Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ijesztő ember a ház körül?

Ijesztő ember a ház körül?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hol kezdjem, most is meg vagyok rémülve, olyan abszurd a helyzet, hogy még magam is nehezen hiszem el. Édesanyámmal ketten lakunk egy panel lakásban. Régen nagyon nyugis környék volt, az elmúlt néhány évben lettek itt gyakoribbak a bűncselekmények. Nagyon nemrégiben fényes nappal, a szemem láttára löktek el és raboltak ki egy nőt a lépcsőház mögött, akár én is lehettem volna a sértett. Ezt az esetet hamar el is felejtettem, csakhogy tegnap este valami nagyon felrázta a környéket. 9 körül be kellett mennem a városba, már hazafele tartottam, mikor észrevettem, hogy valami nem oké a bicajommal, megkértem édesanyámat, hogy jöjjön le elém, nézzük meg a biciklit. Én nem láttam a jelenetet, tekintve, hogy nem voltam ott, csak annyit tudok, amennyit elmondott nekem édesanyám.

A lépcsőházból kijövet van egy kis járda, ez köti össze a házat a parkolóval, ő a járda végén állt, várt engem. Hirtelen csak annyit látott, hogy nyílik az ajtó, egy magas, vékony, talpig feketébe öltözött ember görnyedt háttal, szó szerint fut ki a ház melletti bokros rész felé. Az nem látta, hogy a bokorban megbújt vagy esetleg továbbfutott-e az alak, csak arra fele tartott. Elmondása szerint habár csak egy villanásra látta, de fiatalnak tűnt és szerinte alapból nem olyan a testtartása, úgy tudta leginkább körülírni, mint mikor lopokadik valaki és összehúzza magát. Édesanyám nem egy félős ember, de mikor megérkeztem, egyből tudtam, hogy valami baj van, mert az arcára kiültek az érzései. Mikor másfél mondatban felvázolta a helyzetet, egyből hisztérikusan elkezdtem pánikolni és bőgni, mert veszélyben éreztem magam. Egy olyat ordítottam, hogy többen kijöttek az érkélyekre, remegett az egész testem, levegőt alig bírtam venni. Szörnyű belegondolni, hogy egy kis hülyeség miatt hívtam le édesanyám, ezelőtt mindig egyedül mászkáltam a sötétben, és lehet ott volt elbújva az az alak az egyik közeli bozótosban, és ki tudja, mi történhetett volna velem különben? Mikor feljöttünk, próbáltuk józan ésszel együtt átgondolni, hogy mi is történt lent, biztos, hogy nem egy itt lakó volt, mert életkorban hasonló fiú kettő lakik a lépcsőházban, de egyik sem ilyen alkat. A másik, hogy most itt felújítanak a lépcsőházban, egész nap nyitva vannak az ajtók, bárki feltűnés nélkül járkálhat ki-be. Az eset történtekor már elmúlt 10:30 is, logikus magyarázatot nem találtunk, valaki rossz ember lehetett.


Egész este nem tudtam aludni felkapcsolt lámpáknál sem, a legkissebb neszre is kaptam fel a fejem, a saját árnyákomtól is megijedtem, azt hittem, az erkélyen megbújt valaki. Tényleg nem tudom leírni, milyen hatalmas félelem van bennem. Ezek után hogyan tovább? Nem merem kitenni a lábam a folyosóra sem. Mit tanácsoltok, mi lenne ebben a helyzetben a megfelelő lépés?

18/L



2020. aug. 19. 07:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
*éveken keresztül tartó folyamatos zaklatás, megfélemlítési próbálkozás.
2020. aug. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%
8-as valószínűleg tudja a kérdező és az édesanyja is, hogy önmagában emiatt nem lehet a rendőrségre menni, mivel a rendőrség a bűncselekményekkel foglalkozik. Önmagában az, hogy kimegy a kapun egy fura férfi nem elegendő indok ahhoz, hogy bármit tegyenek. Ezért próbálkoznának először a lakokozossegben. Nem értem miért kapja a bántást szerencsétlen...
2020. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
12 Semmiféle bántás nincs, egy kérdéshez az ember kifejtette a saját, szuverén véleményét. Ebben semmi bántó nincs. Emberek vagyunk, különböző véleményekkel. Ha ez miatt valaki megsértődik, az felnőtt társaságba ne lépjen, sem pedig fórumokra.
2020. aug. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
42%

Nos, lássuk csak. A 2, 5. válaszoló csak simán leoltotta, személyeskedett, de semmilyen hasznos válasszal nem tudott szolgálni. A kamus válaszoló pedig egy elég nyakatekert érveléssel próbálta bizonyítani, hogy kamu a kérdés.


Valódi segítség és tanács pedig a 4-es házban2erkezett, ugyanis a kérdező arra kíváncsi, hogy ki mit tanácsolna ebben a helyzetben és nem arra, hogy ki mit gondol erről. Ezért bántás, amit itt csináltak páran.

2020. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, 1, 3 és 4. válaszok voltak hasznosak a kérdés szempontjából, ezek lemaradtak.
2020. aug. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
14+15 Kezd elölről a gondolkodást-szerintem:)
2020. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

14+15 Azért nem semmi, hogy a magad hozzászólásait emeled ki, és helyeseltetni próbálod őket:DD


Jól meg vagy magaddal?DD

2020. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%
Ezek közül nem mindegyik az én válaszom, de tény, hogy én a kérdésre válaszoltam, míg ti a kérdezőn és most már rajtam élcelődtök. Az oldal célja nem az, hogy a kérdező személyét ítéljétek meg, hanem hogy a kérdésre válaszoljatok. Úgyhogy inkább ti gondoljátok végig újra, hogy mit is kerestek itt ;) na pá
2020. aug. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
29%
Köszönjük a reggeli mesét, de inkább ne menj írónak. Ha még iskolába jársz akkor hamarosan kezdődik és nem fogsz ennyire unatkozni, ha meg nem akkor qrva gyorsan keress valami munkát és ne itt unatkozz kamu történeteket gyártva.
2020. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Véletlen nem Nyíregyházán laksz, kérdező?
2020. aug. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!