Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Napjainkban melyik az élhetőbb...

Napjainkban melyik az élhetőbb vidéki város Debrecen vagy Győr?

Figyelt kérdés
Úgy,hogy nem vagy mondjuk fideszes

2020. júl. 16. 09:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
65%
Cscscscscscscs! Azt ne reklámozd, hogy nem vagy fideszes. Persze inkább azt se, ha az vagy. De húzódj meg, vegyülj el, ne feltűnősködj! Nehezet kérdezel, mert az ország két túlsó végéről beszélünk. Javaslom, hogy keresd fel mindkét várost pár napra, és engedd, hogy a személyes benyomásaid alakítsák a véleményedet. Kevés olyan ember lehet itt, aki mindkét városban élt, és hiteles választ tudna adni a kérdésedre.
2020. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
41%

Ez komoly kérdés?????

Na vajon melyik?

Egy büdös, piszkos, szürke panelrengeteg a semmi közepén, tömegközlekedése katasztrófa, ráadásul 20 kilométerre van Románia?

VS.

Gyönyörű, iparosodott, rengeteg munkahellyel, kiaknázatlan lehetőségekkel teli város Ausztria közelében?

2020. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
66%
Győr messze élhetobb, hacsak nincs valami vonzodasod Debrecenhez.
2020. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

@1

Én éltem mindkét városban.

2020. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
40%

Ezt fideszezést jó lenne ha elengednétek végre, mert nagyon provokatív és felesleges, és némi butaságot feltételez az illetőről, ha minden politikai hovatartozás szerint közelít meg.

Én Debrecent ajánlom. Rengeteg időt töltök ott, szeretem a várost, élhető, tiszta, fejlődik. Az emberek normálisak, nem löknek föl úgy mint pl itt Pesten, nagyon sok szép hely van a környéken, úgy gondolom maximálisan élhető.

De amíg te ezzel a dedós fideszezéssel jössz, szerintem maradj ahol vagy, és próbálj meg felnőni a valósághoz.

2020. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Debrecen-ből kaptam egy nagyon jó állás ajánlatot.

Szinte ugyanazért a munkáért 90.000-100.000 forinttal kapnék többet.

Ráadásul a barátnőm szülei is ott laknak( tehát neki jó lenne)


Viszont Győrben várna egy lakás amiben legalább 1,5-2 évig teljesen ingyen lakhatnék.

(Unokatestvérem egyik a lakása amit felajánlott nekem)

Külföldön lakik.


Kiadni nem akarja mert csak rossz tapasztalatai vannak,eladni is csak később szeretné.


Szóval ez így elég nagy dilemma számomra.

2020. júl. 16. 09:57
 7/38 A kérdező kommentje:

A barátnőm értelemszerűen Debrecen felé húz

( a szülei miatt)

Engem az annyira nem vonzz viszont,hogy a szüleivel egy háztartásban éljek.

Akkor már inkább egy saját albérlet.


Viszont Győrben megspórolnám az albérletet és szerintem is sok munka lehetőség van arra biztos talalnék valamit.

2020. júl. 16. 10:04
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
Feldobok neked egy érmét. Csak azt mondd meg, hogy melyik város a fej, és melyik az írás?
2020. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
69%

Mindkét varosban éltem, így úgy érzem, hogy hitelesen tudok véleményt formálni.

Számomra egyértelműen Győr, százszor jobb infrastruktúra, közel a főváros, közel Ausztria, sokkal fejlettebb országrész. Az emberek kicsit ridegek, a tősgyökeres győriek kicsit fennhordják az orrukat, de teljesen kezelhető és azért vannak normális emberek. Emellett rengeteg munkalehetőség, Győrben is és 50 km-es körzetében is. Kb. 5 évet laktam ott, azóta munka miatt vissza kellett jönnöm Bp környékére, de bármikor visszamennék.


Ezzel szemben Debrecen a keleti végeken van, és most nagyon ajnározzák, de valójában nincs fejlődés, csak látványberuházások kb évtizedek óta. A tősgyökeres debreceni begyepesedett, szűk látókörű (mivel nem mozdulnak ki), és kb. nulla igénye van a kultúrára, inkább az olcsó, igénytelen szórakoztatásra vevő. Debrecenben nőttem fel, magát a várost szeretem,

mert nyilván sok emlék köt oda, de visszatekintve rémisztő mennyire távol van, és mennyire más világ van ott. Ráadásul a város kezdi elveszíteni azt az arculatát is, ami régen széppé tette, mert a belváros gyönyörű klasszicista épületei közé beépítik a beton- és üvegmonstrumokat, ld. Fórum, vagy Latinovits színház (ami több, mint 10 éve befejezetlen és egy plázával van összeépítve, kell még mondani vmit ezek után?)

Másfelől rendben, a BMW nyilván teremt munkahelyet, de Debrecenben közel sem az a helyzet, mint a nyugati országrészben. Itt hagyományosan mezőgazdaságból élnek az emberek, nincs ipari környezet és ehhez tartozó infrastruktúra sem a megyében, sem a környező megyékben. Így bizonyos mértékig fel fogja szívni a környéki munkaerőt, de azért a kilátástalanságot nem fogja megoldani, mert akkora apparátus nem fog kiépülni, ami a teljes keleti országrészt kiszolgálná.


Úgyhogy Debrecen zsákutca, 20 éve is az volt, most is az, és az én véleményem szerint 20 év múlva is az lesz, életem legjobb döntésének tartom, hogy egyetem után eljöttem onnan.

2020. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

Neked mi a fontosabb? A te nyomorúságos életed vagy a barátnődé? Győrben nem lehetnek majd barátnőid?

Számomra az az egészen döbbenet, hogy egyáltalán ilyen kérdés felmerülhet.

2020. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!