Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak, hogyha a...

Hogyan barátkozzak, hogyha a legtöbb ember ijesztőnek tartja a racionálisságomat? (18)

Figyelt kérdés

2019. okt. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%
Tudsz példát mondani, hogy pontosan mit is tartanak ijesztőnek a "racionalisságodban"?
2019. okt. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
73%

Még mielőtt elájulsz a "racionálisságodtól", ki kell ábrándítsalak: ilyen szó nem létezik xD Legalábbis nem ebben a formában.

Racionalitás van.

Racionálisság nincs.

Legalább használd jól a fogalmat, még mielőtt megbélyegzed magad vele.

2019. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Én is mindig azt kérdezem tőlük, de ők se tudják teljesen megfogni. Arról van szó, hogy nagyon logikus a gondolkozásom, logikusan érvelek, hogyha felmerül egy téma, és a másik álláspontját is logikai szempontból szedem szét, ha nem értek egyet, és ezt fenyegetőnek szokták tartani. Mintha a földbe akarnám döngölni, amit mondanak, miközben nem erről van szó.
2019. okt. 14. 23:19
 4/44 A kérdező kommentje:
#2 Szó szerint ezt írták le legutóbb, azért másoltam be így.
2019. okt. 14. 23:20
 5/44 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem simán tűnhetsz arrogánsnak. Nem sértésből, de tényleg így van.


A másik dolog, hogy teljesen racionális, objektívan gondolkozó személy nincs, bár sokan hiszik ezt magukról. Tudattalanul te is elbillensz vagy a pozitív, vagy a negatív irányba szerintem.

2019. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a stílussal van baj.
2019. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs 100%-ban észszerű gondolkozás, mert bezavarnak más preferenciák az embereknél, ezért fogalmaztam úgy, amikor nem mások jellemzését idéztem, hogy nagyon logikus vagyok. Olyanok is mondják, hogy néha ez már sok, avagy támadó hatást keltő, akik alapvetően úgy nyilatkoznak, hogy kedvelnek.
2019. okt. 14. 23:35
 8/44 anonim ***** válasza:
76%

“nagyon logikus a gondolkozásom, logikusan érvelek, hogyha felmerül egy téma, és a másik álláspontját is logikai szempontból szedem szét”

Mégis arra a felvetésre, hogy rosszul használtál egy kifejezést, csak annyit tudtál benyögni, hogy azért, mert más hülye is így használta az adott szót.. 🤔

2019. okt. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Ha leállok vitatkozni, akkor pedig arrogáns vagyok meg bunkó, - így is ha ötből négy ember ránéz a kérdésre, akkor megszólal benne a felháborodás csengő, hogy micsoda egy elszállt majom ez, hogy ilyen flancos szavakkal tömjénezi önmagát, és "na, majd én lehúzom a földre, hogy észrevegye, nem belőle jött a passzátszél", miközben az a kiegészítés mind a kérdésben, mind a hozzászólásokban már nem tudatosul bennük, hogy ezt mások mondják rám, és nem én verem a mellkasomat King Kongként vadidegenek előtt, hogy felcsippentsek némi önbizalmat a saját magam ajnározásával - amivel nem érem el a célomat, azaz hogy érdemi válaszokat kapjak a kérdésre, hanem csak még inkább bevonzom a spamelő kötekedőket, akik elkezdenek a nagy egész szempontjából bagatell részleteken pattogni, önmagukat különbnek igyekezvén beállítani, levezetni ezzel a frusztrációjukat és önértékelési defektjeiket, amiket szemtől szemben, máshol nem képesek kiélni, méghozzá ironikus mód egy olyan oldalon, ahol a felhasználóknak a több, mint háromnegyede még egy alsó osztályos szintén se képes ragozni, mondatot építeni, és látszólag hírből se érzékelik az esetek döntő hányadában, hogy az ly és a j között mi lenne a különbség, melyik szó esetében melyiket kell használni. Nem egy akkora intellektuális Eldorádó ez az oldal, hogy ekkora hisztéria legyen csapva egyetlenegy szóból, mikor ráadásul értelemszerűen nem is az volt a kérdés, hogy igaza van-e annak, aki szerint élhetetlenül racionális a gondolkozásom, hanem hogy egy visszajelzések alapján efféle beállítottsággal hogyan lehet barátkozni.
2019. okt. 14. 23:57
 10/44 A kérdező kommentje:
*szintjén
2019. okt. 15. 00:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!