Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd gyerek csúzlival...

A szomszéd gyerek csúzlival megrongálta az autómat, és a szülei nem hajlandóak megtéríteni a kárt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az autóm (insignia 2009)az utcán parkolt a kapum előtt, és rajtakaptam a gyereket, mikor csúzlival a szélvédőmre lőtt. KB fél centis körben megrepedt, és a gyári szélvédő 45000ft+munkadíj. A gyerek is elismerte a tettét, és azt mondja, hogy véletlen volt, mert nem oda célzott. A szülők ennek ellenére semmit nem hajlandóak fizetni, mert szerintük nem érte komoly sérülés az autót, így is használható.

2020. júl. 16. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Nagyjából semmit. Ez van...
2020. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Véletlenül repüljön be valami az ablakukon, vagy az ő autójuknak. Törvényes úton nem sok mindent tehetsz ilyen parasztokkal szemben.
2020. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
83%
Hát az a gond ,hogy szerintem rendőrséggel nem mennél sokra. A #2-nek igaza van ez ellen csak annyit tudsz csinálni ,hogy vissza küldöd nekik. Máskor szerintem garázsba tedd az autót.
2020. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
szerintem rendőrség simán.
2020. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Fel tudnád őket jelenteni, de feleslegesen. Nagyon drága lenne és egy per évekig tart. Sajnos a törvény nem véd meg. A másodiknak igaza van.
2020. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szerintem 10ezer alatt nem vállalja senki a cserét. 55ezer pedig már jelentős kár. Ennyiért egy egész hétig dolgozom.
2020. júl. 16. 19:55
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

ne nevettess már, fel kell jelenteni, akkor is ha semmi se lesz belőle. minden büntetés nélkül ekkora kárt okoznak és röhögnek a markukba?

legalább vegzálják őket a rendőrök. a családsegítőnél is nyugodtan jelentsd föl, csúzlizik a gyerek? a csúzli fegyver. és kárt okoz vele. Pszichopaták komolyan. és még arra biztatnak itt hogy hagyjad magad hülyének nézni.

2020. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
Csúzlival rongáld meg az autójukat, kézzel a gyereket. Csak ne legyen szemtanú.
2020. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

Az ötödik vagyok.

Megértem, hogy van igazságérzetetek, de ebben a világban nincs igazság. Akkor jelentse fel és bizonyosodjon meg róla, hogy semmi értelme. Egy polgári per évekig tart és minimum százezrekbe kerül. Ha feljelented csakúgy annak mi értelme van? Sajnos ez van, hogy hülyének néznek és röhögnek rajtad. Vagy valamit kiokoskodsz visszavágásnak, de arra nagyon oda kell figyelni, hogy ne legyenek bizonyítékok mert a végén te jársz rosszabbul. A gyereket meg azért ne bántsd. Igazából a szülők dolga lenne, hogy felelősséget vállalnak.

2020. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
igen, jelentse föl, és pirítsanak rájuk a rendőrök, menjenek ki hozzájuk vizsgálódni. Ijedjenek csak meg nyugodtan. Nem kell kedvezni a pszichopatáknak, hogy azt higyjék, mindent elvihetnek szárazon. Micsoda lúzer felfogás komolyan mondom. Van értelme a feljelentésnek, akkor is ha egy kanyi vasat se látsz. Nem erősíted meg a deviáns viselkedést. Ez is valami. Most a szélvédőt törik be, holnap a fejét.
2020. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!