Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kutyasétáltatók miért...

A kutyasétáltatók miért sz*ratják tele a belvárost a kutyáikkal?

Figyelt kérdés
Múltkor elmentem Pestre a belvárosban jártam egyet, mindenhol a kutyásokat kellett kerülgetni, volt amelyik póráz nélkül sétáltatta a kutyát, de nem is figyel rá, ahogy magát sem veszi észre. Én félek a kutyáktól, ezért nagy ívben kikerültem, ha pórázon van akkor is kikerülöm. Mikor az Országház előtt voltam, ami ráadásul a világ legszebb parlamenti épülete, akkor is azt kellett látnom, hogy oda 'vécéztetik' a kutyát (egy kutya kb. minden bokornál elvégzi a dolgát). Szinte minden városban ezt tapasztaltam, volt, hogy bele is léptem a sz*rba. Ha szóvá teszi ezt nekik valaki, akkor támadó választ adnak ('hogy a polgármester így meg úgy'). Miért nem lehet kitiltani a kutyasétáltatást legalább a belvárosokból? A kutya talpának amúgy sem tesz jót a retkes, koszos útburkolat, a szökőkútból való itatás, folyamatos hangzavar, mielőtt valaki az állatok jogaival jönne.

2020. júl. 30. 09:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Miért kellene kitiltani?

Azt a pár embert kellene megnevelni, aki nem szedi össze.

Ahogy azokat a falusiakat is, akik azt csinálják, hogy reggelente kiengedik a kutyát a ház elé, hogy ott végezze el a dolgát, ne az udvarban.


Attól még, hogy te félsz a kutyáktól nem kellene pár millió állatot kb kivégezni, hogy ne legyen kutya a belvárosokban.

2020. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Mert olyanok, mint a dögjeik, megjelöltetik a területeik s úgy is reagálnak megzavarásra;)
2020. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a kutyákkal. A vizeletet nem lehet összeszedni. Nekem a belváros olyan, mint egy nagy 'alkotás', nem hiszem, hogy sokan szeretnék, hogy az alkotásukat össze piszkítsák. Elég sok helyre ellehetne vinni, pl. dunapart elhagyatott része, túrahelyek, erdei utak, mező.
2020. júl. 30. 10:08
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Zacskó tartókat kellene kihelyezni amit pl 50 Ft-ért lehetne használni. Külföldön van ilyen arra az esetre ha elfelejt otthonról zacskót amibe begyűjti a kakit. Ha rajtakapják hogy nem szedik fel büntetés.
2020. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Mert nincs elég nagy pénzbírság rá, plusz a parkokban speciális kuka ritka.


Ha kb annyi bírság lenne rá mint a tilosban parkolásért, ott helyben, akkor meggondolnák.


Az se lenne butaság, hogyha városban lenne kutyatartási engedély, aminek feltétele, hogy nem vagy regisztrált állatkínzó, a kutya oltva van és évente egyszer át kell mennie egy "műszakin" az állatorvosnál. Ha embertelen, társadalomra veszélyes állapotban van, azt könnyű lenne így kiszűrni. Emellé járhatna pl önkormányzattól speciális kukazsák.

2020. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

3


Ja, csak "cuccukkal" van gondod---egy kutya a kettő:DDD

Te egy zsebkutyát-lovat este kivinnél a pusztába potyogtatni? Túrót, kiviszed a hátsó játszótérre, azt tegye dolgát...5 perc...a kedvencük "gondozva"...a rakatuk lebomlik....ámen....It's Turhapest;)


A kutyát csak kedvtelésből tartják...kérdőre vonásnál meg családtag ugye...ha lehetne megoldanák úgy, mint egy telefontöltést...

2020. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Nincs bajod a kutyákkal, de azért kerülöd őket és ki akarod tiltani. :D


Amúgy elég paraszt szokás széthagyni a kutyaszrt, de őszintén szólva engem jobban zavar a belvárosban az emberszr és -hányás amivel tele vannak az utcák. :(

2020. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Hogy őszinte legyek engem az emberszar jobban zavar. Plusz a 2 liternyi húgyfolt az aluljárókban és az odaszáradt hányás.


Én a belvárosban sűrűn járok a munkám miatt és elvétve találkoztam kutyaszarral, majdnem minden gazdi kezében ott van a zacskó. Csöves jóval több van.

2020. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

'vidéki vagy, ezt láttad magad körül, ezért nem kéne elhagynod sosem a szülőhelyedet...'

Igen, én csak egy háromfogú szalmakalapos falusi vagyok. Nálunk azért tartanak kutyát, hogy őrizze a házat. Nem véletlenül írtam úgy, hogy a legszebb parlamenti épület, szerintem ilyen helyekről alap lenne a kitiltás. Az én falumon átmegy egy forgalmas út, volt mikor ismerős szeme láttára tették ki a kutyát az autóból, valamiért ezt a falut használják megunt kutya leadóhelynek.

2020. júl. 30. 10:29
 10/19 A kérdező kommentje:
Az emberi ürülék engem is zavar meg a sok kéregető, hogy nem lehet 5 percre megálni, mert már belémkötnek. Én őket is kitiltanám a belvárosokból. (persze vannak normális kéregetők, de azért már ne szarjuk tele a várost)
2020. júl. 30. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!