Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet, hogy a saját pénzed...

Lehet, hogy a saját pénzed soha nem kapod vissza, amit a saját házad előtt vesztettél el, pedig tudod hogy ki találta meg?

Figyelt kérdés

Ha a saját házatok előtt, a járdán elvesztenétek egy nagyobb összeget, majd egyszer csak jönne a szomszédotok, hogy talált a házatok előtt egy nagyobb összeget és hogy ő most milyen szerencsés... Észreveszed, hogy te hagytad el a pénzt és kéred vissza, a szomszéd meg hallani sem akar róla, hogy visszaadja.

A pénz csak egy üres borítékban volt így bizonyítani nem tudom, hogy az enyém volt. A szomszéd akár hajlandó hivatalosan leadni, de mivel nincs semmi bizonyító erőm, hogy az enyém volt, ezért azt állítja, hogy az úgyis őt fogja megilletni.

Teljesen bizonytalan vagyok, mivel látszólag igaza van, de azért mégis nem 20.000 Ft-ról van szó.



2020. aug. 16. 09:56
A kérdező szavazást indított:
A szomszéd helyében visszaadnám a pénzt.
A szomszéd helyében megtartanám a pénzt.
A szomszéd helyében leadnám a pénzt a polgármesteri hivatalban.
A károsult helyében a hatóságokhoz fordulnék.
A károsult helyében jutalmat ígérnék a szomszédnak.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

A talált tárgyat köteles a megtalálója a rendőrségen leadni 8 napon belül, különben ha a tulajdonosa is bejelenti az elvesztést és megtalálják a szomszédnál akkor jogtalan elsajátítás bűntette miatt fog ellene eljárás indulni.

Ha bejelenti a szomszéd a talált tárgyat és nem jelentkezik érte senki 1 évig, akkor igényt tarthat rá. Nyilván ha valaki elveszti ezt az összeget és még tudja is hogy kinél lehet, akkor a rendőrségre fog menni és ezt bejelenteni. Ha nincs is közvetlen bizonyítéka arra hogy az összegnek ő a tulajdonosa, a körülményekből és egyéb információkból nagyban valószínűsíteni lehet majd, hogy a károsulté a pénz.


Legjobb kimenetel: mindkét személy a hatósághoz fordul, és nem maguk között rendezik le.

Legrosszabb: senki nem fordul a hatósághoz, mert a megtaláló megtartja a pénzt. Esetleg ha ő meggyőzhető és motiválható egy kis jutalommal, és elhiszi a történetet az elveszett pénzről, akkor visszaadja, de ez nagyon halvány remény.

2020. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Tudom erkölcsileg egy nulla vagyok. Most úgy állok anyagilag, hogy ha a szomszédod helyében lennék akkor nem adnám vissza a pénzt. Kiváltképp ha nem tudod bizonyítani, hogy a tiéd volt. Bár a szomszédod is jó nagy marha ha dicsekszik a szerencséjével.
2020. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- Te, Pista, képzeld, találtam X forintot.

- Hú, de mázlis!

- Ja, köszi.

- Hallod Jani, én meg pont elhagytam X forintot, az az enyém!


Most tedd a kezed a szívedre, mennyire hihető ez? :D


Amúgy a szomszédnak kötelessége lenne leadni a rendőrségen, mint talált tárgyat.

Akár megelőzheted te, bejelentheted, hogy elhagytad, veszítenivalód nincs, max a jó szomszédi viszony, de gondolom az már úgyis ugrott.

2020. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

Bárkitől jogtalanul elvett pénz minden egyes fillérje/forintja átkot hoz annak, akit nem illet meg. Még akkor is ha a földi törvények alól megpróbál az ilyen ember kibújni.


És generációsan. Tehát nem csak ő fizet, hanem a gyermekei is és azok gyermekei is, mind addig amíg a jogos tulajdonosa nem kapja vissza.


És az sem számít, hogy hisz ilyenben valaki, vagy nem hisz-mert működik.

2020. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

*És az sem számít, hogy hisz ilyenben valaki, vagy nem hisz-mert működik.


És millió példa is van rá. Hogy látszólag úgy tűnik, hogy megúszta, egyszer csak elkezd lejtmenetbe menni a családja, beteg útódok, érthetetlen történések sora, öngyilkosságok és egyebek.

2020. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mikor a házunk elé értem kiszálltam és a borítékban lévő pénzt a kocsi tetejére tettem. Ahogy álltam be az udvarra a boríték leesett a kocsi tetejéről. Vesztemre, még az utcán. Aztán egészen kiment a fejemből a pénz egész addig, még 10-15 perc múlva nem jött a szomszéd...
2020. aug. 16. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Rendőrség mindenképpen, hogy hivatalos, írásos nyoma legyen a pénz elvesztésének, és ne azt mondják hogy kitaláltad. Hacsak nem feketén szerzett pénz, valahol nyoma lesz annak hogy felvették. A legjobb eset, ha egy összegben bankból vetted fel, annak van tranzakciós naplója - de gondolom nem lenne kérdés, ha ilyen egyszerű lenne a helyzet.
2020. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!