Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan bizonyítsam?

Hogyan bizonyítsam?

Figyelt kérdés

Két éve vettem egy házat szülővárosomban. Sajnos olyan szomszédot fogtam ki, aki enyhén szólva problémás...

Folyik át a szennyvíz tőlük hozzám (ezt már jelentem is az önkormányzathoz), tegnap pedig vakolat darabokat vágott a kutyámhoz az utcáról. Onnan tudom, hogy ő volt, mert a házának a vakolata megegyezik az udvaron talált darabokkal. A kutya feküdt, mikor hatalmas koppanásra lettem figyelmes... Mire kimentem nem volt senki az utcán. Többször is ordibált a kutya miatt, hogy mit kepzelek, ugat a kutya mikor ő a saját udvarán veszekszik...

Lopják a fat az erdőből minden télen, a, kerítést is én csináltam meg, ami hozzá tartozna... Borzalmas. A kocsimmal kint szoktam állni a kocsibejárón, a tanksapka is feszegetve volt pár hete. Biztos vagyok benne, hogy ő csinálja, a többi szomszéd is mondta már, hogy látták, hogy a kutyát dobálja.


2020. aug. 6. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Vegyél valami olcsó SD kártyára adatot mentő kamerát, kirakod valahová, és egész nap veszi a műsort.

Mondjuk én álkamerákkal raktam tele az egész házat kívülről, meg 80 táblát, hogy megfigyelt terület.

Azóta még szilvát se mernek lopni a helybéli kanibálok.

De van bent egy igazi, éles kamerám is, 8 gigás kártyára menti a műsort, még éjszaka is felismerhető, aki elmegy a kerítés előtt a felvételen.

2020. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kamera. Saját birtokot bekamerázhatsz, de közterületet már nem. A felvétel pedig már bizonyíték lehet a feszegetésre és a további dolgokra. Innentől pedig már nem ismeretlen elkövetőre tehetsz feljelentést, hanem konkrétan megnevezheted a felvételen szereplőket. Így egy kicsit gyorsabb az eljárás.
2020. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

2-es, a rendőrség mégis bekéri az ingatlan tulajok magán kameráinak felvételeit, ha kőröznek valakit.

A bíróság figyelembe veszi.

Legfeljebb polgári pert indíthat a felvételen szereplő, de még csak egy ejnye-bejnyét se fog kapni a kamera tulajdonos.

2020. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kamera és nem szólni kell az önkormányzaton, hanem birtokvédelmi eljárást kell indítani
2020. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kamerát a saját érdekedben-megbizonyosodási céllal tedd fel + egy mozgásérzékelős reflektort mindegyikhez.

Én lehet tennék fel olyan reflektort is, ami bevilágít hozzá:DDD


Állandóan ugató kutyát szerintem senki se tolerálná sokáig, ez a te hibád, ha ilyen...tarts gumis puskát helyette.

A dobálásért feljelenthető garázdaság címén + vandalizmusért...az állatvédős oldalról le se sz@rják.


A szennyvizet én simán visszavezetném árkokkal-gátakkal hozzá.


Amit átdobál, azt vissza kell dobálni...neki nincs kamerája, de a sajátodat, addig kapcsold ki persze, ne legyen öngól;)


Ha a kocsinál babrál, akkor tetten kell érni s ráfogni a lopás kísérletét, így fejbe is nyomhatod párszor egy seprűvel.

Ha hagyod magad s vársz a jogi megmentőkre, ez sose változik-szűnik meg csak rosszabb lesz.

2020. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj vadkamerát. Az időjárásálló, álcázott, kb.40e.a legolcsóbb fajta. Hivatkozhatsz arra, hogy úgy gondoltad, nyest vagy róka járt a kertben, azt akartad felvenni, de tessék, a szomszédot rögzitette bűncselekmény elkövetése közben.
2020. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!