Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kutyasétáltatók miért...

A kutyasétáltatók miért sz*ratják tele a belvárost a kutyáikkal?

Figyelt kérdés
Múltkor elmentem Pestre a belvárosban jártam egyet, mindenhol a kutyásokat kellett kerülgetni, volt amelyik póráz nélkül sétáltatta a kutyát, de nem is figyel rá, ahogy magát sem veszi észre. Én félek a kutyáktól, ezért nagy ívben kikerültem, ha pórázon van akkor is kikerülöm. Mikor az Országház előtt voltam, ami ráadásul a világ legszebb parlamenti épülete, akkor is azt kellett látnom, hogy oda 'vécéztetik' a kutyát (egy kutya kb. minden bokornál elvégzi a dolgát). Szinte minden városban ezt tapasztaltam, volt, hogy bele is léptem a sz*rba. Ha szóvá teszi ezt nekik valaki, akkor támadó választ adnak ('hogy a polgármester így meg úgy'). Miért nem lehet kitiltani a kutyasétáltatást legalább a belvárosokból? A kutya talpának amúgy sem tesz jót a retkes, koszos útburkolat, a szökőkútból való itatás, folyamatos hangzavar, mielőtt valaki az állatok jogaival jönne.

2020. júl. 30. 09:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Igazából te rühelled a kutyákat és azért írtad ki a kérdést, hogy találj valami önigazolást. Egyébként rengeteg falusi ismerősöm van, szerencsére nem ilyen mentalitással, mint a tiéd.


A kérdés is nevetséges, elég csak elmenni a Blahára. 1 db kutyaszart nem látsz. Ellenben vannak zsebesek, kötekedők, csövesek, egy halom cigicsikk minden megállóban, húgyfolt, csövesszar a bokor tövében, hányás a buszmegálló mellett és szeméthalom. De neked ezek eltörpülnek, mert te rá vagy kattanva a kutyaszarra, amiből a legkevesebb van. :D

2020. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Na várj, ha nem pesti vagy akkor miért akarsz BÁRMIT betiltani/kitiltani egy másik városból amihez kvázi semmi közöd?

Amúgy aranyos a "belváros egy alkotás amit elrontanak az állatok" gondolat, de az megvan hogy amikor a belváros felépült akkor még az utak lovakkal és egyéb jószágokkal voltak tele? Ha autentikusak akarnánk lenni akkor az lenne fura, hogy most milyen "élettelen" a belváros állatok terén, látni pár kutyát pórázon és ennyi...

2020. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

'Na várj, ha nem pesti vagy akkor miért akarsz BÁRMIT betiltani/kitiltani egy másik városból amihez kvázi semmi közöd?'

Nem van pesti, de magyar emberként azért magamnak is érzem a fővárost. Az alvilági/hajléktalan problémát is meg lehetne oldani, csak tenni kell érte, nyilván aki ilyen helyen lakik annak ez a jelenség már normális.

2020. júl. 30. 10:51
 14/19 anonim ***** válasza:
67%

Mert a kutyára ott jön rá épp a szükség, ahol van. Miért, hiva sz*rassam, az asztalra? Én mondjuk tisztességgel összeszedem utána zacskóval és kidobom a kakit. A pisivel nem tudok mit csinálni, de szerintem amit ez a kutya kienged magából, az minimális.



Amúgy megy a tetves anyjukért nem képesek tölteni a zacskós kukákat? Hónapok óta kisállatboltban veszek kakizacsit az ebnek, mert a tetves önkormányzat magasról szarik arra, hogy hónapok óta nincs zacskó a kukákban. Így mit várnak az emberektől?

2020. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig összeszedem a kutyám után a kutyaszart. A pisivel valóban nem tudok mit kezdeni, de figyelek arra, hogy ne betonra, autóra, oszlopra pisiljen, hanem füves-földes területre. Viszont a részegek, hajléktalanok még ennyire sem figyelnek oda, hogy hova pisilnek, hova szarnak. Az nem zavar?
2020. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem képes összefüggésekben gondolkodni, ha szarnia kell akkor szarni fog. Az más kérdés, hogy van-e annyi agya a gazdájának, hogy összeszedi-e vagy sem. Egyébként remek példa:


11. kerület, Bikás park. Játszótér, kutyafuttató, M4 metró futópálya stb. Tele van kutyással, 10 méterenként szemetes. Egy darab kutyaszar nincs. Átmész szembe a piactérre (erős tüdő kell hozzá, kb 5 percig érdemes visszatartani a levegőt) és már öklendezel, olyan húgyszag van. Fel van ugyan szórva klórmésszel és van ott egy tábla, hogy ne lépj bele, de rendszeresen odaszarnak és pisálnak a csövik, plusz a késdobáló kocsmában iszogató egyedek. Már reggel 10kor is. Pedig ott van mellette a Burger King játszótere és maga az étterem is, a pekség is, a CBA is és még sok más bolt is. És az önkormányzat képtelen megszüntetni a problémát.


Amellett, hogy gyomorforgató a bűz, baromi fertőzésveszélyes is, mert a kutyával ellentétben egy csövitől bőven elkaphatsz ezt-azt.

2020. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutya el tudja intézni a kakit és a pisit is egy füst alatt kb. Én jellemzően parkba megyek vele először vagy olyan helyre, ahol a föld beszívja a pisijét. A kakit pedig felszedem (van, amikor levéllel, mert valóban nem képesek a parkban sem zacskót biztosítani már egy ideje erre a célra az én kerületemben).


De felmerülhet a kérdés, hogy mi van, ha a kutyám nem csak abban az első 10 percben végzi el a dolgát. Tudod, a kutya hova pisil? Ahol érez szagot. Ezért nem kakil/pisil be az enyém soha otthon, hanem kikéredzkedik. És ugyanez a helyzet akkor is, ha kutyabarát helyen vagyunk. Sosem csinált még be plázába, étterembe. Ha ez a város tisztára lenne nyalva, a kutyák nem állnának meg egymás hugyára jelölni, hidd el. De nincs. Tele van hányással, emberszarral, vizelettel, amit a kutyák előszeretettel jelölnek le a szaguk miatt. A kutya tiszta állat, nem hülye, ha a gazdája sem az.


Engem nem zavarna, ha büntetnének azért, ha a kutyám odacsinál a parlament elé vagy bárhova igazából, én pedig otthagyom. De akkor az a minimum, amit elvárok, hogy úgy fel legyen nyalva minden este a város, mint az északi országokban. Patyolattisztára. És sehol ne legyen csöves.


De tudod, ahogy otthon is, ahhoz, hogy tisztán tartsd a padlót, nem csak az kell, hogy ne hagyd ott a kiömlött gyümölcslevet vagy adott esetben a kutyakakit. Ahhoz az is kell, hogy eleve rendszeresen alaposan takaríts, mert a legnagyobb körültekintés mellett is felgyülemlik a kosz. Budapest járdái talán évente, ha mosva vannak. A házak falainak alsó fél métere pedig soha. Az aluljárókkal is ugyanez a helyzet. Egyszer összesöpörnek, azt' jóvan. Ez nem higiénia.

2020. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1 rohadt szemetes sincs, nem hogy zacskó...de az nem is érdekes, havi párszáz forint, megveszem. Viszont az enyém akkorát szarik, mint egy mamut. Oké, összeszedem, majd sétálok 1 órát, mire találok egy buszmegállót.


Az önkormányzat lerázott, hogy nem terveznek kukákat telepíteni, az FKF szintén lerázott.

Én cipelem, mert nem vagyok igénytelen, de baromi sokan nem szedik össze és nem lehet megoldani. Valahol igazuk is van, nekem is sokszor könnyebb lenne otthagyni, mint húzni magam után a szagot egy szemetesig.

A belvárosban legalább vannak kukák...büntetni kellene, ezzel egyet is értek, csak a feltételeket is meg kellene teremteni.

2020. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
28%
Maradj otthon es szebb lesz a vilag.
2020. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!