Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért Borsod és Szabolcs...

Miért Borsod és Szabolcs megye az ország legelmaradottabb, leginkább leszakadó részei?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 15:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

10-es oké, de milyen adatban fejlődött? A leszakadó régiókat számtalan statisztikai adattal lehet leírni.


Amúgy sztem az a fontos, hogy hol hogy érzed magad a mindennapokban. Én amíg Debrecenben laktam, egyszerűen nem bírtam tolerálni a vasútállomást, a hülyén szervezett tömegközlekedést, és a normális kultúrprogramok hiányát (a huszadik kolbászfesztivál és virágkarnevál nem kultúrprogram), ahol jelenleg élek (Szfvár környéke), nekem minden szempontból jobb, még akkor is, ha itt is vannak hibák. Szóval ez egyéni preferencia kérdése is, ki hol érzi jól magát, ezért érdemes még fiatalon kipróbálni több várost, hogy el tudd dönteni, neked mi a fontos.

2020. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Itt Csongrád-Csanád megyében (de nagyon fontos volt a megye nevének megváltoztatása!!) azt szoktuk mondani, hogy Szolnoktól délre, Kecskeméttől keletre már az eső sem jár esni, nemhogy új munkalehetőségek.
2020. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Borsodban a '90-es évek előtt voltak a nagy cégek, gallyra mentek. Jöttek az új cégek, ahhoz meg már nem feltétlen volt megfelelő szakembergárda.

Szabolcs? Folyamatos lepusztulás, elvándorlás, ez által kiöregedés.

2020. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%
Somogy Baranya megye is elég lepusztult, valamint Zala megye déli része.
2020. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#8


Én személy szerint Pesten élek, viszont rengeteg embert ismerek akik gyakorlatilag vidéken élnek, és nagyobb projektekre (építőipar) feljárnak. Nyilván csak szobát bérelnek, akár többen is, viszont pár hét munka után csinálnak 1-1 szabad hetet amikor otthon vannak.


Nyilván nem az a naponta feljárós helyzet, de hasonló mintha külföldre járnának, csak mégsem egész napos út, meg több 1000 km a családtól, hanem 2-2,5 óra. ÉS mégis jobban keresnek mint Szabolcsban.


De ha azt nézem, apámék korában még 4-5 óra vagy több volt feljutni, akkor ahhoz képest most esti órákban "háztól-házig" alig több mint 2 úgy, hogy nem is sietek.

2020. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zolo ***** válasza:
72%
Magyarország szegény részéről van szó akkor általában mindenkinek Borsod és Szabolcs jut eszébe. Szerintem Nógrád megye sokkal hátrányosabb helyzetben van. Csak az a előnye van közelebb van a főváros kilométerben, időben nem biztos. Nógrád megyében 1 méter autópálya és villamosított vasútvonal sincs. Van olyan része ahol csak a piroska vonat közlekedik még Budapest irányában is kb. 30-50 km sebsebéggel. Kiránduló vonatnak kiváló, mert szép tájakon vezet az útja keresztül. Úgy tudom megyeszékhelyek közül Salgótarjánban a legolcsóbbak a lakás négyzetméter árak. Ez sem véletlenül van. Általában azért nem ez a megye jut sok embernek az eszébe, mert sokan azt sem tudják hol van egyáltalán még Magyarországon. Borsod főleg Miskolc környéke és Szabolcs is elsősorban Nyíregyháza környéke sokkal előnyösebb helyzetben van. Végig vezet autópálya és villamosított vasút. A ipari beruházások szempontjából ez nagyon lényeges.
2020. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!