Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Napjainkban melyik az élhetőbb...

Napjainkban melyik az élhetőbb vidéki város Debrecen vagy Győr?

Figyelt kérdés
Úgy,hogy nem vagy mondjuk fideszes

2020. júl. 16. 09:37
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
41%

Igen, képes volt létrehozni egy repteret egy főépülettel, ami inkább egy kalyibára hasonlít, de a busz- és vasútállomás meg majdnem 30 éve szétrohad és a megoldására mindenféle megalomán tervek vannak, pont mintha a 4-es metróról lenne szó.


Debrecent a politika vette szárnyai alá, mivel nem organikusan fejlődik, ezért a politikának kedvező területeken fog csak fejlődni (ld. stadion, meg az új strand), de ez önmagában nem fogja eljuttatni oda a várost, mintha Budapest lenne. Ez jó esetben is minimum 30 évet venne igénybe, de értelme sincs, mert a tőke nem Ukrajnából meg Romániából árad az országba, hanem Ausztria, és sajnos most már kimondható, hogy Szlovákia-Szlovénia felől. Ezért nem fogja tudni felvenni a versenyt a keleti országrész soha a nyugatival, önthetnek oda bármennyi pénzt. És akkor az emberekről nem is beszélnék, mert én is Debrecenben nőttem fel, és nem fogom szidni a földijeimet, de hidd el, szocializációs és kulturális okai is vannak, hogy miért nem lesz belőle Budapest 2 soha...

2020. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
52%

Nem indulatból fikázom. Ott éltem 2 éve 1 évet.

Életem legszarabb időszaka volt. Segner téren laktam. Menekültem onnan, vissza sem néztem!

Ugyan Miskolcon csak kirándultam, Pécsen 16 éve nem voltam, de Győrrel és Szegeddel összehasonlítani azt a ratyi várost nagyon nagy sértés! Mert én éltem mindkét városban. Ráadásul Szeged Közép-Európa egyik legszebb városa.

2020. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
73%

31 - " ...a tőke nem Ukrajnából meg Romániából árad az országba, hanem Ausztria, és sajnos most már kimondható, hogy Szlovákia-Szlovénia felől. Ezért nem fogja tudni felvenni a versenyt a keleti országrész soha a nyugatival, önthetnek oda bármennyi pénzt."

Látod, itt érhető tetten a pitiáner, kisstílű leragadt gondolkodásmód!

Debrecenből hamarabb elérhető Párizs, London, München, Barcelona vagy Milánó, mint Budapest! És a legtöbb (külföldi) tőke eddig Debrecenbe ment az utóbbi években! Ha tetszik neked, ha nem!

És a BMW-t, a MotoGP-t nem a kormány küldte Debrecen mellé, hanem az előbbi 4, az utóbbi 1 év keresgélés után talált rá a városra.

Mindegy, mert a Financial Times véleménye - számomra - szakmaibb és meghatározóbb mint a te elmélkedésed...

Különben meg senki nem akar Budapest 2-t, hanem - végre - egy élhető vidéki nagyvárost. És erre az alapok csak Debrecenben adottak.

2020. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
19%

33-as nem értem ezt a fixaciodat a repüléssel kapcsolatban, az, hogy Róma közelebb van, mint Pest, az inkább gáz, mert innen látszik, hogy mennyire, de mennyire messze van mindentől Debrecen. Debrecen így is a második számú város, az is marad, mert Budapest helyébe nem léphet.


Mindenesetre nem vitatkozom tovább veled, mert egyrészt egy érvet tudsz felhozni (a repteret és a bmw-t), és érdemben nem tudsz reagálni az általam felhozott érvekre, ráadásul nekiálltál személyeskedni, úgyhogy számomra derogálna a továbbiakban vitatkozni veled, és nincs is értelme.

2020. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
77%

34: " egy érvet tudsz felhozni (a repteret és a bmw-t)"

Te aztán "hiteles" vitapartner vagy...


A kutya ugat, a karaván halad! (magyar közmondás) - már ha érted.

2020. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Debrecen már az első 10 között...

2021. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
69%
Na hogy döntöttél végül?
2021. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Győrbe költöztünk

Fel évig éltem itt

Közben szétmentünk a barátnőmmel.


Nemrég Csornaán vásároltam magamnak egy lakást

Csorna egy kisváros nem messze győrtől.

Úgyhogy nekem most ez megfelel.

2021. márc. 3. 09:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!