikor hazafelé jöttem, jövök (a legutóbbi ma történt), többször utánam kaibált ez a gyerekcsapat, hasonlókat:

"Héé, tee! Nézz ide! nem nézel ide?" - " Hé te, te nézegettél minket a múltkor! Mit nézel minket, hááá?" - "nem mosolyogsz most ránk? Rádhívjuk a rendőröket."


Na most, én is voltam gyerek, általános iskolás, és mi is csináltunk seggfej dolgokat, mi is kiabáltunk járókelőkre a suliudvarról, sőt, a "visszatérő" járókelőkre is, mondjuk egyszer, de ártatlan dolgokat.


DE ez a rendkívül kellemetlen, azt hiszem magyaráznom sem kell. Konkrétan rosszabbat ki sem találhattak volna, hiszen minek tűnhet ez egy harmadik félnek? Vagy letudja annyival hogy a gyerekek összevissza kiabálnak, vagy elgondolkodik azon, hogy "hé az a huszonéves srác tényleg a kisgyerekeket nézegette a játszótéren?". Én vagyok a cukrosbácsi aki a játszótér mellett gyereket fűz? Rohadtul kényelmetlen.


Elkerültem ezt a hazautat, nade az mégsem normális, hogy erre kényszterítsen egy felnőtt embert egy csapat gyerek. Kerülöm a szemkontaktust, mégcsak az irányukba sem nézek, ha arra jövök haza mostmár biciklin, de utánam kiabálnak.


Nem tudom ,mit tegyek, legszívesebben beszélnék a szüleikkel ,de ki tudja kik azok, lehet hogy a játszótér melletti kocsmában üldögélő egyik kedves apuka az, aki nem tudhatom ,nem e a kisgyerekének fog hinni, azaz azt fogja hinni, hogy valóban én szoktam "nézegetni, mosolyogni" ezekre a gyerekekre.


Mi lesz ha arra sétálok barátnővel, egy kollégával, vagy családtaggal, és odajönnek hozzám ezekkel? nyilván el tudom mesélni a sztorit, aztán kész, de ez nagyon kínos.

A semmiből jött az egész, és tart hónapok óta, még a #maradjotthon sem szakította meg, emlékeznek rám a kis taknyosok, és foyltatják. Talán kedvüket szegi ,hogy ne mreagálok egyáltalán, de ha nem ,nem látok msá emgoldást, mint beszélni a szüleikkel, ha ott vannek ők is a játszótér környékén, és remélem, hogy mivel én kezdeményezem a beszélgetést, nem azok a fajták, akik elkönyvelnek egy gyerekzaklató perverznek.



Elznézést, ha elgépeltem, kicsit kapkodva írtam.



2020. jún. 30. 18:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Barmit teszel, olyan lesz, mint a kabatlopas. Semmikepp se beszelj a szulokkel, ne magyarazkodj.

Nem konnyu pokerarcot vagni. Max.a gyerekeknek valami nem durva odaszolas, de inkabb azt se.

2020. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én viccen kívül a rendőrségnek szólnék. Na nem azért mert majd jól lesittelik a kisgyerekeket, de nem ám megszívod később, ha otthon is sztorit csinálnak belőle.
2020. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Egyre neveletlenebbek a mai gyerekek

és nem a fiuk,a kislànyok

nap mint nap látom én is szinte sok 12-13 éves kelleti magàt

ugy öltözködnek hogy én merném felvenni amit ök hordanak.

Nem tudom hova fajul a vilàg de jobb ha vigyázol velük

inkàbb kerülj,ha feljelentenek a szülök nem biztos meguszod

A gyerekek bàrmit képesek kitalàlni,szinte élvezik is

2020. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
De ha feléjük tartanál fenyegetően, lehet elszaladnának. Ezek a söpredékek csak erőből értenek. Persze fizikai erőszak nélkül, inkább verbálisan, de nem ordítozva - érted :D
2020. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Bajom semmiképp sem, de egy végtelenül kellemetlen szitu lehet belőle. Tényleg szinte félek, hogy egyszer valaki akivel sétálok, azt mondja majd, hogy arra felé menjünk. Ráadásul folyton ott lógnak....

Kerülök, ha mégsem, akkor pókerarc amig elgurulok melelttük, és remélem megunnak. Vag ymax tényleg 2 tőmondatban ővelük beszélem meg, de nem tudom, gyerekekkel hogy kell beszélni, főleg ilyet, nem akarok túl goromba sem lenni velük, nem akarok lovat adni alájuk. Szerintetek mi lehetne pár egyszerű mondat, amit megértenek?

2020. jún. 30. 18:59
 6/24 A kérdező kommentje:

4. válaszoló.

Nem akarok ilyet, nem akarok valódi indokot adni nekik a kitalált mellé.

2020. jún. 30. 19:01
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
A kis görcsöket apuci úgyis megdugja otthon, ne aggódj.
2020. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ajánlom neked A vadászat című dán filmet. Ott is hasonló a téma és egy kicsit talán tud segíteni:


A nemrég elvált Lucas egy vidám baráti társaság megbecsült tagja, gondoskodó apa, megbízható munkatárs. Egy óvodában dolgozik asszisztensként, szereti a munkáját, és a gyerekek, kollégák is kedvelik őt. Egyik kolléganőjével randizni kezd, és úgy tűnik, magánélete is mederbe kerül. A harmonikus hétköznapok azonban egy pillanat alatt omlanak össze egy apró füllentés hatására: az egyik kislány, legjobb barátja gyermeke az óvodában azt mondja, hogy Lucas tett vele valamit (molesztálta). A gyermeki hazugság visszafordíthatatlan károkat okozva szabadul el, a magára maradó, védtelen Lucas pedig értetlenül áll az események előtt.

2020. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Ennyire nem vészes az én esetem azt hiszem. Nem tudom, hogy tudna segíteni, de a film jó, láttam. :)
2020. jún. 30. 19:25
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is a helyedben kerülnék inkább, de azért durva, hogy egy felnőtt férfiembert vegzál néhány taknyos...Nem is értem, mi olyan muris benned nekik, pláne, ha nem is "veszed az adásukat".

Én a 80-as években voltam gyerek. Akkor se voltunk angyalok, voltak szemtelen és rossz gyerekek, de azért tudtuk a határt a felnőttekkel szemben. Megvolt a tisztelet, és akkor még urambocsá' tanárra se emelt kezet a diák...

A mai kölykök, akár kisebbek, akár kamaszok, nincsenek nevelve, a szülők "nem érnek rá" foglalkozni velük, a pedagógusok túlterheltek.

Sajnos ma már bármi megtörténhet, nemcsak egymást szívatják, hanem vadidegen felnőtteket is.

Te estedben hátha megunják, pláne, ha tojsz rájuk, ha véletlen pont arra mész.

Óvatosan kérdem: kisebbségiek? Ők pláne szeretnek beszólni / tapasztalat /

2020. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!