Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol élnétek szívesebben?...

Hol élnétek szívesebben? Hegyes vidéken vagy az Alföldön?

Figyelt kérdés
Kérlek, indokoljátok is válaszotokat!

2020. júl. 26. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hegyvidék. Szeretek túrázni és valahogy a táj meg minden szebb, vonzóbb számomra.
2020. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szeretem, hogy lenn vagyok a síkon, de a háttérben már hegyek zárják a horizontot. Na még csak az kéne, hogy hegyre tolni föl a biciklit!
2020. júl. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hegyek inkább, valami kis kellemes lankás hegyoldalon egy házikó. Mondjuk úgy 1000m körüli magasságban ott már a klíma is épp kellemes nyáron is.
2020. júl. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A életvitelszerűen, a hétköznapokban síkságon, mert minden szempontból egyszerűbb, praktikusabb, könnyebb és munka mellett ezek nem elhanyagolható tények.

Építkezni is olcsóbb, a kert is egybefüggő, nem kell teraszolni.

Aztán hogy a szabadidőmet, szabadságomat, hétvégéimet hol töltöm, az hangulatfüggő. Szeretem a hegyeket, szépségesek, pihentetőek, de a vizek szerelmese is vagyok.

2020. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hegyvidék, de akár dombság, az is jó érzéssel tölt el, ha látom őket, és nem ott lakom. A természetközeliség, a jó levegő, és a gyönyörű látvány miatt tetszik. De szeretem a vizeket is: tó, folyó, tenger.

Ezért tetszik Budapest is: Duna plusz budai hegyvidék. Nagyon klassz a fekvése. Egyébként én Budapesten élek.

Az alföldi városok szépek, de a táj számomra szörnyen egyhangú, semmilyen.

2020. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%

Idézek két Petőfi versből:

"Itt születtem én ezen a tájon,

Az alföldi szép nagy rónaságon,

Ez a város születésem helye,

Mintha dajkám dalával vón tele"


"Mit nekem te zordon Kárpátoknak

Fenyvesekkel vadregényes tája!

Tán csodállak, ámde nem szeretlek,

S képzetem hegyvölgyedet nem járja.


Lenn az alföld tengersík vidékin

Ott vagyok honn, ott az én világom;

Börtönébõl szabadúlt sas lelkem,

Ha a rónák végtelenjét látom."

Ez szerintem mindent elmond :)

2020. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az Alföldön élek, és nekem jó is itt. Voltam már hegyekben túrázni, dimbes-dombos városokban, jó volt, de ezt nem tudnám megszokni :D
2020. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!